Türk Halkı Statükoculara Dur Diyecek.

Türk Halkı Statükoculara Dur Diyecek.

Kavganın adı srekli değişiyor. Başlardaki TAHT kavgası şimdilerde POST kavgasına dönüştü.

Bu 15 Temmuz akşamının arkasındaki kirli elin SAHİBİNİ biliyoruz. Hainlerin sahibi belli. Ancak bunlarıın İÇERDEKİ ağa babaları yönlendirenler kimler? Üç beş general bir kaç bürokrat olması imkansız! İkili oynayanlar kimler asel mesele orada ve biz hala daha bunları tanıyamadık, öğrenemedik.

FETÖ her yere sızmış, her tarafa nüfus etmiş ama gel gelelim bir tek TEPE SİYASETE sızmayı beceremeemiş! Bir kaç kıytırık belediye başkanı bir kaç siyasi parti yöneticisi dışında FETÖ ne bir genel başkan yaardımcısına ne de bir Milletvekiline sirayet edememiş! Asker, polis, bürokrat sapır sapır dökülürken siyasetçide tık yok!...

İl ilçe yöneticilerini kastetmiyorum. Büyük başlardan hiç bir siyasetçi HER NEDENSE bu FETÖ ile hiç ilişkide bulunmamışlar. HDP li vekilleri sakın ola FETÖ ile ilişkilendirmeye kalkışmayın. O başka bir taraf.

Tek soru...

15 Temmuz hain, alçak ihanet girişimi başarılı olsaydı; BAŞBAKAN kim olacaktı? BAKANLAR kimler olacaklardı? Başarılı olamadılar! İKİLİ OYNAYANLAR VE HALA HAZIRDA BİLİNENLER AMA ''BİLEMEDİKLERİMİZ'' KİMLER? İşte bu soruların cevaplarını merak ediyor ve öğrenmek istiyoruz. Kısacası bu işin SİYASİ AYAKLARI, SİYASET DÜNYASINDAKİ O ŞEREFSİZLER kimler, nerelerdeler? kimler! Neden SAKLANIYORLAR, neden KORUNUYORLAR

Buradan birazda dünya ve Türkiye gerçeklerine bakmakta yarar var.

ABD ve İngiltere (kraliçe) büyük bir savaşın hem tarafları hem de müttefikleri durumundalar. hedefler belirlenmiş! Rusya dolayısıyla PUTİN kısa gelecekte son derece kapsamlı bir baskının kıskacına alınmaya çalışılıyor. neden? Oradan sıçranacak ülke FRANSA!  Çünkü FRANSA ABD nin Avrupa'daki baş düşmanıdır!  Hiç bir ABD yaptırımını ve dahasında NATO planlarını tanımaz ve ya katılmaz ya da çıkarları doğrultusunda hareket eder.. Şimdi yeni kapışma sahaları AFRİKA olacak. Dünyanın en zengin kıtası AFRİKA'da kapışacaklar. Buna hep birlikte şahit olacaz! Çok değil kısa süre sonra AFRİKA büyük savaşlara sahne olacak! Suriye'de sessiz kaldığı zannedilen FRANSA, AFRİKA'da bu sessizliğini kökten bozacaktır. 

Tramp'getiren güç Hillary'i getiremeyen güce karşı! veya tam tersi...

... bu durumda Türkiye ne yapıyor?  ERDOĞAN nasıl bir tutum içinde? 

En iyi ve yerinde yaptığı şey; MEVCUT KOŞULLARIN SEYRİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN İNSİYATİF KULLANIYOR! bilinen tanımı haricinde bilinçli olarak,sorumluluklarının bilinci sayesinde,yeni koşullar oluşturmak için veya mevcut koşulları lehinde değiştirmek adına insiyatif, direyet ortaya koyuyor. Bunu statükocu bakış açısından kafasını çıkartamayanlara anlatmak ve bunu onların kendiliklerinden fark etmelerini düşünmek hayal ols bile yinede söylemekte fayda var.

İçerde bunu benimsemeyen, işine gelmeye çıkar çevreleri işte bu statükoya boyun eğen güruhun gözlerini boyamaya hatta bağlı tutmaya olanca gayretleriyle mücadele ediyorlar. başarılı olurlar mı? Yaşayıp göreceğiz!

Bu mücadele hangi zeminde olursa olsun PROAKTİF siyaseti göze alabilenlerle, STATÜKODAN beslenen güruhun savaşıdır! Türk halkı 1919 itibarı ile STATÜKOYA baş kaldırmayı ve İNSİYATİF ortaya koyan cesareti desteklemenin bilincini ortaya koymuş, başarmış olmanın nesillerdir aktarıla gelen tarafını biliyor. Türk halkı STATÜKOYU yine red edecek, dışlayacak ve kendisine zerk edilen 100 yıllık bu STATÜKOCU zihniyeti bünyesinden söküp atacaktır.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI