Yar Sinem mi Sinem mi, Oy Sinem mi Sinem mi ?

Yar Sinem mi Sinem mi, Oy Sinem mi Sinem mi ?

Bundan böyle sağınızda, solunuzda bu türküyü çığıran veya ıslığı ile üfleyerek terennüm edenlere rastlarsanız sakın ola şaşırmayın.

Son günlerin hit türküsü olmaya aday.

Kenar köşelerde buluşulan yeni heyecanın adına yakılan bu türkünün  ete kemiğe bürünmüş halini etrafımızda görmeye hazırlanalım.

Belli mi olur belki de Süleymanpaşa Belediyemizin düzenleyeceği halk konserlerinde bu türküyü sıklıkla duyabiliriz. Neden olmasın? Adı üzerinde, halk konserleri. Bu türkü halk konserlerinde mutlaka söylenecek ve dinlenecektir.

Bu arada yaz mevsiminde sivri sinekle mücadelede çok başarılı olan Süleymanpaşa Belediyesi, kışa girerken bu sefer de haşerelerle mücadele başlatacakmış.  Evlere musallat olan, oradan buradan aniden çıkan, sessiz sakin sinsice evlere girip orada yuvalanan, gününü gün eden, orada semiren hani şu kakalak, karafatma dediğimiz türden olan haşereler vardır ya, işte onlarla mücadeleye yönelik, o haşerattan vatandaşı kurtarmanın mücadelesine başlanacakmış. Doğru yalan bilemem. Aldığım duyumlara göre Süleymanpaşa artık karafatma ve türevleri için zor mekan gibi görünüyor.

Yandı gülüm KARAFATMA.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor