Lider Üretim Merkezleri

Lider Üretim Merkezleri

Dünya LİDER ÜRETİM MERKEZİ!  Bu merkezler irili ufaklı dünyaya yayılmış oolsalarda esas ana diye bileceğimiz üç ayrı kıtada yer alan, üç ayrı merkez var. 

AVRUPA, ASYA ve AMERİKA... Avrupa'da BİLDERBERG, Amerika'da CFR ( Council of Foreingn Relations ) ve Asya'da TC ( Tri Loteral Commission ) ...  ve bunların her birinin kkendilerine ait uluslar arası siyaset kamuoyunu yönlendiren, etkileyen, tesir altına almalarına yarayan basın kuruluşları!

Bunların destekçileri ve iştirakçileri konumunda olan BARONLARI! saymamızın gereği yok. Aralarında Türkiye'den ailelerinde bulunduğu aileler.

Bu merkezler dünyada LİDER ÜRETİRLER!  Roman yazarı gibidirler. Asla romanın yarısında yarattıkları karakterin kendilerine isyanına, baş kaldırışına tahammül göstermezler. Halide Edip Adıvar'ı anmış olalım; ''Romanın yaarısına kadar ben yarısından sonrasını da karakterler kendileri yazarlar.'' der .

Bunlarda böyledirler ancak bir farkla! Halide hanımın ttersine, bunların kahramanları ''liderleri'' işin başındaki yolukkendileri alırlar. sonrasında keşfedildikleri takdirde bu merkezlerce parlatılırlar.  hoş, kendilerinin göze batmalarını sağlamallarının ardından kitabın ortasına kadar ki  safhada yine bu LİDER ÜRETİM MERKEZLERİ devrededir. Ancak ondan sonrası hiç kimse tarafından bilinmez, tahmin dahi edilemez.

İsyan edenler, baş kaldıranlar, '' vefasızlık '' gösterenler derhal HAL EDİLİRLER! 

MENDERES ve ÖZAL hatta ATATÜRK aklınıza geldi. Bundan eminim.

o zman 1699 a gitmek gerekli. KARLOFÇA! İşte Türkler için LİDER ÜRETME devrininn son bulduğu şehrin adı, tarihi olmaktan çok ötedir bu tarih ve şehir. 1699 dan sonra Türkler için lider üretme ve lider atama devri son bulmuştur. Tarihin seyri bu değişiklik sayesinde tümüyle farklı biçimde ilerlemeye başlamıştır. Karlofça dedik ama unutmadan esas bu hakkın tümden elden gidişinin bir bakıma tam manasıyla atılan imzası olarak; 1839 GÜLHANE HATT- I HÜMAYUNU ile son noktanın konulduğunu atlamayalım.

GÜCÜN TARİFİ, TANIMI DEĞİŞMİŞTİR! Osmanlı hükmettiği topraklarda, hak bilir, haktan yana haraket edecek liderleri seçer, yetiştirir ve atardı. 1699 da son bulan bu gücün yerini, TEK DİŞİ KALAN MEDENİYETİN ESASLARININ GÜCÜ ALMIŞTIR ... 

... HAKLI OLAN MI GÜÇLÜDÜR, GÜÇLÜ OLAN MI HAKLIDIR? İşte bu gün dahi dünya ile savaşımız bu temel esas üzerinde ilerliyor. Biz diyoruz ki HAKLIYIZ. Onlar diyorlar ki GÜÇLÜYÜZ.

Biz yine konumuzun merkezine dönelim.LİDER ÜRETİM MERKEZLERİ diyoruz. 

Liderler üretilmeye devam ediyorlar, üretilecek liderler arayışı da devam ediyor. Üretilenler arasında, baş kaldıranlar, anlaşmayı bozanlar ve kendilerinin üretim olduğunun farkında olmayanların tasviyeleri sırada beklerken yenilerinin arayışı ve hazırlanış süreci hız kesmeden devam ediyor.

Türkler LİDER ÜRETİRLER derken bunu hamasetle ve sadece duygularımızın köpüğünde söylemediğimiz bilinmeli. NUH'un oğulları Yasef / Yafes, Sam ve Ham'a kadar uzanacak bilgilerimizi tazeler ve onlardan haraketlede bunu ıspatlaya bilir, suna biliriz. Hükmetmek hangi evladına, para, felsefe hangi evldına ve derisinin rengi siyah olan evladı Ham'a dek uzanacak uzun hemde çok uzun biçimde de ele alabiliriz. 

Liderlik başka bir şey. bazen başarılı bazen başarısız olur liderler. Ancak bilinirlilik ve hatırlanmak liderliğin esasıdır. örneklemek gerekirse, Fatih Sultan Mehmet'den başlayarak Kanuni'ye kadar olan padişahlar bir çırpıda sayılırken, Kanuni'nin oğlu Sarı Selim'den IV. Murad'a kadar olanlar ve sonrasında III: Selim'e kadar osmanlı padişahlarını sayın deseler kaç tanesini sayabiliriz? III. Selimden sonrası için, II. Mahmud ve II. Adülhamit'e kadar olanlardan da sayamayız. aralardakiler ya başarılıdırlar ya da tarihsel olarak öğrendiklerimiz arasında akılda kalabilecek başarıları veya başarısızlıkları ile belleklerimizdedirler. Sonuçta lider olarak kabul ederiz ve önemsemişizdir.Bu örnek Cumhuriyet döneminin tüm Cumhurbaşkanları dahil, Başbakanları içinde geçerlidir. 

Lider olmak farklı bir şey, lider olarak bilinmek ve anılmak çok farklı bir şey. 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI