MUTLU BİR AİLEDİR SÜLEYMANPAŞA! MUTLUGİLLER!

MUTLU BİR AİLEDİR SÜLEYMANPAŞA! MUTLUGİLLER!

Süleymanpaşa sayenizde MONOPOY oldu Ekrem Bey!

Kadir Albayrak her ne kadar nezaket gereği, kırılan kolu yen içinde bırakmaya sınırsız gayret gösteriyor da olsa; senden YAKA SİLKTİĞİ içindir ki, Büyükşehire ait sorumluluk alanlarını ayırma noktasına geldi. Dayamışsın sırtını Kadir Albayrak hizmetlerine, nasıl olsa Kadir Albayrak Süleymanpaşa'da halkın bir dediğini iki etmemek adına çalışıp duruyor. Nerede bir aksaklık olsa, hangi sokağın bir sıkıntısı olsa vatandaş Kadir ABİSİNİN KAPISINDA! ... Ekrem bey ve efradı MUTLUGİLLER, MUTLU BİR ŞEHİRDİR SÜLEYMANPAŞA! Oh orman ne güzel ne güzel.

Sizin için Süleymanpaşa tümüyle SUSAM SOKAĞI.

On beş gündür Tekirdağ ilçelerini geziyoruz. Daha düne kadar mahalle olan hatta köy olan yeni ilçelere imrendik. Çerkezköy, Malkara, Hayrabolu, Saray demiyorum. İmrenirkende UTANDIK! İnan ki Ekrem Eşkinat; utanırken seni de ihmal etmedik. Seninn adına da UTANDIK!... her gittiğimiz ilçede gördüğümüz şu oldu; her yaşta insanın zaman geçirebileceği, oturup bir kaç eşi dostuyla sohbet edebileceği nezih yerler, parklar, bahçeler, çocuklar için oyun bahçeleri, kültür parkları, yeşil alanlar, hizmete sokulmuş belediyelere ait çeşitli sosyal alanlar hangi birini saysam ki? Yanlış anlama, hepsi ilçe belediyelerinin sorumluluk alanı içinde olan hizmetler ve yatırımlar.

Hayrabolui Malkara ve Çerkezköy Belediye Başkanları sizlere helel olsun. Parti, siyaset bir yana, neredeyse her hafta bir diğeri bir açılış davetiyesi, temel atma davetiyesi yolluyorlar. Bu üç gencecik belediye başkanı her seçim döneminde VAATLER listesinde yer alan ne kadar gerekli iş varsa yatırım planlarına ya almışlar, ya açılışlarını ya da temel atma törenlerini gerçekleştirir hale gelmişler. 

 MUTLUGİLLERDEN EKREM EŞKİNAT! siz nerelerdesiniz? 

Süleymanpaşa mutlu bir ailey miş... bak senn. Süleymanpaşa'da bir tane senden ve senin '' hizmetlerinden '' mutlu bir kişi göstersene. Yandaş, yalaka, taraftar veya işlerini bir biçimde hallettirdiklerini sayma.

Bu şehrin ne esnafına hayrın dokunur, ne zanaatkarına, işin gücün bu şehrin dışından birilerine KAZANDIRMAK. 

Biz halk arasında AVAMLAR olarak senin cıvata işlerine TRİBÜNLERE OYNAMAK diyoruz. Eş, dost, partililerinin açtıkları iş yerlerinin açılış kurdelalarının haricinde belediyeye ait neresi için AÇILIŞ KURDELASINDA ELİNE MAKAS ALDIN? Aş Evi olarak açılan yeri saymazsak. Aldın almazmısın; Kadir Albayrak tarafından hizmete sunulan tüm açılışlarda sığıntı gibi eline bir makas illaki tutuşturuyorlar.

Sevgi sokağı, prestij caddesi, mutlugiller, mutlu kent  romantik romantik süslü püslü isimlerle zaman geçirmeler.

Girsene şehrin ara sokaklarına. Bilmem kaç bin nlira aylık bedelle kiralık son model makam aracından adımını hangi ara sokağa attın ki? Gir o ara sokaklara da gör bakalım MUTLUGİLLERİ!

Bağları tükenmiş şehirde BAĞ BOZUMU ŞENLİKLERİ icat ettin. Ekrem bey; MUTLUGİLLER! yapımı için ayrı tanıtımı için ayrı binlerce lira harcadığın heykelleri bir (!) a benzetemiyorlar. İthal eşin dostun var ya, onlara doğrudan teminlerle kazandırttığın adına KONSER dediğin şeylerden de haberi yok MUTLUGİLLERİN!... 

Ne gereği vardı pazarcı esnafını deşelemenin, tedirgin etmenin? Sonra ne yaptın? Boş, hayalden ibaret vaatlerle gönüllerini alma adına saçma sapan, klasik hayallerinden birini esnaflara anlatarak sözde onarı sakinleştirdin; ARKANDAN NANİK YAPTILAR. BU KAFAYI HARBİDEN ÇİZMİŞ dediler ve senin üzerine gelmediler. Yani, senin hayalini yemiş göründüler.

Şehrin görünür yerlerinde yollarda taşları yeniletmek; al sana icaaat! HİZMETİN BABASI!

Çöp, temizlik işinde belediyeyi milyonlarca lira zarara uğratan aklın senin ürünün olmadığını tabi iddia etmezsin, edemezsin. Rakamların ve olayların dilinden konuşuyoruz. Belgeniz varsa savcılığa gidin diyeceksin sen yine. Ya o savcılık bir gün senin kapını çalarsa!

Ekrem Bey! 

Belediyenin kapısına cam koruma içinde koymaya yeltendiğin ALTIN BUZAĞI! taraflarına hiç girmiyoruz. Hani şu tekirdagnethaber de, haber yapmamızın ardından kaldırdığın; HATIRLADIN sen onu! Hoş ne zaman haber yapsak, ne zman yazı yazsak ya basın açıklaması ya da basın tolantısı yapıyorsun. Seve seve yapmadığını biliyorum.

Bak, 3 yıl geride kaldı. Anlaşıldı şehrin beş yılını heba etmeye niyetlisin. Ama heba olan sadece beş değil en az on yılı heba ediyorsun. 

Gittiğimiz yerlerde, daha düne kadar köy olan, kasaba olan yerlerde bizleri UTANDIRMA! Bizlerle DALGA GEÇİLMESİNE! izin verme...

Yalakalara, gevşek gevşek daha düne kadar arkandan atıp tutan bu gün sana REİSİMİZ! diye yaltaklananlara kulak asma.  (Onların hakkında dedikleri, söyledikleri aleni veya özel tüm kayıtlar bende mevcut.). Yalakalar varlar ya, dünde hatta bu günde aynılar. Gözlerini aç. Kulaklarını aç. Bilirim ve iddia ederim. Vicdanın son derece hassastır. Kolay inanırsın. İnsanlara güvenirsin. Her ne kadar kurmayı ve kurcalamayı, bölerek yönetmeyi, kafalayarak okşamayı ( neticede GASARAYLISIN!) sevsende SEN BU DEĞİLDİN, SEN BÖYLE DEĞİLDİN.!

Haydi, Ekrem AĞABEY ol...

 

 

 

 

 

... 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI