Avrasya Tünelinin Neden Yapıldığını Anladım. Üsküdar'a Atla Geçmek Zor Olmaya Başlamıştı...

Avrasya Tünelinin Neden Yapıldığını Anladım. Üsküdar'a Atla Geçmek Zor Olmaya Başlamıştı...

Demokratik bölünmeye iç savaş havası vermeye çalışanlar, demokratik biçimde görüş ve ideolojik ayrılıkları iç savaşa devşirmeye çalışmak, benim düşüncemden, benim fikrimden, benim ideolojimden olmayan kim varsa DÜŞMANDIR! ...

... Türk insanını TANTAL İŞKENCESİNE tabi tutan yapı, hiç kuşkusuz bunu stratejiden öte Türk insanı için layık bir uygulama, gereklilik olarak normal akıl biçiminde devam ettirmekten yana olacaktır.

RAMBO kime karşı? Malkoçoğlu'na

İngiliz'in Hintlilerden devşirdiği Polo oyunu? Erzurum Dadaşının Ciritine

Japon sumocular? Er meydanının pehlivanlarına

İskoç gayda takımı? Mehter takımına

Notre Dame de Sion? Selimiye'ye

Kültürde, düşüncede, edebiyatta kimleri, kimlerimize karşı?

Gideriz, gezeriz görür İMRENİR dönüşümüzde anlata anlata bitiremeyiz. 

İzlediğimiz her Amerikan filminin sonunda bol yıldızlı bayraklarının gönderdeki dalgalanışı her nedense hiç dikkatimizi çekmez.

Aramızdaki edebi, sanat, kültür, mimari hatta hamasete dayalı yönlerimizi hiç araştırmayız. Kendimizi onlarla kkıyaslamayız. Onların osu varsa bizimde buyumuz var demeyiz. Neden?

Çünkü bizi kendi kendimizle ayrıştırdıkları, bizi bize düşman ettikleri, bizlerin bizleri kabullenmemes için her ortamı sağladıklarından dolayı ONLARLA değil kendimizi kıyaslamak aksine ONLARIN tartışılmaz ÜSTÜNLÜKLERİNİ! başından kabullenmemizi sağlamaktaki başarılarını peşinen sindirmişiz.

Bazılarımız bin sekiz yüz bilmem kaçlarda, bir çoğumuz Bizansın surlarının Şahi topla yıkıldığı o zamanlarda kimimiz İzmir'in dağlarında, söze lafa gelince DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR!

Demokratik bir ayrılık, düşünce ayrılığı, fikir ayrılığı yaşadık. Bu demek değildir ki;bir siyasi parti liderinin dahi dile getirdiği gibi, KANLI BIÇAKLI! olmamızı gerektiren bir hal.

Reflekslerimiz, stratejilerimiz, planlamalarımız sürekli olarak, SONUCA ODAKLI. Sonuca götüren nedenleri başında düşünmeyiz, hesaplamayız, merak etmeden bodoslama dalarız. Sonuç kısmında, verip veriştirir, yağıp eseriz. baktık ki olmuyor, başında, sonuca erişmeden almamız gereken önlemleri alamamanın sorumluluğunu karşımızdakine ustaca, yüzümüz kızarmadan yüklemekte ve karşımızdakini DÜŞMAN ilan etmekte gecikmeyiz.

İşimiz, stratejimiz ARMUTUN SAPI ve ÜZÜMÜN ÇÖPÜYLE ya gerisi Allah Kerim...

 Atı alan Üsküdar'a geçti mi? Geçti.İlk geçişi de değil. Atı alan Üsküdar'a geçip geçip geri dönüp tekrar geçiyor. dayanamadı, atla geçmek zor gelmeye başladı sonunda İKİ YAKA ARASINA TÜNEL KAZIP öyle geçti!.

Bizi ayrıştırmaya çalışıyorlar, savaşmaya itiyorlar, düşmanlıklar yaratmaya çalışıyorlar.

İzmir'in dağlarında oturdum kaldım. Bu referandum da muhalif tarafın şarkısıydı. Hiç bir Ak Partili diyemez ki bu marşı duyduğumda ürpermedim, tüğlerim diken diken olmadı. Ancak, DİKKAT! bunu bir şifreymiş, savaşın ilk adımıymış yandaş toplama, savaşçıları bir araya getirme HÜCUM BORUSU! maksadıyla kullanmaya yeltenenlerin olduğunu bilelim ve KARDEŞİ KARDEŞİNİN KARŞISINA DİKMEYİ AMAÇLAYANLARIN EKMEKLERİNE YAĞ SÜRMEYELİM. 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI