Avukat Gülşen Tufan Kimdir?

Avukat Gülşen Tufan Kimdir?

Bu gün yazımın konusu Avukat Gülşen Tufan hanımefendi.

Yerel basında bazı haberlerde Gülşen hanım habere konu olmuş. Üstlendiği görevi itibarıyla Gülşen hanıma epey bir yer verilmiş.

Haberi yapan kardeşim, Kim bu Gülşen Tufan? diye sormuş.

Kısaca ben, Avukat Gülşen Tufan hanım efendiyi tanıdığım kadarıyla ifade edeyim.

Gülşen Tufan, Tekirdağlı.

Yani, bizim kızımız. Bilebildiğim kadarıyla ailesi Tekirdağ’ın köylerindendir. Ama hangi köye dayalıdır kökenleri bilmiyorum.

Gülşen Tufan, CHP içerisinde her zaman çalışkanlığı ve yerinde kararların, çalışmaya, özveriye dayalı kararların  içinde yer almış mütevazı bir kişilik olarak göze çarpmaktadır. CHP lilerden edindiğim bilgiler derecesinde, cesur, sağlam karakterli ve her zaman polemiklerden uzak, çekişmelerin içerisinde yer almamaya özen gösteren iyi bir Cumhuriyet hanım efendisi olarak tanınan bilinen bir şahsiyet.

Karşılaştığınızda hanım efendice tebessümü ile hatırınızı soran, kısa ama net abartısız sohbet eden bir yapısı var Gülşen hanımın.

Gülşen Tufan’ı hiç bir zaman polemiklerin içinde veya dışında hiç rastlamadım. Dedikodular içinde adı hiç geçmedi. Partisinin içinde tutarsız veya mesnetsiz kliklerin parçası hiç bir zaman olmamış bir şahsiyet olarak tanıdım, duydum ve işittim.

Büyükşehir belediyesi bünyesinde, TESKi de denetçilik görevine getirilmiş. Aldığı maaşı polemik konusu olmuş.

Haydi o zaman, Gülşen Tufan’ı bir yana bırakalım. O görevi kabul etmeyecek birisini bana gösterebilirmisiniz? Ben ki değil o görev daha alt kadrolar için ne taklalar atanları biliyorum. ” Hak ettikleri halde, hakları olan makamlara getirilmemiş olanları tenzi ediyorum’.

Gülşen Tufan, TESKi de üstlendiği görevi yerine getiriyor mu? Yoksa bankamatik memuru mu? orasını bilemeyiz. Bu konuda ahkam kesebilmek için kendisinin üstlendiği görevdeki performansını incelemiş olmak gerekiyor. Olmadık yere günaha girmek veya hak ettiğinden fazla göklere çıkartmakta yakışmaz.

Ancak;

Avukat Gülşen Tufan’ın haberlere konu olduğu biçimde yüzüne bant çekilerek resimleri ile haber yapılmasına gönlüm razı olmadı.

Devleti soyanlar, rüşvetçiler ve dahi tecavüzcüler, teröristler bu konumda manşet edilemezken;

Bizim kızımız, kardeşimiz, yakınımız veya sadece kuru bir merhabamız olan, okumuş hukuk fakültesini tamamlamış Avukatlık yapan kendi bacımız diye sahiplenebileceğimiz bir kişiyi yerden yere vurmayalım derim.

Habere diyeceğim asla olamaz. Müdehale asla edemem haddim de değil. haberci yaptığı haberiyle ve vicdanıyla baş başadır. Ben sadece köşemde biçimi hakkında ahkam kesebilirim. O da benim hakkım. o hakkıma da ben müdehale ettirmem edene de gerekli cevabı her biçimde veririm.

Burada haberi eleştirdiğim, haberi yorumladığım sakın anlaşılmasın.

Ancak ben tanıyabildiğim kadarı ile; KİM BU GÜLŞEN TUFAN? sorusuna kendi haddimce cevap vermek istedim.

İyi ki bizim buraların kızı, iyi ki Tekirdağlı.

Acaba, Gülşen Tufan Tekirdağ’a dışarlardan bir yerlerden, gelişi güzel gelen ve ailesinde beş, altı erkek ağabeyi veya kardeşi olan bir kadın olsaydı, az birazda karakterinde arızalar olduğunu hissetirebilseydi, burnu ayrı kulağı ayrı oynamış olsaydı, arkasında Güneş Gürseler gibi her şeyi ile dim dik, sapa sağlam bir referansı olmasaydı;

Ne yazardık hakkında? Nasıl yazardık?

YAZARMIYDIK?

Değerlerimizin, elimizdekilerin değerlerini, sahip olduklarımızın kıymetlerini bilelim, en olay yoldan veya hemen, ilk fırsatta harcamayalım.

Suçlularsa, haklarında somut veriler varsa tabi ki herkesten önce iplerini biz çekelim. Ama bunu kolay yoldan ”basitçe” yapmayalım.

Son olarak;

Ben Avukat Gülşen Tufan’ı hanımefendiliği sayesinde tanırım ve soranlara da HANIM EFENDİ derim.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor