CHP de Güçler Savaşı ve Hedefteki İsim Faik Öztrak Üzerinden Varılmak İstenilen Hedef. . .

CHP de Güçler Savaşı ve Hedefteki İsim Faik Öztrak Üzerinden Varılmak İstenilen Hedef. . .

Hedefteki isim Faik Öztrak

Faik Öztrak üzerinden hedef gösterilerek başlatılan kampanyaya her geçen gün yeni guruplar ilave oluyorlar.

Faik Öztrak üzerinden hedef şaşırtma yoluyla yapılan, cambaza bak işlemi genel merkez desteği sayesinde gerçekleştirilmekte.

Faik Öztrak, ilçe kongresine yeni üyeler dahil olarak gidilmesine karşı değil ki. Öztrak yeni üyelerin pozisyonları ile ilgili olarak, işi sonraya bırakmaktan yana. Kısacası genel merkez tarafından ilçe kongresinin ertelenme yazısında Öztrak’ın zerrece payı, bilgisi ve ilgisi bulunmamakta.

Tekirdağ’da ve asıl sıklet merkezi olarak seçilen Süleymanppaşa’da ortaya koyulan strateji neredeyse kusursuz işliyor.

Faik Öztrak karşıtları tek cephede yavaş yavaş bir araya getirilirken, 7 Haziran öncesinde iki isim haricindeki tüm aday adayları Faik Öztrak’la telefonda görüşmeyi bile araya adamlar sokarak gerçekleştirenler, Faik Öztrak’a emret ağabey düzeyinde biat edenler şimdi biriktirip, öteledikleri tüm kin ve karşıtlık duygularını bir araya getirerek katıp karıştırmışlar. Faik Öztrak’tan medet beklemeksizin ön seçime giren o iki isim de birisi Adem Dalgıçtır diğeri de Şerfeddin Terzi’dir.

Yerelde böyle. İşin geneli ne alemde dersiniz?

Esas stratejistler oradakiler. Buradakilerden cacık olmaz. Birinin oğluna belediye başkanlığı adaylık sözü, diğerine direk adaylık sözü, bir diğerine ilçe başkanılığı, ötekisine il başkanlığı sözü verirsiniz olmadı bu makamları bir kaç kişiye vad edersiniz ama biri birlerinden habersizdirler, buraları bu biçimde hak baş etmeniz kolaydır.

İşin aslı, zurnanın zırt dediği yer Ankara;

Burada hedefe Faik Öztrak konularak oluşturulan karşı cephe var. Ya Ankara’da hesaplar ne alemde?

Buradan elde edilecek ağırlıklı kurultay delegeleri büyük kurultayda görevlerini yerlerine getirecekler. Yani, yanisi şu;

CHP de büyük bir mezhepsel mücadele başlamış durumda.

Adının dillendirilmediği, adının açıkça ortaya konulmadığı ama işte taşrada başlatılan bu mücadelede tüm faktörlerin kullanıldığı ve ilk provalarının 7 haziran öncesi temayül yoklamalarında yapıldığı ve büyük ölçüde başarılı olunan bir derin strateji ortaya konulmuş durumda.

Başını Gürsel Tekin ve daha bir çok ismin çektikleri bu hareketin hedefi, büyük kurultay öncesi CHP içindeki Alevi söz sahipliğini perçinleyerek kurultayda taşları yerine oturtmak ve yeni kurulacak düzene, Türkiye’nin adapte edileceği siyasi düzen içerisindeki şablonda 2 partiden birisinin ele geçirilmesi operasyonudur bunun adı.

Başkanlık sistemine gidilen yolda CHP içindeki güç dengelerinin dizaynına yönelik çok geniş kapsamlı bir girişim var. bazıları için komplo teorisinden başka bir şey olmayan bu öngörü yakın zaman sonra gerçek olarak gün yüzüne çıkacak.

İşte buna bağlı olarak;

Biz köyümüze geri dönelim dersek, burada kopartılan fırtınada olan yine idealistlere olacak. O ağabey, bu ağabeyciler yine hüsrana uğratılacaklar ve bu günleri yeni nesillere; Yaaaa işte evlat biz zamanında bunları yaşadık. Siyaset böyle bir işmiş. Biz nereden bilelim maksat başkaymış. Biz, Vatan Millet Sakarya derken yani cambaza bakarken alttan neler olmuş bitmiş. diyecekler.

CHP de ortaya konulan oyunu iyi görebilmek gerekiyor. Konu sen ve benimle sınırlı değil. Plan çok kapsamlı. başkanlık sistemine yönelik yeni bir dizayn yapılıyor. Resmi iyi ve net okumak gerekli.

Ateşi tutamayanların, tutmayanların maşası olmamak gereği var.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI