Tekirdağspor Küme Düşmez. Hatta Düşürülemez.

Tekirdağspor Küme Düşmez. Hatta Düşürülemez.

Tekirdağspor  dün kozan maçını uzatmalarda yediği 2 golle kaybetti. Bu maçı kazanmak  önemliydi ama olmadı. Geçtiğimiz hafta içerde beraberlik, dün deplasmanda mağlubiyet şimdi gözler pazar günü gurubun en güçü takımı ve açık ara lideri Sancaktepe maçına çevrildi. Sancaktepe ile içerde oynanacak bu maçın önemi bir değil bir kaç daha arttı.

Dün mağlubiyetin ardından sosyal medya oldukça hareketli ve hatta hararetli paylaşımlarla doldu. TEKİRDAĞSPOR KÜME Mİ DÜŞÜYOR, KÜME DÜŞER Mİ, LİGİN DİBİNE Mİ GİDİYOR? Bunun karşılığı genel bir KAOS ortamına sürüklenmek olmamalı. Bunun önüne geçmek her ne kadar teknik heyet, futbolcular ve yönetim kurulunun görevi olsa dahi, basın, taraftarın içinde daha aklı selim düşünebilen ve bu olumsuz gidişata daha serin kanlı bakarak olayları iyi analiz edebilme yeteneği gelişmiş tecrübeli isimlerin işe el koymalarının gerektiğini dile getirmek gayesiyle bir kaç cümlelikte olsa samimi düşüncelerimi paylaşma gereği duydum. Kendi sosyal medya hesabımda...

. . . Tekirdağspor küme falan düşmez. Panik havası estirmeye gerek yok.

İçeride oynanacak Sancaktepe müsabakası Tekirdağspor'un çıkış maçı olacaktır...
Şimdi;
Gün birlik zamanıyken
Umutları ipe sermek neden? Herkeste bir telaş, herkeste bir umutsuzluk!

Şimdiden karaları bağlamak, ne taraftara, ne takıma ne de camianın tümüne hiç bir şey kazandırmayacağı gibi olanı da yok eder.

TEKİRDAĞSPOR KÜME DÜŞMEZ! . . .  biçiminde kısa bir yazı yazdım.

Tekirdağspor puan cetvelindeki yeri sayesinde taraftarın endişelerini hak etdiyor. Bu gerçek. Ne var ki bir gayretle bu sıralama içinde bir kaç maçı kayıpsız, galibiyetle tamamladığında daha üst sıralara tırmanması çokta zor değil. Endişe, kaosa doğru yönlendiğinde işte o zman kötü değil en kötünün kötüsü kapımıza dayanmış demektir.

Bu aşamada en tehlikeli olan panik havasının virüs gibi niyetlere ve söylemlere girip yerleşmesine izin vermektir.

Araba devrilmemişken, arabayı devirmeye çalışmanın hiç gereği yok. 

Olumsuz gidişatın devam etmesi halinde verilecek bir hesap ortaya çıkacaksa da bu hesap sorulmaya gerek kalmadan yönetim bu hesabı vermeye her zaman hazırdır inancındayım. Ama bu hesabı soracak hakkı, bu hesabı soracak yüzü ve bu hesabı sormaya cesaret edebilecek kadar Tekirdağspora katkıda bulunmuş kendinde bu hakkı ben soruyorum efendiler diyerek ortaya  çıkabilecek birisi veya birileri varsa onu merak ediyorum. Başkan Volkan Nallar ve yönetim kurulu canla başla didinirlerken, maddi imkanı geçtik üç beş kuruş katkıyı kendi olanaklarını harekete geçirerek sağlamaya çalışırlarken kalkıp birileri onlardan hesap sormaya yelteneceklerse de buyursunlar sorsunlar, En aydınlatıcı cevabı alacaklarından eminim. O cevap sayesinde eve gittiklerinde eşlerinin dahi yüzüne bakacak halleri kalmayacağından da eminim!

Tek bir kişi bu hesabı sorabilir;

O tek bir kişi de, Mustafa Aydoğdu'dan başkası olamaz!

Mustafa Aydoğdu'da bu hesabı yönetimden soracak değil. Mevcut yönetim bir kaç isim haricinde zaten daha 2 ay öncesindeki bu sezon başında hazırladığı kendi yönetim kurulu üyelerinden oluşuyor. Aydoğdu yönetim bazında hesap soramaz. Bu gün başkan olan Volkan Nallar zaten keni döneminin genel kaptanıydı, ismet Teberoğlu deseniz o zamanda imza yetkilisi olarak borçlanmaların altına imzasını atan bu güde yine aynı biçimde o sorumluluğu canla başla taşıyan bir isim. Dünden bu günne en ufak bir boçlanmanın altında İsmet Teberoğlu ve Mustafa Aydoğdu'nun isimleri, imzaları yer alırken her türlü bu yöndeki kararın altında da Volkan Nallar'ın imzası karar defterinde yer alıyor. Dolayısıyla hesap sorma hakkından söz ederken, Mustafa Aydoğdu bu hakka sahip dememin altındaki asıl gerekçe yönetimsel bazda asla olamaz. 

Mustafa Aydoğdu;

Başkanlığı döneminde( 2 ay önce),kendisine verilmeyen, sözü verilip yerine getirilmeyen maddi desteklerin hesabını muhattaplarından sorabilir.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın; Tekirdağspor benim gündemimde yok. Ben Tekirdağsporla ilgilenmiyorum. Tekirdağspor için iş adamlarını arayamam. iş adamlarından Tekirdağspora destek vermelerinin karşılığında onların benden talepleri olabilir endişesindeyim o nedenle ben bunu yapmam, yapamam. Açıklamasının ardından bey efendinin içinde birden alevlenen Tekirdağspor sevgisinin nedenini, Eşkinat'ın iş adamlarını makamına çağırarak Tekirdağspora maddi desteği nasıl isteyebildiğini, hatta elime metre alır iş yerlerinizin ölçümlerini kendim yaparım biçiminden ki ( tebrik ederim yapması gerekeni yapmış) zamannda neden yapmamdığını, o zamanın da takım lig sıralamasında 2. sırada yer aldığı zamandır! Namık Kemal Stadının yolunu unutmuşken kara kışın ortasında bere, kaşkol protokole neden koştuğunu, tesis konusunda sürekli ipe un sererken şimdi( ortada hiç bi gelişme yok ama!) bu tesis vaatlerinin neden şimdi ortaya atıldığını...

Milletvekilleri sürekli sponsor arayışlarının ardının arkasının gelmemesine rağmen bu günlerde bu arayışlarda mutlu sona birden bire gelinmesinin nedenini...

... evet Mustafa Aydoğdu hesap sorabilir. Daha 2 ay önce başkan kendisiydi ve takım ligin başından itibaren bir var hiç yok konumunda sürekli ilk 5 içinde yer alıyordu. Son olarak 7. sırada olduğu döneme olağan üstü kongreyle de başkanlıktan ayrılmak zorunda kaldı. Yukardaki nedenlerin cevapları bilinmediği için!

Şimdi, Volkan Nallar bu görevi elinden gelenin en iyisi ile hatta elinden gelenin de ötesinde canhıraş biçimde yerine getirmeye çalışıyor. Ateşten gömek değil, ateşten kaban var sırtında.

Fazla uzatmaya gerek yok. 

Tekirdağspor'un arkasında yer almak, Volkan Nalalrın yanında yer almak günüdür. Gencecik bir adam yalnız bırakılmamalı. 

Tekirdağspor küme falan da düşmez. Bu maç, Tekirdağspor'un bütün olumsuzluklara dur diyeceği maç olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor