İZMİR MARŞIYLA GELİP MEHTER MARŞIYLA GİDECEĞİZ. BAŞIMIZI EMME BASMA TULUMBA GİBİ SALLAMAYALIM!

İZMİR MARŞIYLA GELİP MEHTER MARŞIYLA GİDECEĞİZ. BAŞIMIZI EMME BASMA TULUMBA GİBİ SALLAMAYALIM!

Referandum tarihi 16 Nisan, Türkiye sandık başına gidiyor. Bu yolculuk esnasında, referanduma kadar geçecek süre içte ve dışta yaşanan, yaşanacak olayları, gelişmeleri yakından izlemek ve çok iyi analiz edebilmek gerekiyor. Salt İSTEMEZÜK veya BELU DEVLETLUM üzerinden mi yoksa kuvvetli ve gerçek analizlerle mi sandık başına gideceğiz? Bu ayrım çok önemli. Bu ayrımı yapabilmek çok çok daha önemli.

Neler oluyor? Bir bakıyorsunuz  Alman Şansölyesi  Ankara'da temaslarda, ardından Beyaz Saray ziyaretinin hemen sonrasında İngiltere Başbakanının uçağı havadayken,o Londra'ya inmeden, CIA Direktörü Esanboğa'ya inmiş. Türkiye Suriye'de masanın başında ve Rusya ile ilişkiler her şeye rağmen ılımlı devam ediyor.

Döviz ve borsa resmi kurumlar üzerinden sabitlenirken bundan rahatsız olanların tüm rivrivlerine rağmen ekonomik terör saldırısı büyük ölçüde püskürtülüyor.

Cumhuriyet tarihi boyunca kalkışılan en büyük kıyama rağmen Türkiye bunu kısım kısım atlatmaya devam eerken, ardı ardına başbakan düzeyinde ziyaretlere ev sahipliği yapan Ankara, Masanın bir bacağı olduğunun hatta en önemli bacağı olduğunun frkında. Bu farkındalığı sayesinde iç siyasetide cesaret ve kararlılıkla yürütüyor. 

Eskiden gündem değişikliklerine ayak uyduramayan Türk halkı gün içerisinde gündemi takip etme adına haber kanallarına kilitlenirken bu gün gelinen noktada günden tek bir konu veya tek bir maddeden oluşmaya başladı. 

Türkiye gücünün farkına varmaya başladığı günden itibaren olaylar ve gelişmeler ani biçimde farklı haller almaya başladı. Boyun eğen, siz nasıl tensip buyurursunuz efendim çeken, öneriler paketleri adı altında yaptırımlara maruz kalan Türkiye yerine sesini yükseltmekten çekinmeyen, asimetrik tüm karşı atraksiyonlara anında ve misliyle cevap verebilen, kendisine karşı girişilen her olumlu veya olumsuz yaklaşıma aynı oranda cevap verebilen bir TÜRKİYE DAOĞU İLE BATI ARASINDAKİ KÖPRÜ GÖREVİNİ EKSİKSİZ VE BÜTÜNÜYLE YERİNE GETİRDİĞİNİ ÇOKTAN İSPAT ETTİ.

Şimdi genel ahval üzerinden bu kadar kısa ve sınırlı bir hat çizmenin ardından, biz yine referanduma dönelim. 16 Nisan! Türk halkı tüm gelişmeleri yakındna takip etmeyi sürdürüyor. Ancak neyi takip ettiği noktasında sıkıntı var. daha doğrusu 16 Nisan günü oy kullanacak Türk halkı, 100 kişinin oy kuullanacağı sandıkta gerçek manada KULLANDIĞI OY EVET VEYA HAYIR OLSA DAHİ KAÇ EVET OYU KULLANAN GERÇEKTE NEDEN VE NEYE EVET, HAYIR OYU KULLANAN SEÇMEN YİNE NEYE VE NEDEN HAYIR DEDİĞİNİ TAM MANASIYLA BİLİYOR OLACAK MI? Türk halkı, EVET ve HAYIR seçeneklerinin içinden tercihini sanal karşı duruş veya sanal kabullenmeden yana kullanacak. En azından yüzelik dilimin en iyimser haliyle söylemek gerekirse, % 70 seçmen bu durumda sandık başında yer alacak.

Referandum da kulanılaccak oya neden EVET, neden HAYIR dediğini ne milletin aslı ne de vekili dahi tam manasıyla bilemiyor! 

Sözün gerçeği şu ki, HAYIR diyecek olan Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığından, EVET diyecek olanlar yine Recep Tayyip Erdoğan sevgisi ve inancıyla oy kullanacaklar.

Oylanacak olan Anayasa maddelerinin bir kaçını değil sadece bir tanesini dahi neden EVET, neden HAYIR yönüyle açıklayaabilecek tek bir seçmen bulabilmek neredeyse imkansız! Argümanlar ve sloganlar üzerinden geliştirilen karşıtlık veya taraflılıktan söz etmiyorum. Bu günden yarına yansımalarıyla ele alınması gereken çok önemli bir hakkın kullnılmasıyönteminin yine öneminden söz ediyorum. 

Bu konuda 16 Nisan gününe kadar daha çok yazılar yazıp, çok programlar yapacağımız kesin. ENDİŞEM, YİNE İZMİR MARŞIYLA GELİP, MEHTER MARŞIYLA GİTMEK!

Bence bu süreci en iyi yönetecek isim ERKAN YOLAÇ'tan  başkası olamaz!

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor