HAYIRCI, EVETÇİ; MUSTAFA KEMAL'İN  BURSA NUTKUNU VE BALIKESİR HUTBESİNİ OKUYUN KARARINIZI ONDAN SONRA VERİN

HAYIRCI, EVETÇİ; MUSTAFA KEMAL'İN BURSA NUTKUNU VE BALIKESİR HUTBESİNİ OKUYUN KARARINIZI ONDAN SONRA VERİN

CHP, Anayasa maddeleri değişiklik paketini ilk olarak, ANAYASA MAHKEMESİNE götürmeyi düşümdüğü halde neden bu kararından vaz geçti?

Ne olmuştu da CHP yi bu kararından vaz geçirmeye götürmüştü? 1938 sonrasında tümüyle etkisi altına girdiği ALMAN EKOLÜ CHP nin bu kararına müdehale etmiş olabilirmiydi? 

Majesteleri, KARLİÇE stratejisini bir yana bırakmak zorunda kalarak, sadece yeni taktikler geliştirmek zorunda hissettiği için bu sayede AKRABASI! olan ALMANYA üzerinden CHP ye etki etmiş olabilir mi, olabilir.

CHP nin açıkladığı nedenine bakalım... CHP halak güvenin, halk neznindeki zedelenmesinden endişeyle ANAYASA MAHKEMESİNE gitme kararından vaz geçilerek, buna baş vurmadan direk halkın tercihine gitmeyi uygun gördüklerini açıkladı. 

KIlıçdaroğlu'nun başında gidilen son 6 seçimdir sürekli kaybeden ve bu kayıpları KEDİLERE!, OYLARIN ÇALINMASINA! bağlayan CHP bu denli önemli bir durum karşısında yasal yolları atlayarak HANGİ  ve KİME karşı hissettiği GÜVEN DUYGUSUYLA! sandığa EVET dedi?

CHP böylelikle 16 Nisan saat 17:00 den itibaren; ne kedileri ne de başka hiç bir şeyi gerekçe olarak kullanamayacağını, kullanmayacağını da deklare etmiş oldu. Kaldı ki, Muharrem İnce bu konudaki samimi ve her zmanki tavrını aylar öncesinden belirtme cesaretini gösterebilen yegane kişi oldu.

CHP halak güvendiği için sandığa EVET demedi... Kaldı ki CHP halkın oyuna, iradesine ne zaman güvendi ki şimdi güvensin sorusunu soranlarınız olduğundan eminim. CHP, hala Atatürk üzerinden kendisine oy vermeye mecbur samimi, içten ATATÜRKÇÜ oyları gözüne kestirerek, ATATÜRKÇÜLÜĞÜ TEKELİNDE TUTTUĞUNA İNANARAK, seçimlere girdiğinden bu sefer de aynı oylara talip , o kadar basit ve net.

Bu süreç, Deniz Baykal'ın kürsülerden inmemesi, salonlardan, meydanlardan ayrılmaması, enerjisini sonuna dek sarf etmesi gerektiği bir dönem. Muharrem İnce'nin ekranlardan eksilmemesinin gerektiği günler bu günler. Feyzioğlu'nun susmamasının tam zamanı olduğu zamanlar. Ve diğerlerinin!... Nerlerdeler? Bilen, cılız bir kaç sözün dışında gören var mı? Yoklar! Neden???

MAJESTE, akarabası ŞANSÖLYE üzerinden ayarı verdi de ondan.

KILIÇDAROĞLU'nun oylamalarda T.B.M.M sıralarında  CHP GENEL BAŞKANI olmanın ötesinde İZMİR MİLLETVEKİLİ olarak oturmasına rağmen kalkıp HAYIR oyunu kullanmamasının nedeni bu olsa gerek...Kemal bey, perşembenin gelişinden haberdar!

CHP yi bu ve benzer atraksiyonlarla frenleyen KRALİÇE nin, stratejisinin alt üst olmasından dolayı, lokal taktiklere baş vurmaya başladığını söyledik.İşte CHP bu nedenle ANAYASA MAHKEMESİNDEN VAZ GEÇTİ!... Bu kadar la kalmaz tabi; Soyca akrabaları ALMANLARIN ardından devreye HOLLANDA giriverdi. Öncesinde YUNANİSTAN GERGİNLİĞİ! tutmamıştı. Operasyon üzerine operasyon çekiyorler diye yazıyoruz. Öyle ya YUNANİSTAN'ı YUNANLILAR mı YÖNETİYORLAR? Böyle olduğuna inanan varsa bu yazıyı zaten okumaya devam etmesin.

Önce ANAYASA MAHKEMESİNE gitmekten vaz geçen CHP şimdi HOLLANDA densizinin ardından tabi yine ŞANSÖLYE tarafından dikte ettirilen gereği tavrını ne biçimde koydu, hep birlikte Kemal beyin ağzından duyup, işitip, şahit olduk.

EVET diyenler KOYUN olmuş, GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM olmuş kimin umurunda? HAYIR diyene HAİN yaftası yakıştırılmış kimin umurunda? 

Evladını şehit vermiş baba HAYIR diyecekse bu ülkenin en şerefli adamına HAİN diyen ŞEREFSİZ, 15 Temmuz akşamı kocasını şehit vermiş kadına KOYUN diyen ALÇAK... SİZ KİMSİNİZ? SİZE BU MEMLEKETİN TAPUSUNU KİM VERDİ? İNSANIMIZA HAİN, KOYUN YAKIŞTIRMASINI YAPABİLECEĞİNİZİ KİM SÖYLEDİ? 

İşte gerçekler ortada... Siyaset almış başını gidiyor. Siyasetçilerin bazıları ağa babalırının talimatlarıyla hareket ediyorlar. Tabanda TÜRK HALKI VAR! Siyaset ve bir takım siyasetçiler halkın arkasında nal bile toplayamayacak kadar acizler, bitikler, tükenmşler. Yalandan ortalıkta cavlayıp duruyorlar. 

EVET, HAYIR diyecekler! yapacağınız tek bir şeyiniz var. İnanacağınız, göz önünde bulunduracağınız tek bir adres var. 

Romantik olmanın zamanı değil. Çok gelenekçi olmanında zamanı değil. Gerçekçi ve akılcı olmanın zamanıdır.

HAYRICI da, EVETÇİ de ;

MUSTAFA KEMAL'İN BURSA NUTKUNU ve BALIKESİR HUTBESİNİ ARDI ARDINA OKUYUN VE KARARINIZI ONA GÖRE VERİN!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI