Başkan ve Başbakan ayrı partilerden olurlarsa vay ülkenin haline(!)

Başkan ve Başbakan ayrı partilerden olurlarsa vay ülkenin haline(!)

Yazdığım yazının üzerinden bir ay geçmeden sağlaması KILIÇDAROĞLU tarafından yapılmış oldu. O yazımda, meclisteki oylamaya KILIÇDAROĞLU'nun, meclis sıralarında oturduğu halde, genel başkan olarak değil İZMİR MİLLETVEKİLİ olarak oy kullanmadığını yazmıştım. Genel Başkan olarak bakıldığında ise durum çok daha farklı değerlendirilebilirdi. Ancak İZMİR MİLLETVEKİLİ olarak neden oyunu kullanmadığını sormuştum!

Dün katıldığı radyo programında KILIÇDAROĞLU konuya ne kadar hakim olduğunu, ANAYASA değişikliği ile ilgili maddelerden ne kadar bilgisi olduğunu ispatlamış oldu. Kalkıp kimse, dili sürçtü falan demesin. Dil kelimede sürçer!

KILIÇDAROĞLU'nun bu söylemi GAF değil. Ne o zaman? Bunun cavabını CHP tabanı biliyor. CHP tabanı biliyor bilmesine de, bilineni kim dile getirebilir mesele orada. Bir siyasi parti düşünün ki TABANI GENEL BAŞKANINA İNANCI OLMAYAN, GENEL BAŞKANINDAN UMUDUNU YİTİRMİŞ OLSUN! dayanılacak işkencemidir bu...

...  Diğer taraftan HALK PARTİSİNİN genel başkanı KILIÇDAROĞLU, ANAYASA değişikliği için ne demişti? Bu tür değişikliklere ileri vadede HALK KARAR VEREMEZ. Bu değişikliği bilim adamları ve bürokratlar yapmalıdırlar!  Bu söylem, tümüyle halktan kopuk, halkı ciddiye almayan, halkı göbeğini kaşıyan adam saymaktan öte başka bir anlayış değil de nedir?

Bitmedi!

Seçilme yaşının 18 olmasına karşı çıkış argümanına dikkat etmek gerek!

18 yaşında Milletvekili olacakların ASKERLİK DURUMLARI NE OLACAK MIŞ... 18 yaşında seçilecek Milletvekillerinin ERKEK olacakalrını nerden biliyorsunuz.Bu ülkede KADINLAR ne zamandır askere alınıyorlar? Kadınlar gününde 5 bin kadınla yürüyüş yapsan neye yarar! İşte bir gerçekte olan bilinçaltı zihniyetinin ŞUUR BOŞALMASI!

Bitmedi!

Türk askeri El Bab'a girmiş... KILIÇDAROĞLU'nun yaklaşımına bakalım mı?

El Bab'a neden girdiniz? Oradan ÇIKAMAYACAKSINIZ!  Temenniye bakın, iddiaya ve hırsa bakın. Ana muhalefetin liderinin iddiası, ön görüsü ve neredeyse temennisine dikkat!... Çıkamayacak olan kim? TÜRK ASKERİ, MEHMETÇİK... Adama ne derler; SENDE BİR YERLERİNE KINA YAKARSIN!

Hal böyle olunca gelde CHP tabanına hak verme...

Başkan ve Başbakan ayrı partilerden olurlarsa vay ülkenin haline!

 Tabanıyla, tavanı ayrı telden çalıp söyleyen CHP hali tamda böyle!

VAY CHP NİN HALİNE!

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI