BUZ DAĞININ GÖRÜNMEYENLERİ !

BUZ DAĞININ GÖRÜNMEYENLERİ !

Yazılarımızı okuyan ve değerli yorumlarıyla katkı sunan bir çok takipçimizin bu gün beklediği KONUYU ve yazımızın içinde aktaracağımız İSİMLER dahil olayları, gelişmeleri her zamanki ciddiyetimiz, samimiyetimiz, tarafsızlığımız ve gerçekliğimizle kaleme alacağımızdan şüphe! edilmeyeceğinen eminiz.

Cuma akşamı, sosyal medyada  kendi hesabımdan paylaştığım bir kaç satır ki bu gün yazımın konusu olacağı biçimde yer vermiştim o satırlardaki konu başlıklarına...

... ancak, olaylara olaylar, gelişmelere gelişmeler eklenmeye devam ediyor. İsimlere ve isimlerin yer aldığı konulara içerikler ekleniyor!

Konu başlığı ve içeriği olarak son bir kaç gün içinde öyle gelişmeler yaşandı, öyle kapsamlı bilgi akışı başladı ki yetişmek, doğrulamak ve analiz etmek, ilişkiler yumağı olan  bazı ayrıntıları birbirinden ayırma gereği kaçınılmaz hal aldı. Sosyal medyada, kendi hesabımdan paylaştığım o bir kaç satır, ağızdaki istenmeden çiğnenen lokma halini alarak, gittikçe büyüdü.Büyümeyede devam ediyor!

BUZ DAĞININ GÖRÜNEN KISMINI! bir tarafa bırakıp, esas görünmeyen kısımlarıyla ilgili aktarılanları, bize iletilenleri araştırmak ve analiz etmek her yönüyle kaçınılmaz olurken yazmak, dile getirmek ve okuyucularımıza sunmak adına kendimizi mesleki ilkeler açısından sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmek zorunda hissettik.

İsimler var, olaylar var, aktarılan ve doğrulukları araştırılmaya muhtaç söylemler var! Bunların her birisi araştırılmaya ve gerçek olanarla olmayanların ortaya kısmende olsa dökülmeye muhtaç oldukları kaçınılmazlık söz konusu.

Sansasyon, aktualite, dedikodu, kısacası SON DAKİKA! biçiminde beklentilere gerek olmasa dahi önemli konular ve satır aralarında ayrıntılara saklanmış içerikler var. İDDİALAR! ve İHBARLAR! hatta İFTİRALAR! boyutundaki kısımları analiz etmekten başka çare görünmezken bunları ham halleriyle paylaşmak bize ve meslek etiğine yakışmayacak aykırılık içerdiğinden BİZDEKİLER ve BİZE İLETİLENLER olarak iki kısımda, DERİN BİÇİMDE ele almaya kısa bir süre daha devam etmek zorundayız. 

Örneğin; Cumhurbaşkanı, Tekirdağ'a geldiği gün, isimleri POROTOKOL listesinde yer alan bazı parti yöneticileri ve bürokratlar ki aralarında partinin önde, en önde gelenlerinin akrabaları da var! Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından neden PROTOKOL sıralarına alınmadılar? 

Bu sadece tek bir örnek... benzer bir kaç tane daha var. Altını çizerek belirttiğimiz gibi, HER BİR ÖRNEKTE YER ALAN KONULARIN BAŞLIKLARINI VE İÇERİKLERİNİ EN DERİN! ve EN HASSAS BİÇİMDE ANALİZ EDEREK SİZLERLE PAYLAŞACAĞIZ.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI