Şeffaf '' BELEDİYECİ '' Ekrem Bey;  Bu Nasıl  '' ŞEFFAFLIK '' ?

Şeffaf '' BELEDİYECİ '' Ekrem Bey; Bu Nasıl '' ŞEFFAFLIK '' ?

Şeffaf ''BELEDİYECİ! ''  Ekrem Bey; Şeffaf belediyecilikten anladığınız, İddia o ki yardımcınız olan bir ismin Belediye Meclisinde görüşülmeye hazırlanılan bir dosyanın tarafı olan kişilerle ailece yurtdışı seyahatinin hemen ardından veya hemen öncesinde ( zamanlaması gerekli kayıtlar incelendiğinde ortaya basitçe çıkacaktır), görüşülecek dosyayı MECLİSTE GİZLİ OYLAMA  YAPILAMASI YÖNÜNDE alal acele karara bağlamanın ardından aynı dosyayı geizli oylatarak meclisten geçirmekmidir?

Bu dosya hakkında açık oylama yapılsa sonuç ne olurdu? Bu dosyaya kendi parti gurubunuzdan RET oyu vereceklerini açıkça beyan edenleri neden ikna edemediniz? Aynı isimler kapalı oylamada da RET oyu verdiler. Siz buna rağmen mecliste gurubu bulunan hangi diğer bir partinin meclis üyelerinden bu dosyaya EVET oyu aldınız? Kendi gurubunuzdan ikna edemediğiniz üyelere rağmen, diğer bir partinin gurup üyelerini nasıl ikna ettiniz, nasıl ikna oldular?

Bu GİZLİ biçimde oylayarak meclisten geçirdiğiniz dosya hakkında RET veya EVET vermiş tüm meclis üyelleri ne uğruna YARGI ÖNÜNDE HESAP VERİYORLAR?  Her şey normaldi de, YARGI NEDEN SİZLERİ BUYUR ETMEYE HAZIRLANIYOR? Suçlusunuz anlamını taşımasa dahi, ceza almanızı gerektiren bir durum da olmasa insanlar yine de merak ediyorlar. NEDEN? Umuyoruz ki, bu konuda yargı süreci başlatılacak olursa, başladığında ALNINIZIN AKIYLA ÇIKARSINIZ.

Yoksa, GİZLİLİĞİN nedeni, diğer partinin EVET veren üyelerinin isimlerini GİZLEMEK Mİ? Buysa amaçlanan o meclis üyeleri isimlerinin bilinmesini neden istemezler?

Tamam. Gizli oylama yapıldı. Dosya hakkında yetkili diğer makamların olmaz, yapılamaz, yasaya, kanuna, yönetmeliğe her nereyese nereye AYKIRI olduğuna yönelik kararlarına rağmen siz bu dosyayı meclisinizden GEÇİRDİNİZ! bu dosyanın sahibi yine gerekli yerlerden gerekli izinleri beklemeden yapıyı HANGİ CESARETLE, KİMLERİN VERDİĞİ GÜVENCE SAYEESİNDE  YAPARAK MEYDANA ÇIKARTABİLDİ?

 Diğer taraftan;

Şeffaf ''BELEDİYECİ'' Ekrem Bey; Belediye Meclisi tarafından belirlenen, meclis üyelerince kaleme alınmış DENETLEME KURULU RAPORUNU  her ne kadar dağıtılmış olsa dahi kamuoyu  bu konuda gerektiğince bilgi sahibi değil. ...

... Süleymanpaşa Belediyesi olarak tüm müdürlükleriniz dahilinde, DOĞRUDAN TEMİN yoluyla nerelere ne kadar ödemeler yapılmış? Toplamda BELEDİYENİZCE KAÇ TANE DOĞRUDAN TEMİN YAPILMIŞ? Bu hizmet alımlarının bedeli olan ödemelerin büyük bir bölümü her ne rastlantıysa! sıklıkla aynı firmelara mı yapılmış?  Çay bahçesine banyo küveti kadar ebatları olan süs havuzuna kaç lira ödemişsiniz ve bu süs havuzunu İNŞA! eden firma ve idarenize sunulan YAN TEKLİFLERİN TÜMÜ neden GEBZE'den temin edilmiş? Süleymanpaşa'da çay bahçesine süs havuzu İNŞA! edebilecek kimse mi bulunamadı?

 Şeffaf ''BELEDİYECİ'' Ekrem bey; Bu yazının ardından da basın toplantısı düzenle, basın açıklaması yap demiyorum. Yanlış anlama. Adet edindein ya, her yazdığımın ardından veya tekirdagnethaber.com'da yayınlanan her haberinin ardından açıklama yapmaya bayılıyorsun. Bu sefer  senden ciddi bir iş yapmanı ve kamuoyuna karşı en azından İŞGAL ETTİĞİN MAKAMA YAKIŞIR DAVRANMANI BEKLİYORUZ.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI