TEKİRDAĞ İÇİN! ... TEK BAŞLIKLA VE TEK GÜNDEMLE KİMLER VAR?

TEKİRDAĞ İÇİN! ... TEK BAŞLIKLA VE TEK GÜNDEMLE KİMLER VAR?

Demiyoruz ki az iş yapılıyor, inkar etmiyoruz ki çalışılmııyor. Bazılarınca yanlış anlaşılmak İSTENDİĞİMİZ ortada. Kendileri nasıl anlamak istiyorlarsa öyle anlıyorlar. 

Tekirdağ'da herkes SEZAR!. Hak edende, etmeyende eşit oranda hatta etmeyenler edenlerden daha çok HAK isteme alışkanlığındalar.

Haksız da sayılmazlar. Öyle alıştırılıyorlar. Şak, şaklamaya bayılan geniş bir kesim var ki hiç sormayın. ya beklentileri için ya da beklentilerinin gerçekleşmesi için şakşaklamayı alışkanlık edinmişler.  Kurunun yanına koydukları yaşları gözleri hiç görmez bu cenahın. Görmek istemezler de o nedenle görmezler. Bilirler ama görmeye tahammül edemezler. gelene AĞAM gidene PAŞAMı cenahıdır.

Onuncu Köy! nüfus olarak her zaman azdır. Her zaman sakindir. Bekleriz. Yüreği yetenleri, cesareti olanları, beklentisizleri, şakşakçı olmayanları, babaları bir tane olanları, dilleri sadece alın teriyle kazandıklarının tadını almaya alışık başka hiç bir işlev için kullanılmayanları, akılları hür, vicdanları hür, göbekten hiç bir yere, kişiye ve kuuruma bağlı olmayanları; ONUNCU KÖYE BEKLERİZ!

İsteyen istediği gibi ve istediği yerinden istediği kadarını anlasın. 

Tekirdağ'da artık geciken olmalı. Geç kalınmış bir çok şey gerçekleşmeli ve gerçekleştirilmeli. Yol, kaldırım,su tesisatı, kanalizasyon, okul, hastane gibi hizmetlerin nimetlerinden söz etmiyorum. 

Tekirdağın KARAKTERİ olmalı. Tekirdağ şehir olarak bütünlüğünü sağlamalı. Siysete malzeme edilmemeli. şahsi çıkarlara ve bekentilere yönelik dönemsel, kısır ve girift, bir kaç kişinin veya bir kaç ''iş adamını'' çiftliği olmamalı. Gelen alıyor, gelen götürüp gidiyor. geride tozu,  isi, pisliği ve ceremesi bize kalıyor. 

Mikro milliyetçilikten söz etmiyorum. Olaki yanlış anlaşılır! Nüfus kaydı ile tescilli, ikametgahı ile tescilli ülkenin her neresinde dünyaya gelmiş olursa olsun, kökleri aile bağları neresi olursa olsun, Tekirdağ'da iş, güç edinmiş, çocukları doğmuş, torunları Tekirdağ'da dünyaya gözlerini açmış, Tekirdağ'da yaşayan hepimizi kastederek belirtiyorum. 

Bir kaç sözde işa damı, bir kaç siyasi yalaka, bir kaç sonradan görme, bir kaç beklenti içindeki yalaka taifesini def etmenin ve bunların sayesinde Tekirdağ'ın KAYMAĞINDA gözü olanların her biçimde karşılarına dikilmenin çoktaaan geçen gereği artık atlanmaması gereken en önemli görev olmalı.

Siyasetçiler; O parti, bu parti ayrımı yapmaksızın il başkanları, Milletvekilleri, bürokratlar, yerel yöneticiler, Tekirdağ dışında DİASPORA dediğimiz  iş adamı, siyasetçi, bürokrat akademisyen kim var kim yoksaTEKİRDAĞLILAR! tarihte görülmemiş bir katılımla bir araya gelinmeli. Asla siyasetin sokulmadığı, kırgınlıkların ve beklentilerin olmadığı tek başlıkla... TEKİRDAĞ İÇİN! başlığı altında toplanmaya varmısınız?

Bu görevi kim mi üstlenmeli? Bu birlikteliği, bir araya gelmeyi kim mi sağlamalı?

Belrttiğm gibi; Siyasetten arınmış olarak, partilerin ''P'' sini ağıza almadan, komplekslerden uzak... 

Bu görev tek bir kişiye düşer...

... Büyükşehir Belediye Başkanımıız ve TEKİRDAĞ'IN AĞABEYİ KADİR ALBAYRAK! ... Bunu sağlamalı, bu organizasyonu derhal gerçekleştirmelidir. Salonlar almayacaaksa futbol sahasında orası da yetmeyecekse herkesçe bilinen ve bizim olan ISLAMAT BUZAĞLIĞINDA! Bu organizasyon gerçekleştirilmeli. İlçelerimizden, beldelerimizden her yerden TEKİRDAĞLILAR, ülkenin her neresinde yaşıyorlarsa, hangi statüde olurlarsa olsunlar bu birlikteliğe katlı sunacağına inanılan ALANLARINDA BAŞARILI olan herkesin davetli olacağı TEKİRDAĞ İÇİN! adıyla bu tarihte ilk olacak organizasyon derhal sağlanmalıdır..

Sonucu, sonuçları ne mi olur? Çok şey olur. yazmakla bitmez. Hiç bir şey olmaz mı? Tamam o da çok şeydir. O da yazmakla btmez.

HAYDİ! Tekirdağ sevdalıları; 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI