Kızmaca, Darılmaca Yok . . .

Kızmaca, Darılmaca Yok . . .

Bre, gafiller!

Bre, kendini bilmezler, densizler,

Siz kim oluyorsunuz da CHP de ellerinizde üye kayıt formlarıyla partiye binlerce kişiyi üye yapıyorsunuz?

Ne demekmiş, bir CHP li eline üye kayıt formlarını alarak insanların ayaklarına gidecek ve onları CHP ye üye yapacak. Olacak iş mi bu sizin yaptığınız?

CHP yi ne hallere düşürdünüz? Ayaklar altına aldınız tüm CHP geleneğini.

Utanın!

Hiç olacak iş mi bu? CHP yöneticisi, CHP li birisi giderde vatandaşın ayağına gel partiye üye ol der mi?

Vatandaş, kalkıp parti binasına gidecek. yalvar, yakar orada rastlayabildiği, bula bildiği birine aman ne olursunuz ben CHP ye üye olmak istiyorum. beni üye yapın talebinde bulunacak. Allak bullak ettiniz onlarca yıllık geleneği.

Bir kaç işgüzar bir araya gelmişsiniz, neymiş efendim CHP ye üye kaydediyorsunuz.

Sizi gidi kurnazlar sizi, sizi gidi uyanıklar sizi;

Partiye üye yaptığınız herkese sizin ön seçimde desteklediğiniz adayınıza oy verdirterek onu seçilebilecek sıraya getireceksiniz değil mi? Yemezler. Sizin amacınız CHP nin kazanması değildi. Sadece desteklediğiniz adayınızın kazanmasıydı. vatan, millet, demokrasi, siyaset ve hatta Atatürk hiç umurunuzda değildi. Kaydettiğiniz üyelere, ön seçimde bize oyunu ver ama seçimlerde hangi parti gönlünden geçiyorsa sandıkta o partiye oyunu vermekte özgürsün dediniz değil mi? Bu yolla da, size ön seçimde oyunu vermeyi ama genel seçimlerde istediği partiye oy verme serbestliğinin rahatlığındaki bahsedildiği gibi bir kaç bin riyakarı, yalancı şahit gibi yalancı üyeyi bir araya getirmeyi başardınız. Yazıklar olsun size.

Şimdi de kalkmış demokratik ortamda kongre takvimi, sandık konulsun yaygarası yapıyorsunuz.

Siz kimsiniz, siz kendinizi ne zannediyorsunuz da onlarca yıllık geleneklere karşı tavır alma cesaretini gösterebiliyorsunuz?

Oturun oturduğunuz yerde. Önünüze konulandan sebeplenmeye bakın. Sizin gibi üç beş cahile mi kaldı kapı kapı dolaşıp partiye üye kazandırma işleri? Binlerce üyenin ne işi var CHP de? Sen, ben birde bizim kızanlar yetmiyor mu? Ali, Veli, Ayşe, Fatma al sana yönetim kurulu. Buda Milletvekili adayınız. Susun oturun oturduğunuz yerde.

Her seçim sonrası da, % 25 i korumakla övünün. Ne işinize gelir sizin CHP ye bir oy daha kazandırmak adına kapı kapı dolaşıp üye yapmak. Hadsizler.

Hadi şimdi sizi partiden atsınlar da görün gününüzü.

CHP ye 2000 tane yeni üye kaydı yaparsınız demek. Elinizde üye kayıt formları kapı kapı dolaşıp CHP ye üye kazandırırsınız.

Kim size söyledi, kim size bu görevi verdi, kimden yetki aldınız?

Vatan, Millet, Sakaryacılar sizi,

Olacak iş değil. Akıl almaz, söz, laf kar etmez sizin bu yaptığınıza.

İşin ironisi bir yana;

CHP de, en azından Süleymanpaşa ilçede yakılan bu ateş kısa zamanda epey bir bölgeyi kapsayacak gibi. Ne güzel, gençler siyasette var olma mücadelesi içine girmişler. Açın önlerini. Az olalım biz olalımdan vaz geçin. Destekleyin, arkalarında durun. onun bunun adaları diyerek yaftalamayın. Siz kazanın bu insanları. Siz girin gönüllerine. Partiye ama öyle ama böyle binlerce üye kazandırmışlar. Suç buysa, kabahat buysa kopartın kafalarını. Asın hepsini, atın üyelikten sonrada %25 lerle övünmeye devam edin. Onlarca yılın suskunluğuna, durağanlığına isyan eden bu insanları ötelemeyin. sayılarının artması için olanak sağlayın.

Kale çöktü farkındamısınız. Maç tek kale oynanmıyor bundan böyle.

Bu sefer epey bir kurbağa ürkütmüş bu gurup. Birilerinin canını çok sıkmışlar. Klasik CHP, ilk kez sokağa taştı ve sokağın sesinin gür çıktığının farkındalığı ile tepelerde bir yerlerde alarmların çalmasını sağladı.

Yeter ki, başlarındaki komutan sağlam dursun.

Mücadele siperlerden yavaş yavaş meydan muharebesine doğru kaymakta. Askerlerin savaşında komutanlar da cephedeki yerlerini almalılar. Şimdilik sevk ve idare karargahında bulunanlar kısa zaman sonra savaş alanında olmazlarsa bu cephe yarılır.

İşin içine kapalı kapılar ardındaki toplantılardan varılacak anlaşmalar girdiği anda işin rengi bir anda lacivertleşir ki olmaz olmaz iş değildir.

Askerler, komutanlarınıza da göz kulak olun. Hücum emrini almışsınız almasına. Siz siz olun arada sırada arkanızı da kontrol etmeyi gözden kaçırmayın.

Kale içten yıkılır.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI