BİZLER ADINA MUHTEŞEM DEĞİL, KAYIP OLAN 5 YIL...

BİZLER ADINA MUHTEŞEM DEĞİL, KAYIP OLAN 5 YIL...

Katlı pazar yeri yapılacak MIŞ! Yürüyen merdivenleri olacak MIŞ ve ahali o yürüyen merdivenlerden çıkıp, inerek pazar yerinin katlarını dolaşacak, alış verişlerini yapacak MIŞ.

Ekrem Eşkinat ve meclisi haltlarının üzerine TÜĞ dikecekler MİŞ. 

Pazarcı esnafıyla boğaz boğaza geldiler, ortalığı ayağa kaldırdılar, insanların huzurunu kaçırdılar belediye tarihinde olmayan saçmalığın nedeni oldular şimdi hala daha kafaları karıştırmaya devam ediyorlar.

Perşembe günleri kurulan ve PERPA diye ünlenen pazar yerine katlı pazar yeri yapacağını söylemiş ZAT-I ŞAHANELERİ ... Semt pazarı ile karıştırmış olacak ki hemde katlı pazar yeri inşa edecek MİŞ. nereye? Dere yatağının ortasına! bahsedilen yer aslında cadde olarak ulaşım planında yer alıyor. EFENDİ! katlı pazar yerini nereye kuracaksa, dere yatağının ortasına katlı pazar yeri kadar da UÇMUŞ olamaz. Tamam o uçmuş olsa bile onun bu uçuk projesine pazarcı esnafı inanmış olabilir mi? Sanmam.

katlı pazar yeri tamamlanana dek mevcut haliyle devam edecek sözü pazarcılar için yeterli olmuştur. He he deyip arkasından da bunda ENSEYE SÜRÜLECEK AKIL YOK. diyerek nanik yapmışlardır. 

pazara alış verişe gelen binlerce kişi bir kaç kat olan pazar yerinde ve YÜRÜYEN MERDİVENLER sayesinde pazarda gezebilecekler! Çocukluğumuzda tek kanallı dönemde çizgi film vardı, JETGİLLER ... anlaşılan bunlar o çizgi filmi çok izlemişler.

Olmalı mı, tabi olmalı. Tekirdağ halkı böyle bir projeye layık mı tabi layık. Bu hizmetler gecikmiş mi, tabi gecikmiş.

Ama bunu yapabilecek, becerebilecek o beceri, o kabiliyet sizlerde YOK! Şunun şurasında ara sokakların ıslahını gerçekleştiremiyorsunuz. Şehrin ara sokakları kan ağlıyor. Gözle görülür yerlerde faliyetler son hız devam ederken ara sokakların hali içler acısı. Siz kime hangi hayali sunuyorsunuz? 

Temizlik, çöp toplama ihalesinde milyonlarca liralık neden olduğunuz ve kuru inadınızın blançosu ortadayken, şehrin içi sefil durumdayken kalkıp bu halka uçuk, kaçık hayallerinizi '' söylemeye'' hiç mi çekinmiyorsunuz?

Ekrem Eşkinat ve yakın çevresi siz kendinizi HARİKALAR DİYARINDA  hissedebilirsiniz, inanın ki halkın büyük bir bölümü sizlerden neredeyse nefret etme noktasına gelmiş. Yüzünüzü görmek istemiyorlar. Çok açık ve net, halk size inanmıyor ve güvenmiyor. Seçimlerde mi görüşürüz? Siz hala daha neyin kafasındasınız Allah aşkına.

Üç beş sempatizan, bir kaç seven, bir kaç nemalanan ve bir kaç fanatik partili... işte o kadar.

Sevilmeyen olmak farklı, sevilmeyen olma noktasından bir tık ötesine kendini taşımaksa çok daha farklı BECERİ gerektirir. Sen ve en yakınındakiler bunu başardınız.

Başından bu yana LAYLAYLOM peşinde olduğunuzu, boş hayallerle süslü kendi rüyanızdan bir türlü uyanamadığınızı söylüyorum, yazıyorum, anlatıyorum. Ben ve bir kaç gazeteci arkadaşımız açık açığa bunu yaparken siz tenkit ederken, uyarırken siz alttan alttan bunu kulislerde dedikodu halinde yapanlara, yüzünüze pişmiş kelle gibi sırıtıp arkanızdan nanik çekenlerin sahteliklerine kulak asmaya devam edin. 

Ne işgal ettiğiniz makamın kıymetini bilebildiniz ne de size inanıp güvenerek bu şehiri size ''emini'' olarak görüp teslim edenlere layık olabildiniz. Çok değil 2 yılınız kaldı. Geçecek 2 yılın ardından hatırlanmayacaksınız.

Şimdilerde sosyal medyadan size övgüler düzenler, payeler verenler, methiyeleri sıralayanlar varlar ya, bendeki kayıtlarda sizin hakkınızda ettikleri lakırdıları duysanız, hoş alışıksınız her neyse, kime ne anlatıyoruz ki? 

Süleymanpaşa'nın 3 yılı heba edilmiştir. Bu kadar açık ve net önümüzdeki 2 yılın ardından heba edilmiş 5 yıla oldukça üzüleceğimiz ortada. Elden ne gelir? Bizlerde bunlara layık görülmüşüz. Başa gelen çekilir.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor