halka ''koyun'' diyenler on yıllardır trene bakmaktan bıkıp, usanmadılar...

halka ''koyun'' diyenler on yıllardır trene bakmaktan bıkıp, usanmadılar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi yatırımların açılışları ve toplu temel atma töreni için Tekirdağ'a geldi. Tekirdağ'ı ziyeret etti demiyorum. GELGİ! diyorum. Bir kere şunun altını çizmekte fayda var. Cumhurbaşkanı için Tekirdağ farklı bir önem taşıyor. Bakıldığında,Cumhurbaşkanı'nın her programında Tekirdağ atlanmıyor. Başbakanlığı döneminde de İstanbul  Büyükşehir başkanlığı döneminde de Recep Tayyip Erdoğan'ın Tekirdağ'ı hiç atlamamıış olduğunu görüyoruz.

Oy alma yönüyle bakacak olursanız, Tekirdağ CHP'nin kalelerinden olan iller arasında yer alıyor. Son genel seçimlerde Milletvekili sayıları 3 e 3 olması yerel seçimlerdeki 12- 0 lık CHP üstünlüğünü silmeye yetmemiş olsa dahi genelden ele alındığında, oy oranlarına göre Tekirdağ ziyaret ve yatırımlar açısından son sıralarda yer alır. Neye göre, kime göre? Klasik siyaset! güden, bağnaz siyasetçi! anlayışına göre... Her koşulda Tekirdağ'ı atlamayan bir Recep Tayyip Erdoğan var. 

Erdoğan, Tekirdağ'da DEVLET BAŞKANI olarak 762 trilyon Lira kapsamındaki yatırımlarında açılışlarını, temel atmalarını gerçekleştirdi. Bunlar somut, gerçek yatırımlar. Elle tutulan gözle görünen yatırımlar. bedelleri herkes tarafından görülebilir, araştırılabilir. Nereye? Tekirdağ'a ...

Tekirdağ'ın ülke ekonomisine orantıladığınız zaman bu yatırımları kıyasla ele alır, az bulabilirsiniz, yeterli bulmaya bilirsiniz. Bu yatırımlar, Tekirdağ'ın genel bütçeye katkısının karşılığı olmaya bilir. Ancak İNKAR edemezsiniz!

Konunun diğer bir yanıysa, klasik biçimiyle; Cumhurbaşkanı'nı dinleyen, meydanı dolduran kitle üzerinden '' bindirilmiş kıtalar '' tabirine hala daha sığınan, bu düşünce yapısıyla inkar ve eleştiriyi bu yoldan yapma ucuzluğunun hala sürdürülmesi...  Kim neren gelmişse gelmiş, kim o gün işini gücünü bırakıp yollara düşmüşse düşmüş eleştiriyi buradan yapmak KEDİNİN ULAŞAMADIĞI CİĞERE PİS DEMESİ ile eş değer bir bahaneden öte bir şey değil. Adama; YAPA BİLİYORSAN SENDE YAP derler. 

İki çiftçi yan yana olan tarlalarında tohum atarlarken biri diğerine, aksik attın, az attın, ileri attın, yana attın gibi sürekli eleştiriler yapmasına rağmen, eleştirdiği o diğer çiftçinin her harmanda kendisinden fazla ürün almasını umursamamasından, ondan ders çıkartmamasından bu durumun ne farkı var? 

Sen ciğere ulaşmanın yollarını ara. Sen ciğere ulaşamıyorsan bunda ciğerin suçu ne? neden mi...

... bu sayede halkı hiçe saydığının farkındamsın, oraya ama ordan ama burdan gelen binlerce insanı bazen ''koyun'' bazen ''sürü'' yerine koyduğunda bunun sana getirisi kuru bir anlık avuntudan öte bir şey kazandırmadığının farkındamısın? Tepeden bakan, eyrıştıran, seçkincilik yapan, eleştireyim derken kendi insanınla arana koyduğun o aşılamaz duvarın farkındamısın? ''koyun'' dediğin o isanlar senin bu aşağlamana rağmen hala daha her uzandıklarında CİĞERE erişiyorlarsa sen kendini neden gözden geçirmiyor, '' KOYUN '' kadar kafam çalışmıyor diyerek hayıflanmıyorsun? ...

... ona da bahanen var! Burun bükerek; ''sandıklardan oyları çalıyorlar'', kediler tarfolara işi yıkmak en kolayı! 

Karalama, yok sayma, aşşağlama, tepeden bakma, hakeret etme GELENEĞİNİ terk etmedikçe KOYUNLAR melemeye  devam ederler. Sende TRENE bakmaya devam edersin!

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI