Taban El Koymazsa, CHP Aynı Hamamda Aynı Tasla Yıkanmaya Devam Eder...

Taban El Koymazsa, CHP Aynı Hamamda Aynı Tasla Yıkanmaya Devam Eder...

Kaynayan kazanın altına odun atmayı sürdürüyorlar. Yazdık, söyledik, anlattık. Sahada ve uluslararası boyutta tüm gelişmeler ışığında elde ettiğimiz  gelişmeleri ANALİZ ederek bu günü çok daha öncesinden ortaya koyduk. Bir bakıma ALARMA çok önce bastık.

CHP, kaynayan kazandı ve bu kaynayan kazana sürekli odun takviyesi yapıldı, yapılıyor. 

CHP li bir tek kişi çıkmaz, çıkamaz ki, kendi parti söylemi ile ortaya bir duruş sergileyebilsin. Sürekli muhalefet ve bu sürekliliğin kronik etkisi sayesinde karşındakinin eleştirisini yapma kolaycılığına kapılmış olmanın sancıları işte bu gün ve bu biçimde CHP içinde kendisini gösteriyor.

Referandumun hemen ardından yazdığım yazımda; CHP, KAYBET KAYBET SENDROMUNUN PENÇESİNDE demiştim. Galibiyete sevinemeyen, mağlubiyete üzülmeyen bir güruh haline getirilen, buna alıştırılan bir topluluk değildir CHP tabanı.

İç siyasette tabanı veya oy veren kitle tarafından güvenilmeyen, ehvenişer görülerek oy verilen, uluslararası boyutta ise kapanın elinde kalan görüntüsü çizen bir CHP yatarıldı. 

CHP, MENŞEVİST bir parti mi, ULUSALCI mı, SOSYALİZMİN ne kadar neresinde, her ne kadar liberal olmayı red ediyor olsa dahi LİBERALLERİN kayıtsız şartsız hüküm sürdüğü bir noktada... Dışarıdan bakıldığında CHP; HER İKTİDARA MUHALİF VE BU MUHALEFET ÜZERİNDEN VARLIĞINI SÜRDÜRMEYE DEVAM EDEN BİR OLUŞUM, olarak görülüyor. Bumudur? Asla olmamalı! Malesef bu konuma getirildi.

Dışarıdan sürekli müdehale edilen, dizayn edilen, uygulayacağı politikaları dikte ettirilen bir görünüme sokulan CHP geçen yazımda da altını kalın biçimde çizdiğim gibi; TABANINA DÖNMELİ, TABANI CHP YE SAHİP ÇIKMALI VE TABAN İPLERİ ELİNE ALMALIDIR.  Tabandan gelecek bir haraket ne kadar işe yarar, aslında taban bu harakete hazır mı? Taban yani il, ilçe örgütleri keendi aralarında bir kaç guruba ayrılmış, örgütler ONCU, BUNCU olmuş, karşılıklı siperlerde ateş eder halde. Tabana sesleniş, yöneliş nerede ne kadar ses getirir bilinmez. 

Sloganlara mahkum, muhalefete endeksli söylemler, başkasının hataları üzerinden geliştirilmeye çalışılan politikalar, dış siyasette bir ABD bir Aman ekolü ile devşirilmeye çalışılan genel çizgi ve zaman zaman milli zaman zaman ilkesel  ENTERNASYONEL duruşlar arasında gidip gelen bir haller.

2019 üzerinden başaltılan şimdiki iç çekişme neyin nesi? Dedik ya, KAZAN ZATEN KAYNIYORDU. CHP içinde mevcut yönetimin karşısındaki gurup referandum sürecini oldukça iyi değerlendirdi. Ülkenin her yerinde delegelerle, partililerle bir araya gelindi. Referandum göstermelikti asıl hedef CHP nin referandum sonrasında yaşayacağı bu gün olduğu gibi fırtınada SELİN ÖNÜNDEKİ KÜTÜKLERİ KAPMANIN çalışmasıdı. Öyle olduğunu yazmıştık ve haklı çıktık. Ortalık toz duman.

Şimdi ne olacak?

HİÇ BİR ŞEY OLMAYACAK!

CHP tabanı partilerine el atana kadar, CHP tabanı içinde konuşlanmış bazıları TABAN tarafından dışlanmadığı sürece, CHP gerçek rotasına tabanı tarafından oturtulmadığı sürece aynı hamamda, aynı tasla yıkanmaya devam eder.

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor