59 A 4115...  ARKADAŞLAR NORMALE DÖNÜN! TAMAM.

59 A 4115... ARKADAŞLAR NORMALE DÖNÜN! TAMAM.

 Sabah, saat 08:09 veya 1 dakika öncesi, sonrası; Saatime baktığımda saat ve dakika 08:12 olduğundan bir kaç dakika öncesi bu sabah gelişen bir konuyu aktarmak istiyorum.Aslında bam başka bir konuda yazmayı planlıyordum ama bu durum onun önüne geçti. Neden? Bu sabahki durumda toplumsal bir konu ve oldukçada önemli.

Tekirdağ, Süleymanpaşa, çarşının göbeği, DİREKLERALTI ... Yağmur şiddetli biçimde yağıyor. TANRIÖVER GIDANIN önü, ŞAR PASTANESİNİN karşısı. Bir sıra araç park halinde ama belli ki hiç biri kalıcı değiller. ŞAR PASTANESİNDEN veya Muratlı Caddesine dönüşte MEVLANA PASTANESİNDEN kahvaltılık alış verişi ypanların belki bir belki de iki dakikalık durakladıkları yerdeyiz. Sabah klasiği.

İçinde (yanılmıyorsam) 4 Trafik Polisinin bulunduğu 59 A 4115 ! plakalı resmi polis arabası aynı güzergah üzerinnde biraz duraksamayla duraksamama arasında bir halle park edebileceği yer arar görüntüsünde!... Muratlı Caddesine tam dönüşte, başka araçların o istikamete dönüşlerini etkileyecek biçimde durdu. İçinden inen bir polis memuru ki omuzundaki şeritten anlaşıldığı kadarıyla BAŞ POLİS kendisi, MEVLANA PASTANESİNE GİRDİ! Belli ki o da diğer vatandaşlar gibi mesai öncesi kahvaltılık bir şeyler alacak!

Arka koltukta oturan diğer bir Trafik Polisi de acele tavırlarla inerek elindeki fotoğraf makinesi ile park halinde ( ama kalıcı olmadıkları belli dediğimiz)  araçların plakalarını fotoğraflamaya başladı. Bu araçlardan bir tanesinde de ben vardım. Camlar buğulu,, yağmur yağıyor. Elimle ve yüz mimiklerimle işaret dili ullanarak gidiyorum, kalkış halindeyim işareti ettim. Bunun üzerine telaşlı memur, çekiyorum çekiyorum diyerek acele ile bir kaç aracın plakalarının fotoğraflarını çekerek polis arabasına geri döndüğü sırada MEVLANA PASTANESİNDE alış veriş yapan diğer arkadaşı alış verişini tamamlamış araca dönüyordu ve bende zaten sol sinyalimi vererek hareket etmiştim. Bu arada, trafik akışı sıkıntılı değil, yoğunluk yok, trafik tehlikede de değil! 

Sadece kendi araçlarına, diğer vatandaşlar gibi yer bulamayan, pastaneden diğer vatandaşlar gibi alış veriş yapamayarak araçlarını Muratlı Caddesi dönüşüne park ederek aslında kendilerinn tarfiği güç duruma sokan 59 A 4115 plakalı resmi Trafik Polisi aracı içindeki bana göre İŞ GÜZAR bir kaç polisin KAPRİSİNE bakın!

Yetkililer! şayet ki yetkilerini etkiye dönüştürmek isterlerse MOBESE lerden veya çevredeki güvenlik kameralarından görüntüleri izleyebilirler! O Trafik ekibi orada görevli değildi. Yapılan uygulama ( sadece  bir kaç aracın plakalarınıın fotoğraflanması) tümüyle keyfi bir uygulamaydı. 59 A 4115 plakalı aracın içindeki Trafik polisleri şayet ki görev sorumluluğu ile hareket etmişlerse, geldikleri BAYKALLAR kavşağından DİREKLERALTI na kadar ki yol güzergahı üzerinde benzer bir çok duruma neden müdehale etmediler! sorosuna cavap bulmak sanırım oldukça güç olur. Yok; Trafik Polisleri istedikleri noktada bu işlemi yapma yetkisine sahiplerse de o zman neden sürdürmediler? Arkadaşları pastahaneden KAHVALTILIK alana kadar mı trafik akışını düzenlemekle yetkili veya görevliler? O noktadan sonra aynı uygulamaya ( plaka fotoğraflamasına ) devam etmiş mi bu araçtaki polis arkadaşlarımız? 

Yapmayın arkdaşlar! Ne kadar medeni, ne kadar rahat, ne kadar hoş görülü bir ilde görev yaptığınızın rehaveti olsa gerek, bu tür keyfiyetleri burada uygulamaya sokmayın. Burası sahipsiz bir il değil! Sizler bizim canlarımızsınız. Mal, can emniyetimiz sizlerin sorumluluklarınıza emanet. Biizm arkadaşlarımız, dostlarımızsınız. Bu sabah yaşanan tümüyle kapris ve ben size sorarım türünden keyfi bir uygulamaydı! MOLOTOF atan yok, TAŞ atan yok, SİLAHLA ATEŞ edilme endişesi hiç yok, HAKARET yok, DİRENİŞ yok... hem neden olsun ki? Aksine kucaklaşma var. Bir güvenlik personelimizin başı yarılsa onun akan kanı kadar göz yaşı akıtan, onun yanan canından kat ve kat fazla canı yanan insanlara bu keyfi uygulamaları reva görmeyin. Bu sabahki olay yetkililerce incelenecek ve gerekli görüldüğü halde gerekli uyarılar yapılacaktır inancındayım. Ayrıca istisna olduğuna, asla genelin tutumunu yansıtmadığından da imanım kadar eminim.

HEPİNİZ ALLAH'A EMANETSİNİZ. İYİ Kİ VARSINIZ.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI