AT İZİ, İT İZİNE KARIŞMASIN !

AT İZİ, İT İZİNE KARIŞMASIN !

Her akımın başına YENİ ekleyerek, takiye yapmak yoluyla aynı akımda hatta daha da sert ve uç noktalardan hareketle ilerleme modasına rağmen İTTİHATÇILIK! her nedense hiç bu yönteme başvurma gereği duymaksızın 1889 da SELANİK'te ''kurulduğu'' haliyle bu güne erişebilen tek ve yegane '' Triumvira sistemi '' ile yoluna devam etmekte.

Bu öyle bir yapı ki, ATATÜRK dahi bu sistemi kökten yok edememiş, ortadan kaldıramamış, belkide ATATÜRK'ün başarısız olduğu yegane örnek bu İTTİHATÇI KAFAYLA MÜCADELESİDİR!

Kuruluşundaki esas temel olan ALMAN YAHUDİLİĞİNİN  '' EŞKİNAZİ '' hayranlığının devam ettiği yapı bu gün dahi SELAİK günlerinin hevesiyle sürüp gidiyor. 

CHP içinde varlığını devam ettiren İTTİHATÇI GELENEK uykuda gibi görünse dahi ''gereği hissedildiğinde'' yine KUKLACILAR tarafından sahneye sürülüyorlar. Vatan sever, Atatürkçü, Atatürk devrimlerine sonuna kadar bağlı ve bundan asla taviz vermeyen '' ATATÜRK'ÜN CHP si' '' içinde yer alanların bundan gocunacakları, hiç bir durum olamaz, olmamalı da. Onlara düşen; 9 Eylül 1923 te kurulan HALK FIRKASI ve ardından 1924 te başına eklenen CUMHURİYET le birlikte en son, 1935, 4. kurultayda CUMHURİYET HALK PARTİSİ adını alan ATATÜRK'ün CHP sine sahip çıkmalarıdır!

Bu gün dahi, Türk halkından her seçimde oy alabilen, her seçimde yüzdesi veya oranı hiç önemi değil, oyla karşılıık bulabilen ATATÜRK'ün CHP sidir! ...

... Türk halkının bu bağlılığını, bu inancını, bu idealizmini devşirerek GELECEĞİ ÜZERİNDE İPOTEK VESİKASI! olarak kullanmayı sürdüren, bu gücün elinden kaybolmasına tahammül gösteremeyen İTTİHATÇILIĞI sürekli HORTLATAN; başta ALMAN YAHUDİLİĞİ '' EŞKİNAZİ '' olmak üzere, diğer tüm, odakların; Türk halkının Atatürkçülüğü üzerinden ve Atatürk'e olan bağlılığını, inancını  '' ZAAF '' olarak kullanmayı hedefleyenlere, bu inancın  hedefini sürekli şaşırtmak için kendi '' ÇIKARLARI '' çerçevesinde kullananlara, bunu CHP üzerinden tezgahlamaya  kalkışanlara ve dahi tezgahlayanlara; ATATÜRK'ÜN CHP Sİ İÇİNDE SAF TUTMUŞ HERKESİN DUR DEMESİNİN ZAMANI GELMİŞTİR HATTA GEÇMEKTE!

İTTİHATÇILIK geleneğinin devamını sürekli pompalayan, besleyen güçler bu gün yine iş başındalar. Dün de öyleydi bu gün de öyle. 

İTTİHATÇI yapının neden CHP ile adı anılıyor? Tabi ki sadece CHP içinde değiller!  Basında, iş dünyasında hatta dini cemaatler arasında, Üniversitelerde aklınıza gelebilecek hher yerdeler. Ancak şunu gözden kaçırmamakta fayda var! İTTİHATÇI OLMAK ASLA VATAN HAİNİ OLMAK DEMEK DEĞİLDİR! Bunun altını önemle ve dikkatle çizmekte fayda var...

.. Kuruluşundaki el her ne kadar önemliyse, bu gün Cumhuriyet'in temellerinde yine İTTİHATÇILARIN HARCINI İNKAR ETMEK OLANAKSIZDIR. O kadrolar ki her biri yakın tarihimizin parlayan yıldızlarıdırlar. her dönemde olduğu gibi; AT İZİ, İT İZİNE KARIŞTIRILANA DEK! 

İşte bu günde karşı karşıya olduğumuz durum bundan ibarettir. İzleri biribirine karıştırmaya çalışıyorlar! O nedenledir ki, AMAN DİKKAT! diyoruz...

Ne şehittir ne gazi, bok uğruna gitti Niyazi. ... Bu sözü biliriz ve kullanırız. Ama nereden geldiğini, hangi olaydan dillere geçtiğini bilmeyiz. kafiyesi ve ifade ettiği anlamı önemlidir bizim için. O zman bu sözün geldiği yeri anlatayım! Hikayesi acıklıdır ve bir o kadar da manidardır.

İttihatçılar iş başındadırlar. İç çekişmeleri hat safhaya erişmiş, aralarında görüş ayrılıkları mekam tartışmaları başlamıştır. RESNELİ NİYAZİ, bu ismi duymuşsunuzdur. Bilmeyenler mutlaka araştırmalıdırlar. Bıçkın bir ittihatçıdır. Dağa çıkmış, padişaha baş kaldırmış, Bulgar ve Sırp komitacılarına kan kusturmuş, adını Balkan dağlarına yazdırmış bir Osmanlı Zabitidir. Resneli, İttihatçıların üç paşası ile anlaşamaz, aralarına kara kedi girmiştir. Resneli'nin kalemi kırılır! İttihatçıların fedai kadrosuna yani tetikçilerine görev verilmiştir. RESNELİ HALLEDİLECEK!... İki ittihatçı silahşör, Galata Köprüsü üzerinde bir akşam üzeri Resneli'nin arkasından yaklaşırlar ve ensesine silahlarını boşaltırlar. O fedailerden birisi; Resneli Niyazi'nin başında hıçkırıklarla ağlayarak; NE ŞEHİTTİR NE GAZİ PİSİ PİSİNE GİTTİ NİYAZİ! diye haykırır. Arkadaşıdır, Daha düne kadar balkan dağlarında komitacılarla savaşırken birliktedirler. Ama ne çare? Emir gelmiş ve Resneli susturulmuştur... İşte bizim şimdilerdeki dilimize pelesenk oolan o benzetmenin kaynağı bu olaydır. Kısacası; AT İZİ, İT İZİNE KARIŞMIŞTIR! Bu da yetmedi derseniz, İZMİR SUİKASTINA BAKIN DERİM!...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI