İçimizdeki Moskoflar . . .

İçimizdeki Moskoflar . . .

Destanlarla övünür, zaferlerle bayram ederiz.

Çanakkale, 1. İnönü, 2. İnönü, Sakarya ve Büyük Taarruz. Sonrası Kıbrıs.

Şimdi bir bakalım;

Siyaset ve siyasi hasımlık nelerin önüne geçmiş?

Milli şuur ve milli manevi değerlerin tümüne ket vuran olgu, tümüyle siyasi kin ve nefret olmuş. Öylesine bir yozlaşma ki, Kavim kardeş olduğun Türkler öldürülürken, öz Türk olan Bayır Bucak Türkleri hedefte ve dağlarda göğüs göğüse, keleşlerin uçlarında süngüyle savaşıyorlar.

Sen mevcut hükümette yer alan siyasetçiye kızsan ne olur, nefret etsen ne olur. Orada yaşanılan bir fiili durum var. CHP iktidar partisi olsa ne değişirdi? Kıbrıs’a ” barış harekatını” kim yaptı?

Öncesindeki politika zaaflarını varın eleştirin. Ama mevcut durumu da gözden kaçırmadan.

Stratejik bakmaktan, yorumlamaktan, analizden yoksun salt nefret ve kin merkezli yaklaşmak kime fayda getirir? Sosyal medya o kadar berbat bir hal almış ki, rezalet üstü bir durum var.

Her gece bir barda, gönlüm hovardacılar şimdi de kalkmışlar başımıza PUTİN’ci kesilmişler. O Putin ki Rus milliyetçiliğinin karalıdır. O Putin ki Rus yayılmacılığının  son kalesidir. Siz gelen şehit haberlerinde; Of yaaa nedir bu böyle, ne zaman bittecek dedikten sonra, haydi millet bu gece nerdeyiz bakalım,  balık mı, et mi? Diyenlersiniz.

Şimdi de kalkmış Putin ci olmuşsunuz.

Sizden her halt olur.

Siz milli şuur ve bilinçten uzak, rakı balıktan başka lay lay lomdan başkasıyla alakadar olmayanlarsınız. Analitik zeka yoksunu olup sadece gönlüm hovardacılarsınız.

İçimizdeki Moskoflar!

Ulam ulam, yaldır, yaldır gidilen, gittiğinizde anlata anlata bitiremediğiniz o Avrupa ne alemde?  Tek dişi kalmış o canavarı medeniyet diye yutturanlar nerelerde ki, siz bunun nasıl farkına varabilesiniz. Ektiğini biçmeye başlayan Avrupa;

Arap baharı dediler. Şimdi başlayan da Avrupa baharından başka bir şey değil.

AK parti edebiyatı da yaptığım zannedilmesin. Onlara da, başlarına çuval geçirilen askerlerimizin hesabını sormadıkça bu yürek rahatlamaz. Amerika’ya o hesap ne zaman sorulacak onu unutmuş değiliz. O gün aciz kalan irade bu gün kabadayılık yapamaz. Ama bu günkü tutumu ama o, ama bu desteği ile gösterebilen iradeyi de alkışlamak gerek. Hava sahan ve angajman kuralların ihlal edilmiş. Yapılacak tek bir şey var. Bilenler bilmeyenlere, bilmeyip bilmişlikten, inattan ahkam kesenlere anlatsınlar. İçimizdeki moskıflarda öğrensinler.

Vu ra cak sın !

Yoksa kolpacı olur çıkarsın.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor