Heykel Gibi '' TRAŞTANMISINIZ '', Yoksa Siz Gerçekten mi '' İZİNDESİNİZ ''

Heykel Gibi '' TRAŞTANMISINIZ '', Yoksa Siz Gerçekten mi '' İZİNDESİNİZ ''

Hiç yakışmadı! Şüphesiz hiç yakışmadı... Tekirdağ, '' Süleymanpaşa '' bunu hak etmedi.

Hazmedilmesi, sindirilmesi, kabullenilmesi imkansız olan o fotoğraf karelerini görmek bizleri derinden sarstı. İlk şokun ardından haber toplantımızda malum fotoğrafları kullanıp kullanmama arasındaki o ince çizginin üzerinde yürümeye başladık. Dakikalar hatta saatlerce tartıştık. Haberi girmelimiyiz?  Sonunda karar çıktı... HABER GİRİLECEKTİ

Neden mi?  

ATATÜRK'ün aziz hatırasına yönelik bu sorumsuzluğu sergileyenler herkesçe bilinmeliydi. Sorumlulular hakkında gerekli uyarılar yerine getirilmeli ve bir daha bu tür bir sorumsuzluk sergilenmemesi adına tedbir alınmalıydı. Atatürk'ün manevi hatırası sorumsuz kişi veya kişilerce, kurumlarca böylesine bir sorumsuzlukla zedelenemez, hafife alınamazdı.

Sonuçta, tekirdagnethaber.com, ATATÜRK'ÜN HEYKELİNİN BAŞ KISMINA GEÇİRİLMİŞ ÇÖP TOPLAMA POŞETLERİ İLE SARIP SARMALANMIŞ FOTOĞRAFLARIN YER ALDIĞI HABERİ YAYINLADI!

tekirdagnethaber.com bu sorumsuzluğu  haber yapan ilk ve tek haber portalı olarak yerel ve ulusal bazda farkını bir kez daha ortaya koydu.. Ardından ulusal basında yer bulması kaçınılmaz bu haberi yüzlerce haber sitesinde ve haber bülteninde tüm Türkiye izledi. 

Habercisiniz ve yerelde yakaladığınız haber ulusal basında yer bulmuş, en çok takip edilenler arasında yer almış. Sevinemiyorsunuz, memnun olmuyorsunuz, tebrik telefonlarında tükürüğünüz boğazınızda düğümleniyor... 

... şehrinizin BELEDİYESİ! böylesine bir SKANDALA! imza atmış.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın da dediği gibi; TEKİRDAĞ'A HİÇ YAKIŞMADI.

Gelelim bu skandalın, sorumsuzluğun hesap vermesi gerekenlerine.

Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediye Başkanı haberin PATLAMASININ ardından yaptığı açıklamada suçu heykeltraşın kucağına bırakmakta gecikmedi. Basit bir kaç hamasi lakırdı... işte size Ekrem Eşkinat! Bu kez ilk defa haklı. Bu skandal karşısında Eşkinat değil, ağa babası gelse tek bir cümle dahi edemez. Edecek yüzü olamaz.

Heykeltraş! ''bey efendi''... nakliye esnasında heykelin baş kısmına  zarar gelmemesi için ÇÖP POŞETLERİ ile sardıklarını ve her hangi bir kazaya karşı '' TEDBİR '' aldıklarını söylemiş. Efendi, efendi sana bu aklı Eşkinat mı verdi? 

Bu heykeli kaç lira karşılığı yaptın? Bunu şunun için merak ettim; Heykelin tamamını sarıp sarmalayacak veya senin için sadece baş kısmı önemliyse o kısmı daha tecrit edici başka bir önelemle koruyamadınız mı yoksa emeğinizin karşılığı olan aldığınız para daha etkin önlemler almaya yetecek kadar mı değildi? Kıytırık bir ÇÖP POŞETİ mi eserinizin baş kısmını koruyacaktı? '' Bu arada, eserinizle ne kadar gurur duyarsanız hakkınızdır. Şahsen sizi tebrik ediyorum.'' Bu sorumsuzluğunuz sayesinde ne kadar gurur duyarsınız(!), ardından yaptığınız; o ÇÖP POŞETİ gibi KIYTIRIK savunmanızla çok büyük bir kitlenin '' beğenisini '' kazandığınızdan emin olun.

Sanılıyor ki bu skandal CHP li bir belediyede meydana gelmesi nedeniyle ses getirdi. Sanılıyor ki bu sorumsuzluğa imza atanların CHP li belediyenin mensupları olmasından dolayı haberlerde ulusal basına kadar yer edindi... YANILGININ BÜYÜĞÜ BU!

Atatürk, CHP nin tekelinde olmadığı gibi, Atatürkçülük asla tek bir partinin ve tek bir zümrenin MİLLİ  maneviyatının timsali değildir. 

ÖYLE ZANNEDENLER, ÖYLE OLDUĞUNU İDDİA EDENLER!

Haydi o zaman, neden susuyorsunuz? Bu heykeltraş, santçı arkadaşın TRAŞ bahanesine mi inandınız? Aatatürk'ün manevi hatırasına HER NE GEREKÇEYLE, HER NE BAHANEYLE olursa olsun bu biçimdeki hal sizleri hiç mi rahatsız etmedi? Eşkinat'ın bu hamasi ve bir kaç kelimelik BAHANESİ sizleri tatmin mi etti? 

ATATÜRK'ün MANEVİ HATIRASI mı yoksa PARTİLİLİK mi? 

Bu sorumsuzluk AK Partili belediye tarafından sergilenmiş olsa yine böyle, sus pus mu kalırdınız? Bu skandala bahaneler, traştan gerekçeler mi arardınız?

Atatürk'ün duvardaki portresi bir kaç santim eğri dursa içlerine sindiremeyenler; NEREDESİNİZ?

YOKSA SİZLERDE BU SAKANDAL KARŞISINDA, TEDBİR AMAÇLI BAŞLARINIZA ÇÖP POŞETLERİ Mİ GEÇİRDİNİZ?

Sizlerde heykel gibi, TRAŞTANMISINIZ

ATAM İZİNDEYİZ! ... demekle, bunu araba tamponlarına, camlarına yazmakla, iş yerlerinde, ofislerde arkanızdaki panolara kazımakla olmuyor muş, bu gibi durumlarda sorumlulardan bu SORUMSUZLUĞUN hesabını sormakta gerekliymiş değil mi?

 ATA şimdi sizlere soruyor;  SİZ GERÇEKTEN mi ''   İZİNDESİNİZ   ''

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI