21 Mayıs Sonrası Olacaklar...

21 Mayıs Sonrası Olacaklar...

Dünkü köşe yazımı referandum sürecinde MUHALİF olarak tanımlanan kanada tavsiyemle tamamlamıştım. ''SAĞI, SOLU'' belli olmayan bu kanat kendi içinde aynı yanaşık düzende kalmayı nasıl başaracaklarsa, boşuna aday ismi üzerinden yıpranmasınlar(!) istedim.

Önerdiğim isim okuyucular arasındaki muhalifler tarafından oldukça olumlu karşılanmış ki gelen mesajlardan önerdiğim isim üzerine uzlaşacaklarını kolayca anlayabiliyoruz.

ABDÜLLATİF ŞENER'in ismini önermiştim. SAĞI, SOLU BELLİ OLMAYAN kim var kim yoksa ABDÜLLATİF ŞENER ismi üzerinde neden uzlaşamasın ki?

Milli Görüş çizgisinde hayatı boyunca yürümüş, merhum ERBAKAN'ın Maliye Bakanlığını yapmış, AK Parti tüzüğünü kaleme alan, kurucu isimler arasında ilk beş içinde olan ve bir çok ortak payda içinde adı geçen ardından gelen süreçte tavrı net biçimde herkesçe bilindiği gibi olan ABDÜLLATİF ŞENER'den başkası değil.

Buraya kadarki kısım SAĞ MUHALİFLERCE, devam eden süreçte muhalefetin yayın organlarında sürekli en okkalı eleştirileri, en belirgin keskin karşı söylemleri ve iddiaları başta HALK TV ve ULUSAL KANAL olmak üzere görsel ve yazılı olarak dile getiren, neredeyse muhalif kanalların sütüdyoları, programcıları arasında mekik dokuyan da ABDÜLLATİF ŞENER değil mi? BU kısmıyla da SOL MUHALİFLERCE; red edilemeyeceği gibi kolayca da tasvip görecektir.

Yoksa birileri, bir yerlerden; ABDÜLLATİF ŞENER için OLMAZ mı derler? Neden olarak ÇEÇEN asıllı olmasını mı öne sürerler? O kadarını bilemeyiz.

Ancak, benim muhaliflere önerebileceğim  tek isim var ki o da ABDÜLLATİF ŞENER'den başkası değil.

                                                                *   *   * 

21 Mayıs sonrasını bekleyenler arasında kimler olduğunu, bu kimlerin beklentilerinin neler olduğunu yazmaya ne yerimiz, ne zamanımız yetmez. HARİCE ve DAHİLİ diye tarif edeceğimiz, herkesin malumu çevreler 21 Mayıs sonrası için üretmedikleri senaryolar, ön görmedikleri şeyler daha şimdiden kalmadı. 21 mayıs sonrası ne olacağını zanneden, bekleyen, uman kim var kim yok hiç birinizin umduğu gibi olmayacak. Bunu şimdiden akıllarınıza yazın.

Haklısınız. Çok şey şimdi olduğu gibi olmayacak. Ama bunu çoğu kimse anında hissedemeyecek. Kimin ne yönde, nasıl beklentileri varsa, o beklentileri gerçekleşmeyecek. DAHİLİ ve HARİCİ diye tabir ettikllerimiz, herkesçe MALUM! beklentileri olanları gerçekten çok zor günlerin beklediğini özellikle belirtmek gerekiyor.

Doğru. Çok şey değil belki ama çok ''kişi'' etkilenecek. Onlara şimdiden YOLUNUZ AÇIK OLSUN! demekten başka bir şey gelmez elimizden.

Gerçek. 21 Mayıs bundan sonra çok daha gururlu, çok daha onurlu ve çok daha güçlü bir yürüyüşün ilk adımı olaraka ANILAN bir tarih olaracak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI