Ankara’nın Hesabı, Tekirdağ’a Uyacak mı ?

Ankara’nın Hesabı, Tekirdağ’a Uyacak mı ?

Ankara’da dizayn edilmeye çalışılan CHP için yeni dönemin yeni senaryosunun rol dağıtımı yapılıyor.

Ayaklarının tozlarıyla bir araya getirilen 60 Milletvekili alel acele bir otelde toplantıya alınarak meclis başkan vekilliği ve kurultayda Candan Yüceer ile Aykut Erdoğdu’ya destek karar aldırılmış.

Gürsel Tekin’in başını çektiği ekip Türkiye genelinde giriştikleri CHP dizaynı ve genel manasıyla mezhepsel üstünlüğün sağlanması amacını işleme koymuş durumdalar.

Tekirdağ^da ortaya konulan ve yaratılmaya çalışılan fiili durum da bu girişimin bir parçası.

Ancak başta bizim Tekirdağlı CHP lilerimizin bazıları bu girişimin farkında değiller. Onların kafaları başka meselelerle karıştırılmaya çalışılıyor. Resmin bütünlüğünden uzaklaştırılarak, Ankara merkezli planın parçası yapılmaya çalışılıyorlar.

Siyasi tarzını, seçilme biçimini, bir çok şeyini yine bir çok defa eleştirdiğim Faik Öztrak başta olmak üzere bahsettiğim plana ters isimler, Ankara tarafından hedefe konulmuş durumda.

Buradan, Ankara’ya meclise ve CHP genel merkezine giden il yöneticileri sosyal paylaşım sitesinde Tokat Milletvekili ile çekildikleri fotoğrafı yayınlıyorlar. Bunun üzerine daha ne söz, ne laf edilebilir, söylenebilir ki?

Ankara’nın hesabı Tekirdağ’a uyacak mı?


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI