Derin Endişe Duyanlar! Bu Jenerik Dahi Değil...

Derin Endişe Duyanlar! Bu Jenerik Dahi Değil...

ABD, Türkiye'nin PKK ve PYD hedeflerine yönelik başlattığı hava harakatından dolayı DERİN ÜZÜNTÜ! içinde olduğunu açıklıyor. 

ABD nin STRATEJİK ORTAĞI kim? PKK, PYD ise bilelim ki BİLİYORUZ! Bunun karşılığında Türkiye nasıl bir pozisyon alacak merak edilen ve tartışılan kısmı bu. Aslında o kadar derin merak edilecek bir konu değil. Neden mi?  Türkiye bu ön görüleri, bu hesaplamaları işin tüm boyutlarını hesaplamadan, planlamadan böylesine kritik harekatı başlatmış olabilir mi? Tabi ki olamaz. Merak neden? 

İçerde bazıları merak edelerken dışardakiler ise ABD sözcülerinin de açıkça dile getirdikleri gibi DERİN ENDİŞE DUYUYORLAR.

Türkiye'nin kendi insiyatifi ile başlattığı ve güvenliğini tehdit eden unsurlara yönelik harekatı birilerini derinden endişelendiriyor. Bundan daha sevindirici ne olabilir? 

Eğittikleri, 'güttükleri'' Türk diplomasisi ve diplomatları tarihe karıştı. Yüz yıl hatta 1699 dan bu yana başlattıkları iç kurdu misali yürüttükleri sinsiliklerine DUR! diyebilen bir irade ile karşılaşmak beşta EKSELANSLARINI! ardından diğerlerini derinden endişelere gark ediyor.

Daha bu başlangıç. 

Oyuna oyunla, stratejiye çok daha üstün bir zekanın ürünü stratejiyle karşılık veren Türkiye ile yüzleşmek işlerine gelmediği gibi tüm tezgahlarını kafalarına tersinden geçiriyor.

Hep der, söyleriz ya; bilmem nerenin, bilmem kimlerin atasözü der ki diye başlar her nereden duymuşsak ahkam kesmeye bayılırız. Şimdi öyle bir irade var ki, sade, saf, net, katışıksız TÜRK ATASÖZLERİ ile yüzlerine haykırıyor. Mevcut duruma karşı en az yüz TÜRK ATASÖZÜ var... Biz en güzelini söyleyelim. YURTTA SULH, CİHANDA SULH. diyerek genel tavrımızı sergilemiş olmakla beraber derinindeki manası itibarı ile ALAYINIZA GİDER! kısmını ön plana çıkartalım. 

Hainler bu söz üzerinden fesat oluşumlarına, hain planlarına, şerefsizliklerine hizmet maksadıyla komite kurmuşlardı. 15 Temmuz akşamı sözde bu çete, bu değerli,değerli olduğu kadar derin anlamlar ifade eden sözü  hain, kirli emellerine yönelik pis ağızlarına almaktan çekinmemişlerdi. karşılığını TÜRK MİLLETİNDEN ALDILAR. Kirli, pis, şerefsizlik kokan, vatan hainliği ile kan kusan ağızlarından, boğazlarından bu sözü TÜRK HALKI SÖKE SÖKE GERİ ALDI.

Sıra geldi ağa babalarına. Dahili ve harici düşmanlar; DERİN ENDİŞE DUYUYORLAR! ... Film başlamadı, Bu izlediğiniz JENERİK dahi değil. 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor