HAYIR Bildiğinden Şer, ŞER Bildiğinden Hayır  Gelir ...

HAYIR Bildiğinden Şer, ŞER Bildiğinden Hayır Gelir ...

Sıra geldi kimin ne anladığına.

 Dünyada ve bizdeki eferandumlarda çıkan sonuçlara bakıldığında tercihler arasındaki yüzde makasının dar olduğu ortada. Seçmen tercihe ''MECBUR'' bırakıldığı seçenekler arasındaki yüzde makasını her zaman dengeli biçimde yansıtmış.

Hayır bildiğinden şer, şer bildiğinde de hayır verdır. Bu atasözünü hepimiz bilir ve kullanırz.

 Muhalif kanadın amiral gemisi olan CHP üzerinden konuya bu atasözünde anlatılanla bakacak olursak; Sistemin hayata geçirilmesine kalan iki yılı çok iyi değerlendirerek, 2019 seçimlerine hazırlanmanın belkide iktidara yürümenin yolu açılmış olabilir. Bu geniş ve önemli süre iyi değerlendirilerek; ŞER BİLDİĞİNİN HAYRINA dönüşeceğini görme fırsatına sahip olmak anlamına gelmektedir.

Hayır demeyerek çıkan sonucu hayrına yorumlayan EVETÇi kanadın amiral gemisi AK Parti açısından ise, yine 2019 seçimleri için bu kalan 2 yıllık sürenin nasıl değerlendirileceği çok önemli. Seçmen tarafından, HAYRINA BİLDİĞİNİN ŞER olarak dönüşebileceği her yönüyle ortaya konulmuştur.

Geneli üzerinden bakıldığında ise; Kimin ne anladığı değil asıl olanın, ne anlanması gerektiğidir.

EVET! Türk toplumu üç yıl önce yazdığım gibi, gelinen noktada  iki ayrı kutup olarak belirlenmiştir. Bu bir toplum mühendisliği işi ve zaferidir(!).

Üç yıl önceki yazımda; '' Türkiye BAŞKANLIK SİSTEMİNE doğrı yönelitilmiş ve yelpazede sadece iki siyasi akımın, iki siyasi parti çatısı altında bir araya getirilmek üzere bir yerlerden düğmeye basılmıştır. Sonuçlarını kısa zaman içinde göreceğiz.'' demiş ve bu yönde bir öngörü ortaya koymuştum.

Kalan iki yıllık sürede gerekli rötüşlar yapılarak sistem noktası virgülüne uygulamaya konulacaktır.

Buna direnenler, karşı refleksler artaya koyamaya gayret edecek olanlar, ister romantik ister milliyetçi isterse siyasetin ve hassasiyetlerin tüm refleksleri ile karşı durmaya çalışacak olanlar; HAVANDA SU DÖVMEKTEN ileri gidemeyeceklerdir.

Siyasi egolarını tatmin etmek  isteyen YEREL SİYASETÇİLER! buyurun meydan sizin.

 Tekirdağ'da, referandum sonuçları üzerinden bir örnek verebiliriz. Bazıları işisel siyasi hesaplarını veya egolarını tatmin etmek isteyenler... karalama, gerçekleri göre bile tersini lanse etmek üzere, mevcut sonuçları BAŞARI veya BAŞARISIZLIK başlıklarında lanse edebilirler!

AK Parti üzerindden bakalım...

Siyasi yönüyle oylarını bir kaç puanda olsa arttırmış mevcut bir teşkilat var. Trakya genelinde, üç il kapsamında oyunu arttırmış bir teşkilat üzerinden birileri kalkıp KARALAR BAĞLAMA edebiyatına baş vurabilir. Artan bu bir kaç puan oy oranı OLMASAYDI, parti siyaseti ve seçmen üzerindeki yoğun çalışma temposu için il başkanlığı, ilçe başkanlıkları, Milletvekilleri ve parti tabanı geride kalan iki ayı geceli gündüzlü sahada, seçmenlerle bire bir, iç içe geçirmeyerek ipe un sermiş olsalar ve işin ciddiyetini, seçmen kitlesindeki kırılganlığı öngöremden klasik seçim modunda kalsalar ve nasılsa 2 olan Milletvekili sayısını 3 e çıkradık rehavetine kapılmış olsalardı... oranlarını değil bir iki puan arttırmak bir kaç puan gerileterek eleştirileri hak etmiş ve  sorumluluğun gereğini yapmaları beklenirdi. Ne oldu? Türkiye ve Trakya geneli üzerinden Tekirdağ'da oyunu korumakla yetinmemiş, bir kaç puan oy arttırılmış ve ...

... Hal böyleyken Türkiye genelindeki yüzde oranının en az iki puan artmasını sağlayan bu il başkanlığına, ilçe başkanlıklarına, Milletvekillerine ve teşkilatlarına siyasi yönden ne söylemek gerekir? 

Kesinlikle haklısınız. TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİLER.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor