CHP de Senistan, Benistan Savaşı Başladı . . .

CHP de Senistan, Benistan Savaşı Başladı . . .

1 Kasımın ardından yerinde saymakla, oylarını 1 puanda olasa arttırmanın dayanılmaz sevincini yaşayan CHP genel merkezine rağmen taşra teşkilatlarındaki memnuniyetsizlik iç hesaplaşmaya döndü.

Ana muhalefette çakılan ve oylarını her şeye rağmen arttıramayan, iktidarla arasındaki oy farkını iki mislinin altına indiremeyen teşkilatlar faturayı hazırladılar.

Tekirdağ’da partili bir gurup sosyal medya üzerinden bu konudaki yakınmalarını daha geniş bir kitleye taşımaya başladılar.

CHP li önemli bir çoğunluk kendileri adını açıkça ortaya koymasalar da, 1. sıra adayı Faik Öztrak’a tepkililer. Bilindiği gibi, Öztrak kontenjan adayı olarak, temayül yoklamasına katılmadan 1. sıra adayı olmuştu ve aynı sıradan seçilerek Milletvekili oldu. İşte şimdi her ne kadar çok gecikmiş olsalar da bazı partililer, temayülden 3. sırada çıkan ama sıralamada 4. sırada yer alarak Milletvekili seçilemeyen İlhami Özcan Aygun ile hareket eden guruba mensup çoğunluk sosyal medya da bu duruma oldukça tepkililer.

Her nedense seçimlerin öncesinde veya temayülden önce dahi bu duruma ses çıkartmayan, çıkartamayan gurupların akılları şimdi başlarına gelmiş olacak ki hak aramaya, demokrasi arayışına koyulmuşlar.

Sormazlar mı, temayüle bu şartlarda neden dahil oldunuz? Bu sonuca öngörü geliştiremeyip boyun eğmişseniz şimdi neden, kime bu isyan? Parti, dava, seçim süreci, parti önceliği, particilik bilinci sakın demeyin. Bunlar basit bahaneler.

Göle maya çaldınız tutmadı.

Haklısınız. Hemde yerden göğe kadar haklısınız. Ama tren çoktan kaçtı.

Benden acizane tavsiye; Bu tutumunuzda devam eder ısrarcı olursanız, ya siyasete başlamadan erken veda edersiniz, ya da bir sabah uyanırsınız ve partiden ihraç edildiğinizi öğrenirsiniz. Olmaz, olamaz sakın demeyin. En iyi şartlarda şimdi sizinle birlikte olan atıyorum 200 kişi varsa bu sayı en kısa zamanda 25 e düşüverir. Olmaz demeyin. Yeni ilçe yönetimine bakın ve daha bir kaç ay önce şimdiki yönetimden kaç kişi sizin yanınızdaydı gözden geçirin ve şimdi neredeler?

CHP de bu hareketi başlatanlar bence çok gecikmiş bir karar almışlar. daha aylar hatta yıllar önce yapılması gerekeni şimdi yapıyorlar. Ama yinede olsun, hiç bir şey için gecikilmiş sayılmaz. Bu arkadaşlarda boylarının ölçülerini alsınlar. Siyasette kazık atmadan ve kazık yemeden tamam oldum, ben artık siyasetçiyim diyemezsiniz. buu romantik, idealist arkadaşlarda tecrübe edinmiş olacaklar.

Ama;

Sakın ola ki senistan ve benistan savaşına dönmesin. Bizistan için varsanız yolunuz açık olsun.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor