DEDEN SANA BAŞ OL DEDİ, BAŞKAN OLUP REZİL OL DEMEDİ...

DEDEN SANA BAŞ OL DEDİ, BAŞKAN OLUP REZİL OL DEMEDİ...

Gişe rekorları kırmasada oldukça fazla kişi terafından izlenen hatta hala daha izlenmeyi sürdüren bir film var. BAŞKANIN ADAMLARI! ABD derin devletini bir yönüyle daha anlaşılır kılıyor. Zannedilmesin ki ABD derin devleti izin vermeden bu tür filmler çekilebilir. Buna imkan yok. Film şirketleri neredeyse tümüyle Amerikan derin devletinin güdümündedirler. Büyük patron her zaman ve her yerde olduğu gibi SAM AMCA dır. 

Perdenin önünde her zaman başkan vardır. Perde arkasında ise ne başkan ne de başkanın adamları, başkanı yöneten başkanın adamlarının patronları vardır. Başkan yönettiğini zanneder, başkanın adamları da başkanı yönettiklerini zannederler. Ancak hepsini birden yöneten bir başka güç vardır. KUKLA OYNATICISI başkasıdır.

Başkansanız, hiç fark etmez nerede, nereye başkansanız sizi yöneten birileri vardır bunlar sizin adamlarınız gibi görüntü veriyor dahi olsalar onlar da birileri tarafından sizin yanınıza monte edilmiş, onlarda yönetilenlerdendir. 

ABD derin devletinin bir yönüyle anlatıldığı filmden söz ettik, BAŞKANIN ADAMLARI. Aslında başkanın adamları yoktur. Adamların başkanı vardır. Başkan kendi etrafındakileri onun adamları olduğunu zannederek avunur. Sorumluluğun adresi BAŞKAN. Türkiye'de biz bu duruma; DAVUL BENDE ASILI AMA TOKMAK BAŞKASININ ELİNDE. deriz. Başkanlar kül yutmazlar! her nedense de MANGAL SÜREKLİ BOYUNLARINDA ASILIDIR AMA BUNUN HİÇ FARKKINA VARAMAZLAR. 

ABD başkanı da olsanız durum aynıdır, kanarya severler derneği başkanı da olsanız bu değişmez bir gerçektir.

Bu gün başkanın adamı olduğu bilinen birisi yarın başkandan sonra onun yerine başkan olmak ister ve bir biçimde başkandan sonra daha dün adamı olduğu kimsenin yerine kendisi başkan olur. Daha dün başkanı kendisinin yönettiğini biliyor ve bunun farkındalığını kurnazlık zannederek kıs kıs gülüyordu. Ne oldu da şmdi yönetirken yönetilen olmaya karar verdi? İşin içinden çıkılamayan nokta tamda bu burası. 

Bir baş ol da nereye olursan ol, demiş atalarımız. Ama baş ol demişler illa ki başkan ol dememişler. Biz buu illa ki de başkan olmak olarak anlamışız ve her nereye olursa olsun başkan olmak için ver yansın ediyoruz. KOLAYI SEÇEREK BAŞKAN OLMAKSA MESELE O EN BASİT TARAFI. AMA BAŞ OLABİLMEKSE AMAÇ İŞTE O İSTEMEYLE OLUNMAYAN BİR BAŞKA ŞEY. BAŞKANLARIN MAKAMLARI KOLTUKLARI VARDIR. BAŞLARIN İSE MAKAMLARI KİTLELERİN ALGILARI VE KİTLELERİN GÖNÜLLERİNDEKİ YERDİR. Başkanlık kolay, baş olmak ateşten gömlek, boynunda urganla yatıp sabah o boynundaki urganla uyanmaktır. Bazende o urganın ucunda sallandırılıp idam edilmektir. 

Başkan olup rezil olmaktansa baş olup vezir kalmak en iyisi. Oyun bittiğinde nasılsa hepimiz aynı kutuya tıkılmıyormuyuz? 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor