Garibiz . . .

Garibiz . . .

İnsan oğlu gariptir. Her sözü kaldırmaz. Maymun dersin kızar, muz verirsin aldırmaz.

İşimiz çok zor.

Oturdukları yerden yazıyorlar, çiziyorlar kafalarına göre sallıyorlar, haber yapıyorlar diye düşünenler o kadar çok ki, ama gel iki satır yaz, gel iki cümle de sen et dediğinizde, klavyenin başında kilitlenenler mi yoksa mikrofonu uzattığınızda renkten renge girip boncuk boncuk terleyenler mi  neler neler;

Bazen sapla samanın karıştığı zamanlar çok oluyor. Ama okuyucu, izleyici, dinleyici bunun ayırımını çok iyi yapabilmekte.

Garibiz dedik.

Bu gün ”A” kişi veya kurum hakkında bir şeyler yazıyorsunuz, haber yapıyorsunuz, sizden iyisi yok. ”B” kişi veya kurum sitem ediyor. Yarın ”B” kişi, kurum hakkında yazınız veya haberiniz çıkıyor bu kez de ”A” kişi, kurumun yüzünden düşen bin parça.

Amiyane tabirle, çokta TIN.

Köşe yazarları, haberciler ev hanımı değillerdir. Yarın ne yemek yapsam diye düşünen ev hanımları gibi değillerdir haberciler. Anlıktır her şey. Önünüze ne gelirse onunla bir şeyler yazarsınız veya önünüze gelenin haberini yaparsınız.

Saplar ve samanlar karışıyor dedik. Evet bazen karıştığı oluyor. Bizim çuvalın içerisinde de bozuklar, eğri büğrüler yok değil. Ama, bizleri okuyanlar, takip edenler bizleri bizlerden çok daha iyi tanıyor ve aradaki farkları çok net biçimde ayırt edebiliyorlar.

Ön görülerimizi, elimizdeki doneleri, bize ulaşan bilgileri harmanlayarak okuyucularımızla, takipçilerimizle buluşturuyoruz.

A,B,C kişiler kurumlar bizi hiç bağlamıyorlar.

Bizler gördüklerimizi, şahit olduklarımızı, ön gördüklerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kamu adına görev yaptığımızın bilinci ile hareket ediyoruz. Mesleki ve şahsi ahlakımız her zaman ön planda. Bizler, kamuoyuna karşı sorumluyuz. Onurlarımız vicdanlarımızla, cüzdanlarımız arasında sıkışık değil.

Sadece bu manada değil, bir çok konuda, iş alanında, kişisel ilişkilerde de garibiz.

Bu gün size maymun diyene kızmışsanız, kızmışsak, yarın bize muz uzattığında makaraları gevşetmediğimiz, o muzu münasipçe red ettiğimiz zaman biz bizizdir.

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI