Onbir  belediyenin '' ŞIMARIK KARDEŞİ '' Süleymanpaşa

Onbir belediyenin '' ŞIMARIK KARDEŞİ '' Süleymanpaşa

Bizler bu şehrin misafirleri değiliz ki bulduğumuzu yemeye mecbur olalım. Umduklarımızla, bulduklarımızı kıyaslamaya  cesaret edemezken, hak ettiklerimizi gözden geçirdiğimizde karşılaştığımız kocaman bir HİÇ karşısında boynumuz bükük.

Tekirdağ BÜYÜKŞEHİR oldu. Sevindik, heyecanlandık, umutlanmızla birlikte  beklentilerimiz arttı. 

Büyükşehir olmayı sadece belediye binamızın kapısında TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ yazmasıyla sınırlandırmadık. En azından hayallerimizi o manada o denli sınırlı tutmadık.

Zannettiğimiz gibi olmadığını günler, aylar hatta yıllar geçmeye başladığında anlayabiliyoruz. Büyükşehir olmak bir bütün halinde güzel. Büyükşehir olmak sadece yerel yönetimleri ile birlikte '' büyük '' olmak değilmiş. Büyükşehir olmayı devletin tüm yatırımları ve planlamasıyla birlikte hissetmek gerekiyormuş. Oyasa ki bizler, belediye binamızın kapısındaki yazının içeriğine yüklemişiz tüm umutlarımızı.

Yatırımlar ve yatırım planlamaları bakımından halktaki belentiler çok büyükken ve bizler Tekirdağ için HAYALLLERİMİZ ölçeğinde  umutlanırken  geçen 3 yılın ardından baktığımızda  BÜYÜKŞEHİR olmanın ne demek ''OLMADIĞINI'' yeni yeni fark etmeye başladık.

Tekirdağ'da 11 ilçe belediyesi var. Çorlu, Saray, M.ereğlisi, Şarköy ve Muratlı Belediye Başkanları yeniden seçilerek kaldıkları yerden devam ederlerken; Hayrabolu, Çerkezköy ve Malkara Belediye Başkanları gencecik 3 isim kolları sıvayarak şehirlerinin çehresini değiştirmeye, ertelenmiş, umursanmamış bir sürü bilinci ve hizmeti harakete geçirerek seçimlerde vaatler listesindeki ilk sırada yer alan her şeyi vaat olmaktan çıkartarak hizmet olarak sunmaya koyuldular. Bürokrasi ve siyasiler Çerkezköy, Malkara ve Hayrabolu Belediye Başkanlarının temel atma ve açılış davetlerine yetişebilmek için güçlük çekiyorlar.

Süleymanpaşa Belediyesi! Borçları sıfırlandı. Büyükşehir Belediyesinin yanı başında ve her imkanın, her çalışmanın miras yiyicisi konumuunda 3 yılın sonuna gelindiğinde... 11, büyükşehirle birlikte 12 Belediye arasında '' ŞIMARIK ÇOCUK'' olmaktan öteye gidemezken diğer ilçe belediyeleri tesis üzerine tesis açılışı, temel atma törenlari düzenlerken '' şımarık kardeşleri'' büyükşehirin yanı başında har vurup harman savurmaya devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi'nin başında Kadir Albayrak gibi tecrübeli ve devlet deneyimi olan bir isim yer almamış olmasa, büyükşehir bu kadar süre içinde ne bu yatırımları ne de yapılanmayı bu kadar kısa süre içinde kat edemezdi. Bu açık ve net biçimde ortada. Kimin eli kimin ceb,nde belli olmayan bir belirsizliği neredeyse sıfır sorunla halledebilmek ve gerçekleştirebilmekle birlikte yatırımlara, çözümlere ve planlamalara yöneltebilmek gerçekten önemli deneyimler ve bir çok yönden farklı meziyetleri içermekte. şanslımıyız? EVET.  Hangi yönden şanslıyız? Büyükşehir kurulurken başında Kadir Albayrak gibi bir ismin olmasından dolayı şanslıyız.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor