ATILACAK HER OY, 19 MAYIS SABAHI SAMSUN'A ATILAN İLK ADIMDAN FARKSIZDIR.

ATILACAK HER OY, 19 MAYIS SABAHI SAMSUN'A ATILAN İLK ADIMDAN FARKSIZDIR.

HAYIR(!) için o kadar çok nedeni olan var ki hangi birini, hangi ''haklı'' nedenlerinden dolayı sayalım? Hepsinin nedeni, nednleri aynı olmakla birlikte bazıları maşa, bazıları ''HAİN'' bazıları ise yüzlerce yıllık korkularının devamı olan hesaplaşmalarının peşindeki BÜYÜK PATRONLAR(!)

Büyüyen ve gelişen Türkiye, bölgesinde güçlenmiş, söz sahibi, kendi silahını üreterek dışa bağımlılığını azaltan ve dünya silah sektörü içindeki pastaya uzanan, enerji alanında hayal edilemeyecek boyutlarda işlere imza atabilen, ekonomisini IMFe borç verebilecek kadar üst seviyede kontrol altına alabilmeyi başarabilmiş, Otoyol ağını her geçen yıl yüzlerce kilometre ile genişleten, ulaşımda çağ atlayan, deniz ticaret hacmini büyülten, turizm gelirlerini tesisleşme ile birlikte dünya turizm geliri seviyesi bakımından ilk sıralara taşımayı başaran, sağlık sistemini köhne kirli yapısından kurtarmayı başarmış hastane kapılarındaa sabahlayan vatandaşlarını işkenceden hastanelerde rehin kalmaktan kurtarmış, ilköğretim öğrencilerinin tüm eğitim harcamaların sıfırlamış ve bir çok Avrupa ülkesinin sistemleri ve donanımlarının dahi ötesine taşımayı başararak ilköğretimde yakalanamayan düzeyi yakalamış, yatırım sektörünü desteklemek suretiyle yatırım alanlarının ve yatırımcıların önünü açarak rekabet ortamı sayesinde kalite ve iştirakler ile artış elde edilmesine büyük destekler sunmuş, KALKINMA AJANSLARI, KOSGEB gibi kurumlarla küçük ve orta ölçekli yatırımcıların önünü açan mali ve ekipman destekleri sayesinde ekonomiye katkının önündeki bürokratik mali ve ekipman engellerini aşılmasını sağlamış, AB nin KRİTERLER(!) adı altındaki baskıcı, sınırlayıcı engellerine kulak asmayarak üreticinin ürünleri üzerindeki baskıyı neredeyse sıfırlayarak Türk çiftçisinin alın teri üzerinde kabus olan kısıtlamalara son vermiş, insan hakları ve demokrasi alanında Avrupa'nın ötesinde dünya standartlarını dahi zorlayan bir atılımlar zincirini hayata sokarak bu manadaki Türkiye'nin zedelenmiş olan sicilini tertemiz hale getirebilmeyi başarabilmiş ...

... bunlar ve daha bir çok nedenden dolayı HAYIR(!) diyenleri anlamakta güçlük çekmiyoruz.

Anlamakta zorlandığımız, zorlandıklarımız;

Tüm bunları göz ardı eden, edebilen, göz ardı etmek için saçma sapan bahaneler, hurafeler olmayan ve olamayacak olanlarla NİYET OKUMAYA DAYALI karamalar sayesinde yüz yıldır KORKU TÜNELİNE! halkı mahkum etme gayreti içinde olanların BEYHUDE! çabalarını anlayabilmek imkansız.

Bağnaz, statükocu, dış güdümlü, az olalım ama biz olalımcı zihniyet, halkı '' göbeğini kaşıyan adam '' koyun sürüsü(!)  gibi nedenlerin  ve hakaretlerin arkasından paye peşindekileri anlamak mimkün değil. hafta içinde bir yazımda; deliliğin ne olduğunu sorulduğunda Einstein' in verdiği cevabı sizlerle paylaşmıştım. Bakın, Einstein delilik nedir sorusuna ne cavep vermiş; AYNI ŞEYLERİ TEKRAR TEKRAR YAPARAK FARKLI SONUÇLAR BEKLEMEKTİR. Bir fark var. Bunlar yüz yıllardır aynı şeyleri tekrar tekrar yaparak siyasi uzantıları, maşaları hariç kendileri TEK BİR SONUÇ bekliyorlar. 

REFERANDUM için sandık başına gidecek olan bizler. TÜRK HALKI!

EVET vey HAYIR oyu kullanmayacak. Gelişen ve büyüyen, bölgesinde ve Dünya'da söz sahibi olan, eğitim, sağlık, enerji ve ekonomi gibi alanlarda ilerleme kat eden, terörü en son sorun haline getirmeye çalışırken iç barışı, halkları arasındaki çok yönlü barış ve kucaklamaya önemli katkılar sunabilmiş ve dahası ile BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN; DEVAM veya TAMAM oyu kullanacağımıızı UNUTMAYALIM.

PKK nede HAYIR diyor?

Almanya, Hollanda ve diğerleri neden HAYIR diyorlar?

Bu kadar basit bir düşünce için çok zaman ayırmaya dahi gerek duymayacak kadar güçlü, zeki ve duyarlı toplumuz. Bu soruların cevapları sayesinde TAMAM ya da DEVAM KARARIMIZI GÖZDEN GEÇİREREK SANDIKLARIN BAŞINA GİDELİM.

 İşte o ulvi, o vatanperver, o milliyetçi ruhun verdiği inançla, dün İzmir'in dağlarındaydık ve bu gün;

GÜZELİM GÜNEY DOĞUMUZUN DAĞLARINDAYIZ. GÜNEY DOĞUMUZUN DAĞLARINDAKİ ŞEHİTLERİMİ, GAZİLERİMİZ, HAİNLERİN 15 TEMMUZ GECESİ KATLETTİKLERİ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZLE BİRLİKTEYİZ ...

NE İZMİR'İN DAĞLLARINDA, NE GÜNEY DOĞUMUZUN DAĞLARINDA NE HAİN BOMBALARIN BİZLERDEN ALDIĞI ŞEHİRLERİMİZDEKİ PATLATILAN BOMBALARLA KAYBETTİĞİMİZ VATAN EVLATLARIMIZ, HİÇ BİRİSİ İÇİN AYRIM YAPMAKSIZIN; HATTA İZMİR'İN DAĞLARINDAN ÖNCE ÇANAKKALE, GALİÇYA, SİNA, FİLİSTİN, KUT-ÜL AMARE, SARIKAMIŞ DAHA YÜZLERCE YERDEKİ ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARI VE KUTSAL EMANETLERİ OLAN VATAN TOPRAKLARIMIZ İÇİN, GÖKLERDE DALGALANAN AY YILDIZLI AL BAYRAK İÇİN, MİNARELERDEKİ EZAN SESİNİN DİNMEMESİ İÇİN...

... GELECEĞİMİZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZ İÇİN... BÜYÜK  VE GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN;...

... GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ÖNÜMÜZE KOYDUĞU O BÜYÜK HEDEFLER İÇİN...

... ATATÜRK 19 MAYIS SABAHI , TÜRK HALKINA, TÜRK HALKININ İNANCINA, TÜRK HALKININ BAĞIMSIZLIK RUHUNA GÜVENEREK BANDIRMA VAPURUNDAN SAMSUN SAHİLİNE O İLK ADIMI ATARKEN TEREDDÜT ETMEMİŞTİ.

HAYDİ TÜRKİYE, YARIN SANDIKLARA ATACAĞIMIZ OYLARIMIZ AYNI 19 MAYIS SABAHI GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EMPERYALİZME KARŞI, TÜRK ULUSU İÇİN BİÇİLEN KEFENİ YIRTTIĞI O İLK ADIMI GİBİ BİZLERDE OYLARIMIZI O İLK ADIM COŞKUSUYLA; EMPERYALİSTLERE KARŞI, BÜYÜYEN VE GÜÇLENEN TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ ENGELLEMEYE YELTENENLERE VE İŞ BİRLİKÇİLERİNE KARŞI SANDIKLARA ATALIM.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI