Kurtlar, çakallar, tilkiler, sansarlar, boz ala boz başlıklı pis porsuklar... OLMADIK HESAPLARA GİRİŞMİŞLER!

Kurtlar, çakallar, tilkiler, sansarlar, boz ala boz başlıklı pis porsuklar... OLMADIK HESAPLARA GİRİŞMİŞLER!

Yerinde, zamanında, gerektiğinde söyleyecek sözü olup ''YUTKUNMAK ZORUNDA'' kalmış, konuşursa HARİKALAR DİYARINDAKİ ÖMRÜ tamamlanacağı endişesiyle veya GELECEĞE YÖNELİK PLANLARI ve BEKLENTİLERİNİN hasar göreceğine inanarak susmak zorunda kalan kim var kim yoksa  KONUŞMAK İÇİN SIRAYA GİRMİŞLER! ...

... yahu, siz zaten o zamanda konuşuyordunuz.  Fısır, fısır mırıl, mırıl konuşmuyormuydunuz? Gelene gidene bir takım aslı astarı olmayan şeyleri fısıldayarak, el altından bir şeyler sızdırarak konuşuyordunuz. Nasıl mı?

Kime taktınız, kimin ayağının kaymasını istiyorsunuz, kim sizin tekerinize taş koyuyor veya koyabilir? Hedefinize koyduklarınız hakkında gelen, gidene bir takım aslı astarı olmayan şeyleri fısıldayarak, hedefteki '' ZAVALLI '' hakkında yazılar, söylentiler, haberler çıkmasını sağlıyordunuz. Sonrası kolaydı! Nasılsa defterini düzeceğiniz doneleri yalan, yanlışta olsa elde etmeyede gerek kalmamıştı. Bu konuda Kadir Albayrak'ın size güveni tam, itimatının sınırı yoktu. Onun hassasiyetlerini de çok iyi biliyordunuz. Gerisi bu hassasiyetlerin sinir uçlarına dokunmak hatta hafifçe üflemeye kalıyordu. BU YÖNTEMLE KAÇ KİŞİNİN GÜNAHINA GİRDİNİZ, KAÇ KİŞİYİ ''BERTARAF'' ETTİNİZ veya ETMEYE YELTENDİNİZ DE ALBAYRAK'IN DENEYİMLERİ, OTORİTESİ SAYESİNDE BAŞARAMADINIZ? 

Yelken kulübünde rakı balığın ertesi günü burunlarınız bostan patlıcanı gibi kocaman ve mosmor uyanıyordunuz. Nasıl iyimiydi o günler? Yetmedi değil mi, yetmedi çünkü o bostan patlıcanı kılıklı mor burnunuzu kendinizin kurguladığı pisliğin içinden alamadınız. Burnunuzun ucunda akşamdan kalan meze peynir kırıntısını görüp ensenizi mandıra zannettiniz. Haydi şimdi güle güle.

İşin bir ayağı böyle. 

Şimdi bunlar kalkmışlar konuşacaklarmış, yazıp söyleyeceklermiş. Tarihte veriyorlar!

Arkadaş adama demezler mi, zamanında aklın nerelerdeydi, neden bunları zamanında dile getirmedin, aktarmadın, paylaşmadın da şimdi mi aklın başına geldi? 

Ne olacağın söyleyeyim... Birileride kalkarlar çok eski defterleri karıştırırlar.

Kadir Albayrak'a OPERASYON ÜZERİNE OPERASYON ÇEKİLİYOR... 

DEMİŞTİM!  Aslında çok dar, kısa bir çerçevede yazdığım yazıydı. Derinliğine tam manasıyla dalmadan, Gerektiği kadarına dokunmuştuk.

OPERASYONUN en yakınındakiler ve yakınındakiler üzerinden tezgahlanan kısmından söz ettik o yazımızda. Üzerinden daha bir kaç gün geçmedi ateşin yandığı yerden DUMANI hemen yükseldi. Konuşmak için TARİH verdiler.

Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Ünsal üzerinden ve Ahmet Poyraz üzerinden yüklenmeyi hedefliyorlardı. Fatih Ünsal tutmadı. Tutması da imkansızdı. Hani derler ya; sütte leke var onda yok. tamda öyle bir karakterden yani çok yanlış yerden girdiler ve plan tersine döndü.  Bu isimlere br bakın. Bu isimler ki, Kadir Albayrak'ın biri bir kolu diğeri de öbür kolu. Hal böyle olunca AİLE FOTOĞRAFINA kenardan köşeden ilave olmaya çalışanlar, yandan kaynamaya çalışıp bunu hazmedemeyenler başladılar değişik işlerle bu fotoğrafı orasından burasından kırpmaya yeltendiler. Bazıları hala yeltenmeye devam ediyorlar!

Aile fotoğrafında olmaya niyeti olmayan, SAKALININ PEŞİNDE olanlarda ayrı. Onların planları tutmadı veya plan istedikleri gibi işlemedi. Onlar tamamen DUYGUSAL bakıyorlardı işe. Salağın biri işi çatlatana kadar. Çatlayan testi su kaçıracak bu kaçınılmazdı ve gereği oldu. Sepeti koluna herkes yoluna!

Bu yazının ardından, kimmiş onlar, nerdeymiş onlar, isimleri ne, Tarık Eski yazıyorsun ama isim vermiyorsun, bunlar söylenecek, bana yollanan mesajlarda bunlara yer verilecek. Bu köşe yazısı. Haber değil. İsim, kişi, yer, mekan yani kısaca 5N1K sadece haberde geçerlidir. Onlar kendilerini biliyorlar. Sizlerde kimler olduklarını anladınız veya biliyorsunuz.

Bekleyelim bakalım 1 Nisan yağmurunu... 

... Kızmaca, darılmaca yok. Zaman teknoleji zamanı. Her yerde kameralar, her yerde görüntüler, herkeste herkesin görüntüleri elden ele dolaşıyor. İş yeri, ODA!, iş hanı demiyorlar kaydediyorlar. Terbiyesizliğin, çirkinliğin hesabı yok. Biri bizi gözetlemiyor, HERKES HERKESİ GÖZETLİYOR! Bu manada genç, deneyimsiz, heyecanlı  kardeşlerimizi zor zaptediyoruz. Ortalığı allak bullak edecekler heyecanları, tez canlılıkları sayesinde. 

Konumuza dönelim.

Bırakın tarih vermeyi, adres göstermeyi veya aba altından sopayla tehdit etmeyi bırakın. Zamanında akıllarınız nerenizdeydi? derler adama. Siz bilemiyorsanız, güvenlik kameralarının görüntülerinden akıllarınızın nerelerde olduğunu hatırlamanıza yardımcı olurlar!

Kurtlar, çakallar, tilkiler, sansarlar, boz ala boz başlıklı pis porsuklar... asli işlerinize dönün, hayatınızı olduğu gibi devam ettirin. harcınız olmayan işlere kısır çekişmelere kariyerlerinizi ve kalmışsa '' siyasi '' istikbalinzi hırslarınıza kurban ettirmeyin.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor