SİZDEN olmadığımız için AZ değiliz...

SİZDEN olmadığımız için AZ değiliz...

Dünya derin gerçekliği üzerinden analiz ettiğimiz ve çıkarımlarımızı buradan ÖNGÖRÜ olarak paylaştıüımız konuları anlamamakta direnen, anlamaya niyetli olmayan, anlama kapasitesine sahip olmayanlarca eleştirildiğini görmek ne yazık ki çok acı. 

Çok klasikler. Çok gerilerdeler ve çok romantikler! 

Bir siyasi partinin '' ÇOK YETKİLİSİ '' ; iNGİLTERE KRALİÇESİ İLE BİZİM NE İLGİMİZ OLABİLİR? TÜRKİYE'DE Kİ OLAYLARLA KRALİÇENİN NE ALAKASI VAR?  Size yüz yıl önce takılmış AT GÖZLÜĞÜ hala daha aynı yerde duruyorken ben sana ne dim be ey '' EN YETKİLİ ''... Ne Türkiyesi, dünyadan söz ediyoruz. Ama bu beyni donmuşlar hala daha bana ne soruyorlar.

Anlamak için okumayan, anlamak için dinlemeyen, anlaşılmak için konuşmayan''konuşamayan'' kalkar da bu soruyu sorarsa güler geçer, kendi haline bırakırsınız. Aynı benim yaptığım gibi.

Anlamamasını, idrak edememesini hoş görüyorum. Geleneklerinde, siyasi GENLERİNDE  anlamak yok! Öncelikle anlamya odaklı olmayan, SÜREKLİ BİÇİMDE ANLAŞILMAYA MUHTAÇ OLUR!

Çevresine geniç çerçeveden bakmayan, bakamayan zihniyet sadece kendi kapısının önüyle meşgul olduğunda bu geleneği haline gelir ki o dar kalıpların tutukunu haline geldiğinin farkına varamaz. Hayata dair üretemez, gerçeklerden uzak sığındığı o darlığın içindeki hapis hayatı artık ona tek, sadece ve diğer herşey gereksiz görünmeye başlar. Az olalım biz olalım! Evet budur. AZ OLALIM AMA BİZ OLALIM!. Yetinen, avutulan, kullanılan, sygınlığı olmayan amiyane tabirle '' İPLENMEYEN '' olarak AZ OLUR AMA İSZ OLURSUNUZ!

Çok şükür ki, SİZDEN DEĞİLİZ.  Biz olduğumuz için de AZ DEĞİLİZ! 

 

 

 

 

 

 

... 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI