Erdoğan'ın Başarısı %51 ''EVET''Değil,  %49 ''HAYIR'' da Gizli

Erdoğan'ın Başarısı %51 ''EVET''Değil, %49 ''HAYIR'' da Gizli

Bizim ülkemizde herkes bir soru sorar. Herkesin kendi sorusuna kendi cevabı mutlaka vardır ancak diğer cevapları da merak eder bizim ülkemizin insanları. Her nedense çoğu kimse kendi cevaplarını beğenmezler, başkalarından edindikleri cevabın peşine takılırlar. Bunun Sosyolojik bir tanısı mutlaka vardır.

Referandumun ardından başlayan tartışmalarda  partili kendi partisinin dışında, diğer partilerde nelerin olacağının MERAKI içinde. 

CHP, MHP ve AK Parti içinde ne gibi değişiklikler yaşanacak, ne yönde gelişmeler meydana gelecek? Sorular çok. Daha da ileri gidilerek şimdiden 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi telaşı (merakı) başladı. Kanımca en gereksiz MERAK konusu ise 2019 Cumhurbaşkanı seçimi!

Üç partide birden silkelenme olacağı kesin. 

CHP referandum yüzdesini olduğu gibi kendi hanesinde görmeye devam ederse, MHP malum nedenleri gerekçe zannetmeye devam ederse, benim kanımca dediğim GEREKSİZ MERAKIN NETİCESİ ORTAYA ÇIKAR.

Yüzünü halka dönmeyen, elini halkın avuçlarına kıstırmayan, gücünü halktan alması gerektiğine inancı olmayan hiç bir siyasi parti başarılı olamayacağını BİLMELİ.

Bilen var mı? YOK! Evet. Bunları bilen siyasi parti yok.

Ancak bunu idrak eden, bunların kaçınılmaz olduğunun idrak ederek yürüyen RECEP TAYYİP ERDOĞAN var. bakalım referandum sonuçlaarına. % 51 kimin oyu. Parti falan diyerek hak yemeyin. HALKIN OYU. Kime? RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A... bu kadar net.

Karşısındaki % 49'u da hiç kimse siyasi bir oluşuma, partiye veya kişiye maal etme hatasında bulunmasın. 

Aslında % 51 değil, karşısındaki % 49 Erdoğan'ın gerçek başarısı.  Bu karşı yüzdenin radikal olanlarını % de üzerinden 25 olarak var sayarsak,geride kalan % 24 her türlü çevresel etki altında kalıp, her biri değişik yönlendirmeler ve toplum mühendislerince yönlendirilmiş karşı oylardır... Erdoğan bu % 24 ün nereden baksanız, en kötümser haliyle en az 14 ünü alır. 51+14=65 eder ki bu da cevap için veya her şey için yeterlidir.

Bu kafa karıştırabilecek, kimilerince inkar edilecek, eleştirilecek hesaplamaları neden mi yaptım? Ömrümüz olursa bunun cevabını 2019 da veririm. Hatta cevap vermeme gerek kalmaz, merak edenler yüzdelerle cevabı 2019 da alacaklar.

Referandumda %51 EVET bir yana %49 ''HAYIR''; RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN BAŞARISININ KANITIDIR. 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor