Apo ve Gülen her iki hain, yılan bir sabah yan yana  aynı hücrelerde karşımıza çıkacaklar.

Apo ve Gülen her iki hain, yılan bir sabah yan yana aynı hücrelerde karşımıza çıkacaklar.

Türkiye oyunları neden bozuyor...

Kendisinin içinde yer almadığı her oyunu bozan bir Türkiye kafaları karıştırmaya devam ediyor. Masanın etrafına üşüşenler, oyun kurucular şaşkın. Nereden baksanız, 150 yıldır sessiz, kendisine dikte ettirileni zorunluluklardan kabullenen, kolu kanadı budanmış Türkler artık içinde olmadıkları oyunları bozuyorlar. Şaşkınlık burada.

Oyunun içindeyken oyun bozanlık yapanlar, kurdukları oyunda yer vermeyi düşünmedikleri Türkiye'nin  oyunlarını bozma cesaretine hayretle bakıyorlar. 

Şam yolunda yarı yoldan dönen ABD nin bu da yetmezcesine 17-25 Aralık sinsi planının ardından 15 Temmuz süreci ile birlikte planları karmakarışık oluyordu. Neden? 15 Temmuz akşamı kıyama yeltenen, anayasal düzeni hedef aldığı, içinden geldiği Türk halkı ile karşı karşıya geldiği biçiminde lanse edilen TÜRK ORDUSU akabinde Suriye üzerine yürüyerek yetmezcesine orada askeri üst kurup şimdi de EL BAB'da amiyane tabirle; ''Cadde boydan boya buyurun gelin:'' diye biliyorsa birilerinin planları alt üst olmuş demektir.

Obama'nın ABD yönetimi Türkiye ile ilgili tüm tezgahlarında yanıldı, hüsrana uğradı. Trump'ın ekibi bu ilişkileri onarmaya çalışıyorlar. Biliyorlar ki Türkiyesiz adım atamayacaklar. Türkiye artık onların alıştıkları boyun eğen değil boynunu dik tutan, gereğinde gerektiği cevapları akksiyonla veren bir durumda. Eski Türkiye yok! Yunanistan'ın, Suriye'nin, İran hatta Irak'ın tacizlerine pısırık bir kaç satırla kınama cevapları veren Türkiye yok artık.

99'da yılan değiş tokuşu yaptılar!

Apo verildi Gülen alındı. Zehir daha da güçlendirilerek zerk edilecekti.

15 Temmuz onlar için yıkımın, o dönemsel planlarının iflası anlamını taşıyor. Öncesi var! 15 Temmuz akşamı halk tankları, tüfekleri, uçakları, helikopterleri gördü. 17-25 Aralık çok daha tehlikeli, çok daha sinsiydi. Hakim, Savcı, Polis, bürokrat, gazeteci kimi ararsanız FETÖ üyesi veya o damardan, onun omzundan ateş eden herkes sinsice işin içindeydiler. Ortada olanların dışında karşınızda; şu da onlardan! diyebileceğiniz hiç kimse yoktu.

17-25 Aralık, 15 Temmuz Türk halkı üzerinde büyük bir Amerikan nefreti oluşturdu. ABD bunu biliyor, öğrendi. Trump ve ekibi şimdi bu net bilgi çerçecesinde yıkılan duvarı onarmanın yollarını aramaya koyuldular. 

Türkiye eski Türkiye değil derken, açıkça net biçimde görünen bir gerçeğe dayanıyoruz. 

Türkiye herkese cevap vermek için hinlik peşinde koşanları EL BAB' a davet ediyor. Cevapplar EL BAB'dan veriliyor.

99'da Apo verildi, Gülen alındı dedik. Bir sabah Türk halkı uyandığında; her iki haini bir arada yan yana hücrelerde görebilir!

Ancak bu sefer Başbakan, BİZE GÜLENİ VERDİLER AMA NEDEN VERDİKLERİNİ ANLAYAMADIM! demez.

Suriye'de dönemin ABD tarafından her türlü destekle kurduğu YPG yüzünü, eylemlerini akşama sabah İRAN üzerine çevirdiğinde hiç kimse şaşırmasın. O bölgede İRAN'ın başı Kürtlerle ''hiç beklenmedik'' biçimde ve anda büyük derde girecek! Trump İRAN'ı hiç sevmiyor!

Bize verilen destek ve bizim ulaşabildiklerimizle devam ediyoruz. Derin çok daha derin analizlerde, açıkça ortada yer almasına rağmen görülemeyen veya görmemize engel olunan gerçekler ayan beyan meydandalar. yeter ki biz gerçekleri görebilmeye niyet edelim.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI