Büyüklere masallar...

Büyüklere masallar...

Bu yazdıklarımız büyüklere masallar olarak algılanabilir. Ancak cambazı ağzı açık izlemediğimiz ve bizi takip edenlerinde izlememeleri için çırpındığımız biliniyor. Cambazı ağızları açık izlemeyenler zaten bizim yol  arkadaşlarımız!

Gün geçmiyor ki yeni bir ip germesinler, ipin üzerine yeni bir CAMBAZ koyup bakmaya zorlamasınlar. Onların işleri o, bizim GÖREVİMİZ cambaz yerine gerçeklere bakılmasını, gerçeklerin idrak edilmesini sağlamak.

REFEERANDUM SAVAŞI içinde göğüs göğüse çarpışmalar devam ediyor. ANAYSA TASARISININ YASAL VASATI İLE HAVANDA SU DÖVÜLMEYE ÇALIŞILIRKEN, Bu kimlerin işine geliyor! kısmı gözden kaçırılmaya çalışılan esas gerçek.

Planlar 2019 içindi! 

İçte ve dışta öylesine planlar var ki; normal, işinde, aşında, yolunda, evinde kısacası hayat gaylesi ile boğuşan vatandaşın ilgi alanınıın çok dışında gelişmeler, tezgahlar var! Hal böyle olunca, normal  vatandaşın sadece CANBAZLA ilgilenmeside olağan değil mi...

... Neler olduğuna birlikte bakalım mı? ... EGE'DE SULAR ISITILIYOR!

Yunanistan, Türkiye arasında EGE sularını ısıtılarak çıkartılmaya çalışılan gerginlik hatta NATO müdehalesine kadar varacak plan bu gün yarın uygulamaya sokulursa HİÇ ŞAŞIRMAYALIM diye buradan belirtmiş olalım. Bu düğmeye kim basacak? Çılgın bir Yunanlı pilot mu yoksa '' İT DALAŞI '' esnasında bir Türk pilot mı bu düğmeye basacak? 

İçerde bunun mesajı İZMİR MARŞI mı olacak? İZMİR MARŞI söyleyerek İZMİR'e yola çıkan kalabalıklar meydana getirilerek ağaç, park, bahçe, doğa katliamı bahanelerinden çok daha DAMAR! bir gerekçeyle halk İZMİR'e doğru yürüyüşe geçirilmek istenir mi? Ardından gelebilecek Türk, Yunan gerginliği çatışmaya dönerde bunun sonucunda NATO! müdehalesi gerekir mi?  Bunlar bizim açımızdan cevap bekleyen sorular. CAMBAZA BAKMIYORUZ! Bu sayede bakanları gerçekte neler olduğuna, yakın gelecekte nelerle karşılaşabileceğimiz olasılıklarına kısacası GERÇEĞİN KENDİSİNE yöneltmeye gayret ediyoruz! 

Geötiğimiz günlerde Genelkurnay Başkanı Hulisi Paşa karargahı ile birlikte EGE ADALARINA, EGE SULARINA! neden gitti? Genelkurmay Başkanı'na bunu DEVLET mi tavsiye etti yoksa HULİSİ PAŞA bunu kendisi mi planlayarak EGE DENİZİ'ni taradı! Bunu rutinin dahilinde olmayan bir dizi ziyaret olarak anlamak için oldukça saf olmak gerekir. 

Bu gelişmeleri ardı ardına sıraladığımızda karşımıza öyle geniş bir yelpaze çıkıyor ki o yelpazenin esintisi çok güçlü. İngiltere başbakını neden geldi, hangi konuda iş birliği talep ettiye kadar varan, bizi REX DEUS planına kadar götürecek bir koridora sokan bu gelişmeleri sırasıyla buradan ppaylaşmaya devam edeceğiz. Ama şimdi konumuz bu olmadığı için ertlemiyoruz bir kaç gün sonrasına bırakıyoruz. Bu arada; İngiltere başbakanı geldi ve gitti, ardından gelen Alman başbakanı Erdoğan'dan işittiği azarın etkisiyle uçağına nasıl bindiğini bilemedi! Bu ayrıntı ve ardundakileri gelecek günlerde paylaşalım...

İçerde bizi neler mi bekliyor?

Bizi bilmem ama REFERANDUM sonrasında CHP yi nelerin beklediğini şimdiden tahmin etmek güç olmasa gerek! Bu konuya da ileriki günlerde gireceğimizi belirterek; SELİN SAYEK BÖKE ismine dikkat çekerek bu uzunlukta kısa keselim.

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor