TEKİRDAĞSPOR 50.YILINDA KÜME DÜŞMEMESİNE SEVİNMEMELİYDİ -I-

TEKİRDAĞSPOR 50.YILINDA KÜME DÜŞMEMESİNE SEVİNMEMELİYDİ -I-

Tekirdağspor'un KÜME DÜŞMEMESİNİN! hikayesi gerçekten enteresandır. Türk filmi tadında bir öyküsü vardır bu sezonun.

İçinde ne ararsanız bulabileceğiniz bir öyküdür...  Tekirdağspor, Altay takımının onurlu ve tarihine yakışır biçimde Tekirdağspor'un kümede kalma rakiplerinden Beylerbeyi önündeki farklı galibiyeti sayesinde önümüzeki sezon 3. LİG maratonuna inşallah KALDIĞI YERDEN değil çok daha başarılı bir yerden devam edecektir.

Sözü uzatmadan, Türk Filmi tadındaki bu sezonun öyküsüne geçelim.

Bir önceki sezon bitmiş ve kongre günü gelmiştir. Mustafa Aydoğdu BAŞKANLIĞINDAKİ YÖNETİM KURULU; yorulmuş, yıpranmış,  yetkili ve etkili kişiler başta olmak üzere duyarsızlıkları nedeniyle önde gelen iş çevrelerinin, bürokratların umarsızlıklarından dolayı tüm alınganlıklarının, sitemlerinin yansıması olarak o gün yapılacak kongrede yeniden aday olmamayı kesin biçimde aralarında karara bağlamışlar. ( NE KADAR HAKLI OLDUKLARINI ANLAMAK İÇİN ONLAR DEĞİL, ONLARIN AİLELERİNİN BİR FERDİ OLMANIZ YETER)...

O, gün yapılacak kongrede başkanlık ve yeni yönetim kurulu için değişik isimler, listeler anılırken, kulüp tüzüğü devreye girer ve bazı yeni isimler tüzük gereği ne başkan olabilecek ne de yönetim kuruluna girebilecek durumda değillerdir. Tekirdağspor'da yönetici olmanız için belli bir süre önce kulüp üyesi olmanız şartı vardır.

Devreye Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak girer ve Mustafa Aydoğdu'nun bu görevi arkadaşları ile birlikte sürdürmesini rica eder. Bu rica aynı zamanda; ARKANIZDA ve YANINIZDAYIM mesajıdır. Ancak, iki sezon boyunca mücadele etmiş, bir sezon önce takımı şampiyon yapmış ekip yorgundur ve kendilerine verilen hiç bir maddi, manevi sözün yerine getirilmediğinden dolayı küskündürler. Başkan Aydoğdu'ya BIRAKALIM BAŞKANIM, BİZ OLMAYALIM, BELEDİYE BAŞKANLARI VE DİĞER BÜROKRATLAR SADECE VAAT EDİYORLAR, DESTEK VERMİYORLAR, YİNE AYNISI OLACAK VE BİZLER TEK BAŞIMIZA KALACAĞIZ. GEL BIRAKALIM KİM İSTİYORSA ALSIN VE BAŞARILI VEYA BAŞARISIZ OLSUN BU YÜK ARTIK BİZİ VE AİLELERİMZİZİ DAHİ YIPRATIYOR... biçimindeki haklı yakınmalarını dile getirirlerken, Mustafa Aydoğdu ise; BEYLER BU TEKİRDAĞSPOR KULÜBÜDÜR.. BİZ HEP BİRLİKTE BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPTIK VE ARDINDAN BİR SEZON BAŞARILI BİÇİMDE YÖNETTİK. ACI ÇEKTİK, YALNIZ BIRAKILDIK. ANCAK BU GELİNEN NOKTADA SORUMLULUĞUMUZ DAHA DA ARTTI. BU SADEC BİR KULÜP MESELESİ OLMAKTAN ÇIKARAK TEKİRDAĞ'IN SPORTİF MANADA, ÜLKE GENELİNDEKİ PRESTİJİ SÖZ KONUSU. HEP BİRLİKTE BİR KEZ DAHA BU YÜKE BENİMLE YİNE DESTEK VERECEĞİNİZDEN EMİNİM. diyerek arkadaşlarını ikna etti ve bir kaç takviye isimle o gün kongrede yeniden göreve talip olundu ve YOLA DEVAM denildi.

Birkaç isimle takviye edilen Tekirdağspor yönetimi kolları sıvayarak, teknik kadrosu ile yola devam kararını aldı ve yine teknik heyetin verdiği transfer listesi yönünde iç ve dış transferini tamamladı. Transfer bütçesi, Tekirdağspor'un rakiplerinin bütçeleri yanında KOMİK rakamları içerirken yöneticiler ve başkan rakip yöneticilerin rakamları karşısında transfer ve genel bütçelerini açıklamaya UTANIR durumda kalıyorlardı. Nasıl mı, neden mi? Tekirdağspor'un rakipleri arasında en dar bütçeli takımın sadece transfer harcaması 2,5 milyar eski parayla trilyon. DİKKAT! Tekrdağspor transferi yaklaşık 970 bin lira civarında bir bütçeyle tamamlıyordu. Genel borçlar bütününden bakıldığında ise Tekirdağsopr'un borç yükü ile şampiyonluk mücadelesinde yer almaası beklenen kulüplerle aynı oranda uçurum biçiminde farklıydı. Bir önceki sezon; Tekirdağsopr yönetimi tam manasıyla duyarlı ve temkinliydi. Mevcut borç yükü YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN TAMAMININ İMZALARI İLE KARAR DEFTERİNDE VE BİLGİLERİ DAHİLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ GENEL VE KAÇINILMAZ HARCAMALARI BORÇLANMA YOLUYLA GİDERDİKLERİ ORTADAYDI... Her yönetici BORÇLANMA bütçesini imzaları ile tasdik etmişler ve onaylamışlardı.

Sezon başladı.

Tekirdağspor başarılı saha sonuçlarıyla puanları toplamaya ve zirve olarak kabul edilen ilk 5 içerisinde olmyı sürdürürken bu dar ve kısıtlı maddi imkanlarla elde edilen başarı dikkat çekmeye başladı. trilyonlarca liraık bütçeli rakipleri arasında Tekirdağspor neredeyse MUCİZE gerçekleştiriyordu.

Bir noktadan sonra her şey maddi olanaklara, kulüp gelirlerine dayanmaya başladığında ki, kazanılan her maçın bedeli binlerce liralık prim ve diğer giderlerle doğru orantılı olarak artmaktta. bunun yanında TEKİRDAĞSPORU'UN TEK GELİR KAYNAĞI OTOPARK GELİRİ OLAN AYLIK 5 BİN LİRADAN İBARETTİR!... bu otopark ilerleyen günlerde Süeymanpaşa Belediye Başkanı Eşkinat tarafından Tekirdağspor'un einden alınmak istenecek ancak Kadir Albayrak'ın devreye girmesiyle engellenecektir.

Feederasyon ve iddia gelirleriyle bir yere kadar İDARE EDİLEN DURUMDA tıkanıklık kaçınılmaz olduğunda ilk yarının son 5. haftasına girilmiş ve takım hala daha zirve denilen ilk 5 içindedir. 

Teknik heyet başta Teknik Direktör Erdal Alpaslan başta olmak üzere canla başla çalışmalarına devam ederlerken maddi kriz kendisini tümüyle ortaya koymaya başlamış, sahada başarılı sonuçlar alan oyuncuların alın terlerinin ödemelerindeki dar boğaz neredeyse aşılamaz hal almış halde; Yönetim kurulu çırpınmaya başladığında VALİ, MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANLARI başta olmak üzere kapılar çalınmaya devam edilirken, bir tek olumlu adım AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel'den geliyordu. Sponsor ve aylık gelir kaynakları yaratılması adına Mustafa Yel arayışlarını sürdürüyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yasal zeminde nasıl bir destek imkanı elde edilebilir gayreti içinde başta Tekirdağspor'a uluslar arası boyutlarda sosyal ve alt yapı tesislerinin inşası için elinden geleni zorlamaya devam ediyordu. Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ise şahsi ve iktidar nezninde yasal yolları imkana dönüştürmenin gayretini ortaya koymaktaydı. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI EŞKİNAT'mı? Tekirdağspor benim gündemimde yer almyor açıklamasıyla kapıları kapatmıştı.

İlk yarının son 5 haftasıdır ve Teknik heyet dayanma gücünün sınırlarını zorlasa dahi oyuncu gurubu arasında psikolojik bakımdan otoritesini yitirdiği gerekçesiyle ki son derece haklı bir kararla yollar ayrılma noktasına gelinmiştir. Her şeye rağmen oyuncular gayretlerini sahaya yansıtmaya devam ederlerken yönetim kurulu biriken primler ve maç başı ücretlerinin yanısıra GEÇEN SEZONDAN DEVAM EDEN VE O YÖNETİM KURULUNDAKİ TÜM YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN KARAR DEFTERİNDE ONAY İMZALARININ BULUNDUĞU GENEL BORÇ ÖDEMELERİ YÜKÜNÜDE ÜZERİNDE HİSSEDİYORDU...  Erdal Alpaslan'la yollarını ayıran yönetim bir maçına alt yapı hocası ile sahaya çıkıyor ve altın değerinde puan elde ediyordu. Ardından gelinen son 3 maç Erhan Aslan yönetiminde ve kayıp puanlarla ilk yarı tamamlanırken TEKİRDAĞSPOR 7. sıradadır.

Bu süreçte Başkan Mustafa Aydoğdu yönetimin büyük çoğunluğunun aksine, İSTİFA ETMEK YERİNE, kongreye gidilmesi ve ardından ileri gelen etkili ve yetkililerin konunun ciddiyetini kavramaları adına bir aylemin zorunluluk hali olduğunu düşünerek yönetim kururlunu ikna etmeyi başarmanın ardından KONGREYE GİTME KARARINI almıştır....

DİKKAT!

Tekirdağspor ilkyarı sonunda 7. sırada ve zirve yarışının içindedir. HER ŞEYE RAĞMEN!

Başında da belirttiğim gibi, Türk filmi tadında, içinde ne ararsanız bulabileceğiniz bir öyküsü olan bu süreci aktarmaya devam edeceğim. Ancak bu filmi bu günlük kısa bir ara ile, ilk yarının kabaca ÖZETİ ile tamamlayalım. Yarın kaldığımız yerden devam diyelim.

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor