CHP parti içi muhalefet süreci çok iyi değerlendiriyor

CHP parti içi muhalefet süreci çok iyi değerlendiriyor

İç savaşın genel merkezinden taşra teşkilatlarına dek yaygınlaştığı CHP de referandum süreci için meydanlarda olmak, salonlarda toplanmak, süregelen iç çekişmelerde sona yaklaşılma adına gerekli mazeretlerin şartlarını sağlamış oldu.

Kısacası fırsat kendiliğinden ortaya çıktı. Fırsat mı? Evet fırsat!

CHP kurultay delegeleriyle bir araya gelme adına başta Muharrem İnce için paha biçilmez bir fırsatı ortaya çıkarttı. O, İnce ki, daha kısa bir süre önce ne demişti? Erdoğan karşısında 6 kere kaybeden bir genel başkana atıfta bulunduğu o sözlerini kimse unutmadı. Hal böyleyken aynı Muharrem İnce şimdi neden yollara düşmüş olabilir? Hayır için mi? Kesinlikle HAYIR! için ama neyin ve kimin HAYRINA?

İnce’nin HAYRI! için gittiği her yerde değişik illerden davet edilen kurultay delegeleriyle kapalı kapılar arkasında bir araya geldiğinde neler konuştuğu merak konusu olmasa gerek. Malum, Kılıçdaroğlu tarafından ince’nin delegelerle teması yasaklanmıştı. Daha önce söylemi ortada olan Muharrem İnce REFERANDUM! için HAYRINA! Olacak bu fırsatı kaçıramazdı ve kaçırmadı …

… Baykal kanadı da boş durmuyorlar. Hatta öylesine bir hal var ki, Deniz Baykal’ı  götürenler şimdi geri getirmenin planı içindeler. İddia değil. Her şey gözler önünde yaşanıyor. CHP de gönderilenlerle, getirilenlerin kendilerini götürenlerle getirenlere yaranma savaşı örtülü halde devam ediyor.

CHP tavanında bunlar yaşanırken, taban ne halde? Taban bu iki kumpas arasında sıkışmışlığın sıkıntısını yakın zamanda daha da derin ve canı yanarak hissedecek. REFERANDUM süreci CHP içindeki iç savaşı daha belirgin hale taşıdı. Meydan, salon savaşına dönüştürdü. Teşkilatlarda 2019 seçimlerinin telaşı yavaş yavaş başlamak üzereyken, belediye başkanlıkları adaylığı, Milletvekili adaylığı savaşlarına çeyrek var diyecekken meğerse beş bile geçtiğini görüyoruz.

REFERANDUM süreci CHP içinde parti meselelerinin, kurultay sürecinde yaşanılacakların, genel başkanlık savaşının, belediye başkanlığı adaylıklarının, Milletvekilliği adaylıklarının nabız yoklaması, delegeler üzerinde inceden inceye çalışmaların, karşılıklı birbirlerini tartmalarının ve sarsmalarının zemini için FIRSAT BU FIRSATTIR kabilinden değerlendirilen fırsat sürecinden başka bir şey olmamıştır.

Konuyu bu tarafıyla ele almak, başımızı kumdan çıkartmaktır.

 Her şey göründüğü yerden, göründüğü kadar ne saf, ne de o kadar temiz değil. Referandum süreci CHP tavanında ve tabanında fırsat bu fırsattır biçimiyle ele alınırken, parti içi meselelerin halli adına ele geçirilmiş önemli çalışma fırsatıdır.

Millet için ne EVET, ne HAYIR umurlarında değil;  Kendi HAYIRLARINA! olanın peşindeler.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI