Çocuktan aldık haberi...

Çocuktan aldık haberi...

AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel yerel yönetimlerle ilgili eleştirilerini Süleymanpaşa Belediyesi'nin iyi yönetilmediği noktasında yoğunlaştırmış. Özellikle çöp toplama ihalesindeki süreçte maddi zarardan söz eden Cüneyt Yüksel rakamsal değerler üzerinden eleştirirken çöp toplama işinin aylarca hatta 1 yılı aşan sürede neden aynı firmeya doğrudan temin yoluyla yaptırıldığını soruyor. Aslında sormuyor! Açıklama bekliyor. NEDEN SORSUN Kİ, NEDENİNİ BİLİYOR!

AK Parti İl Başkanı, BELEDİYE İYİ YÖNETİLEMİYOR! demiş. Hangi belediye? Süleymanpaşa Belediyesi!...

Bu eleştiriye katılırsınız veya katılmazsınız. Her şey açıkça ortada. Sıfır borçla alınan belediye 3 yıl sonunda genel bütçeden endisine her yıl ayrılan payları da tüketerek yaklaşık (eski değerle) 28 küsür trilyon Lira borçlu hale nasıl getirilir? Ortada bir kaç caddenin parke taş döşenmesinden başka, oraya buraya bir kaç ''heykel'' serpiştirilmesinden ve belediyenin bana göre en iyi hizmet veren birimi olan Sosyal İşler Müdürlüğüne aktarılan bütçe kaleminden başka elle tutulur, gözle görülür ne var? O kadar çok NE VAR la bitecek soru  sorulabilir ki ardı arkası gelemez.Uzatmayalım, Eşkinat yarın bu kadarına bile cevap vermek için alal acele bir basın toplantısı düzenlemeye kalkışır.

Cüneyt Yüksel, siyasi bir kişilik. Kendi partisi ve parti tabanı başta olmak üzere iktidar partisinin Tekirdağ'da en yetkin ve etkin ismi olarak toplumu ilgilendiren her konuda bilgi sahibi olmak ve bu konularda politikalar geliştirmek, yönlendirmek, aktarmak başta olmak üzere bir bakıma da göz kulak olmak gibi bir sorumluluğun da ayrıca yükümlülüğü altında. İktidar olamamış, iktidarın sorumluluklarını hiç yüklenememiş bir siyasi kişilik bunun ne manaya geldiğini tabi ki de bilemez, hissedemez ve algılayamaz!

Cüneyt Yüksel'in eleştirilerine cevap olarak, gazeteci Cenap Kürümoğlu'nun imzası ile yayınlanan HABERTRAK GAZETESİNDEKİ  haberden öğrendiğimiz kadarı ile, Eşkinat; eleştirileri Cüneyt Yüksel'i matematik bilmemekle ve siyasette öğreneceği çok şey var demekle geçiştirmiş. O da yetmezmiş gibi CÜNEYT YÜKSEL, İYİ BİR ÇOCUK. demiş. Elinde her hangi bir belge veya bilgi varsa savcıya gitmesini öenermiş...

... Ekrem Eşkinat klasiği! ''ÇOCUK'' dediği ADAM iktidar partisinin il başkanı. Aile reisi. İş adamı. Hem de sıkı iş adamı. Babadan hatta dedesinden kalanlarla borozan öttürenlerden değil. Eşkinat, önce ''ÇOCUK'' diyerek sözüm ona küçümser nitelikte algı yaratmaya çalıştığın o ADAMIN geldiği yere bir bak, o ''ÇOCUK'' nereden ve nasıl gelmiş, iş adamı olmuş, siyaseten bakacak olursan da genç yaşına rağmen oturduğu makamın ağırlığına dikkat et...

... Derdim, Cüneyt Yüksel'i savunmak falan hiç değil. Savunulmaya ihtiyacı da yok. Ben bir üslubun yanlışlığına ve yakışıksızlığı ile ciddiyetsizliğine dikkat çekiyorum. İktidar partisi il başkanı eleştiriyor. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ İYİ YÖNETİLEMİYIR. diyor. Ben bunu ADAM GİBİ YÖNETİLEMİYOR olarak okurum. 

Eşkinat' kalk buna cevap ver! Hani meclisinde kurulan bir denetleme kurulun vardı. O kurulun başkanlığına muhalif meclis üyelerinden bir ismi getirecektin. Getirdin ne oldu? O denetleme kurulu hoşuna gitmeyen tutanak mı düzenledi de verdiğin sözden tornistan yaparak yine başına kendi partili bir ismi başkan olarak getirilmesini sağladın? Ne oldu?

Rakamlar ortada. yaptırılan iş meydanda. Çöp tolama ihalesi arap saçı haline neden getirildi? Çık sende açıkla. Direndin de ne oldu? Ortada zarar mı var, kazanım mı açıkla bunu. 

Cüneyt Yüksel sana ne güzel pas vermiş! Haydi top ayağında. Söz konusu olan(eski birimle) trilyonlarla telafuz edilen rakamlar. Açıkla ki herkes öğrensin, herkes neyin ne olduğundan haberdar olsun. Biz bunu zamanına açıkadık, anlattık deme. Bak AK Parti İl Başkanı soruyor! İktidar partisi il başkanının bu gün sorduğunu eli kulağındadır yarın başkaları, matematikten iyi  hem çok iyi anlayanlarda sorarlar. 

İyi, tamam o zaman,Eşkinat'ın Cüneyt Yüksel için alttan alttan sinsice vermek istediği o küçümseme içeren benzetmesinden hareketle; Ne derler? ÇOCUKTAN AL HABERİ! Eşkinat'ça bakarsak Cüneyt Yüksel haberi vermiş. Ateş var ki dumanı çıkıyor. 

 

 

 

 

... 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI