Kadir Albayrak'a OPERASYON ÜZERİNE OPERASYON ÇEKİLİYOR...

Kadir Albayrak'a OPERASYON ÜZERİNE OPERASYON ÇEKİLİYOR...

Kadir Albayrak gibi bir değeri yetiştiren Tekirdağ, Büyükşehir olmanın  daha da büyük beklentileri ile yerel seçimlerde Kadir Albayrak'ı  Büyükşehir Belediyesinin Başkanı olarak seçti.

Bunun öncesinde CHP içinde ADAY ADAYLARI arasından ADAYIN  belirlenmesi son derece kıyasıya geçen bir rekabetti. Birbirinden değerli isimler, Kadir Albayrak, Şerafettin Terzi ve Adem Dalgıç arasında yaşanan ADAYLIK yarışında CHP genel merkezinin tercihi Kadir Albayrak oldu.

Kadir Albayrak'ın CHP Tekirdağ İl Başkanlığı sürecinde tümüyle siyasi rekabetin neden olduğu güçlü isimlerle partide arası hiç bir zaman iyi olmadı, olamadı. Siyaset bu doğasında olan şeyler...  Kadir Albayrak bu süreci her ne kadar sessiz, sakin biçimde götürüyor görünse de, tecrübeleri ve üslubu, karakteri gereği parti içi  siyasi çekişmelerin çirkenleşmesine, seviye yitirmesine izin vermeden kendi bilindik tarzı ile yürütmeyi sürdürdü. Onun sabrı ve  azmi, edinmiş olduğu devlet, bürokrasi tecrübesi sonunda galip geldi.. Kadir Albayrak'ıın CHP GENÇLİK KOLLARINDAN! geldiği çoğu kimse tarafından atlanan en önemli ayrıntıydı.

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle birlikte CHP içinde yine o malum kesim, KERHEN ve ELE GÜNE KARŞI gülücüklerle Albayrak'ın ''yakın çevresinde'' olmayı sürdürdüler. 

Albayrak keskin bir CHP li ve gerçek bir SOSYAL DEMOKRAT duruşu sergiliyor bu da o CHP içindeki MALUM! kesimi oldukça rahatsız ediyordu. Kadir Albayrak, kavgacı değildi. lafı uzatmaz, dolandırmaz siyasetin klasik kalıpları arasında boğmadan net ve açıkça tavrını ortaya koyan, gereğini hissettiği yerde de yüz hatlarının gerildiğinden anlayacağınız otoritesini herkese hissettiren tavrıyla sadece kendisine oy verenlerce değil partili partisiz onu tanımaya başlayan herkesin beğenisini, takdirini, hatta hoş görüsünü kazanmaya devam etti. HACI olmasını dahi, beş vakit namaz kılmasını dahi siyasete malzeme edip Albayrak'ı CHP tabanında bu yönüyle tartışmaya açacak kadar işin boyutunu yozlaştırdılar.

Bu durun yine o malum kesimi daha da rahatsız, huzursuz etmeye ve siyasi endişelerini arttırmaya sevk ediyordu.

Kadir Albayrak tekrar ADAY olur mu? Kadir Albayrak MİLLETVEKİLLİĞİNE ADAY olur mu?

CHP merkez ilçe olarak görünen Süleymanpaşa'da Milletvekili adaylığı hesapları çoktan başlamıştı... Büyükşehir için adaylık hesapları yapanların sayısı bir elin parmaklarının sayısını dahi geçmeye başlamışken, Albayrak'a OPERASYONLAR! parti içinden gelmeye başlıyordu.

Başkanlığa geldiğinde yakın çalışma arkadaşları olarak belirlediği isimler üzerinden başlayan OPERASYONAR ardı ardına devam ediyor, Albayrak'ın yakın çevresinin İÇİ BOŞALTILMAYA çalışılıyor.

GETİRDİKLERİ! ile BURADAN olanlar arasındaki kıyasıya rekabet, çekişmeler, alttan alttan yürütülen operasyon girişimleri... 

Kadir Albayrak bu sürünün çobanı değildi ki!  Sonunda olay öyle bir noktaya erişti; EN YAKINDAKİLERLE, YAKINDAKİLER arasında kıyasıya başlayan rekabete YAKINDA ve EN YAKINDA OLMAYA çalışanlar da eklenince bu savaş neredeyse meydan muharebesine dönüşmek üzereydi.

İşte yine Kadir Albayrak tecrübesi ve karizması, otoritesiyle birlikte ortaya bir kez daha çıkarak, ortalığın süt liman olmasını sağlıyordu.

Kadir Albayarak üzerinden gidilemeyen hedefe yakın çevresiyle ulaşılmaya çalışıyorlar olmuyordu, en yakın çevresinden daldılar yine olmadı. Kendi partisinin yönetim organları dahi; PROTOKOL GEREĞİ CUMHURBAŞKANI GELDİĞİNDE ALBAYRAK'IN YASAL GEREKLİLİKTEN DOLAYI PROTOKOLDE YER ALMASINI BİLMEZDEN GELEREK VE BUNU DA  BAHANE EDEREK PARTİLİLERİNE MESAJLAR ÇEKMEK, BİLDİRİLER YAYINLAMAK YOLUYLA YIPRATILMASININ ÖNÜNÜ AÇMAK, TARTIŞILMAYA AÇILMASINI SAĞLAMAK ADINA AÇIKÇA  TAVIR KOYMAKTAN GERİ KALMADILAR!!!

Tümü bir yana bazıları da var ki, emekliliklerini getirildikleri görev sayesinde taçlandırmanın peşindeler. Kadir Albayrak bunlara inandı, güvendi, geçmiş tecrübeleri sayesinde bunlardan Tekirdağ'a katkı sunmalarını talep ederek, her birini yetkili makamlara getirdi. Bunlar ne yaptılar?  Klasik emekli gibi, BULMACA ÇÖZERCESİNE akıllarına gelen ilk şeyi çözüm, çare,yol biçiminde uygulamaya koyuldular. 

Alternatif üretmek diye bir şey yok. Değişik arayışlar içinde değişik kalıcı çözümlere yönelmek yok. oturmuşlar koltuklarına, kurulmuşlar makam arabalarına bulmaca çözercesine SOLDAN SAĞA 4 biçiminde sabah 8, akşam 5.

Daire Başkanlarına bakalım mı? Hiç bakmayalım. Aralarında öyle isimler var ki buradan açıklayamıyorum. YAKIN ve EN YAKIN olmaya çalışanlar sadece ve sadece işlerinin gereğini en iyi yerine getirmeye çalışan, tecrübeleri sayesinde alçak gönüllü, deneyimleri ile takdiri sonuna kadar hak eden bu isimleri anında hedeflerine yerleştirirler endişesiyle bu isimleri yazamıyorum. EMİN! olsunlar günü geldiğinde isim isim yazacağız.

TESİ! Tekirdağ Büyükşehir belediyesi nin YÜZ AKI, AMİRAL GEMİSİ... Hiç bir polemiğe izin vermeden sadece HİZMET üreten bir genel müdürlük. Genel Müdür Şafak Başa ve Genel Müdür yardımcıları başta olmak üzere tüm personeliyle 7/24 hizmet üreten, çare üreten ve yatırım yapan TESKİ bu sayede Kadir Albayrak ismini Tekirdağ tarihine gelecekte altın harflerle yazdıracak yegane kurum. Oradan da Albayrak'a yüklenildi ve haka daha yüklenilmeye devam ediliyor. Ama tutmadı, tutması da imkansız. 

Kadir Albayrak olmak, Kadir Albayark'ın yerinde olmak istermisiniz?

Makamın onuru bakımından değil, sorumlulukları bakımından düşünmenizi tavsiye ediyorum. Büyük bir HOLDİNG düşünün,  milyar dolara dayanmış bir bütçe, milyon sayısında da insanın en elzem beklentilerine çare üretmek ve çarelerin yanında geleceklerine yatırım yapmaya zorunlusunuz.  Siyasi makamdasınız. Her yönüyle size doğrultulmuş milyonlarca göz sizi izliyor. Sizden bekliyor, sizden umuyor,,, SİZİ ELEŞTİRİYOR!.

Zorla mı getirildi, kendisi istedi... diyorsunuz biliyorum.

Tamam o zaman.  BU ZOR VE ONURLU GÖREVE KENDİSİ TALİP OLMUŞSA BİZLER İÇİN , BİZLERİN KIYMETİMİZİ BİLEREK YÜKLENMİŞSE BU SORUMLULUKLARI BİZLERDE ONUN KIYMETİNİ BİLELİM!

PARTİ BİR YANA, SİYASET BİR YANA MEVZUBAHİS TEKİRDAĞ!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor