KADİR ALBAYRAK'A KARŞI YÜRÜTÜLEN OPERASYONLARA ALET OLANLAR ...

KADİR ALBAYRAK'A KARŞI YÜRÜTÜLEN OPERASYONLARA ALET OLANLAR ...

Parmaklarım klavyenin üzerinde, ne yazacağımı biliyorum ama nasıl yazacağım konusunda zorlanıyorum. Başlamak için yüzlerce kelime ve cümle aklımdan süratle gelip geçiyor. Açıkçası ZORLANIYORUM

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, dün akşam üzeri trafiğin en yoğun olduğu satte ve yerde bir fotoğraf paylaşmış. Fotoğrafın altında yer alan yorumda;

Bugün Perşembe 
Saat 18.30
Tekira Alışveriş Merkezi önündeyiz.
Süleymanpaşa İlçemizde trafiğin en yoğun olduğu gün.
Trafik akışı normal.
Sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.       
biçiminde Albayrak'ın ağzından bir yazı yer alıyor. Bunu Albayrak yayınlamış veya yazmış olamaz. En azından ben öyle olabileceğini düşünmüyorum. Öyle dahi olsa Albayrak, gördüğü manzara üzerine bu yazıyı yazmakta haklı. Göründüğü kadarıyla trafik akışı tam da yazıda belirtildiği gibi. TRAFİK AKIŞI NORMAL!...

... Normal olmayan ne? TRAFİK AKIŞININ NORMAL OLMASI. 

Fotoğrafın altına yapılan yorumları okudum. Yorumlar kasıtlı, taraflı veya kötü maksat taşıyan kişilerce yapılmamış. Tüm yorumlar, duyarlı, içten ve samimi biçimde davranan kişilere ait.

Son zamanlarda sıklıkla yazıyorum ve dile getiriyorum. Hatta iddia ediyorum. KADİR ALBAYARK'A KARŞI SİNSİCE YÜRÜTÜLEN OPERASYONLAR VAR!... En yakın çevresindekiler dahi bu sinsi operasyonlara alet oluyorlar veya ediliyorlar. Kasıtlılar veya BECERİKSİZLER, PISIRIKLAR, LİYAKATLARI YETMİYOR. 

İcracı dairelerde ya direk başkanlar ya da o dairelerdeki etkin ve en yetkin isimlerce Kadir Albayrak dolaylı biçimde manipüle ediliyor. Manipülasyon ya gıdım gıdım zerk ediliyor ya da fırsat yakalandıysa bütünüyle.

En yakın çevresindekiler bilmeden bu operasyonlara alet oluyorlar, olabiliyorlar dedim...

...  Örnek; Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi

Bu dairenin başındaki isim Ahmet Poyraz. Kadir Albayrak'a en yakın isim. Hangi yönden '' en yakın'' isim? Aile dostu, birlikte yola çıktığı ve yürüdüğü, her şeye rağmen vaz geçemediği nadide isimlerden birisi.

Dün eleştirisel yorumlara neden olan o fotoğrafta dahi yanında yer alan yine Ahmet Poyraz.

Basın Halka ilişkiler Daire Başkanlığı, en atıl, en tembel ve en başarısız, yerinde sayan, gerektiği işlevi yerine getiremeyen daire olarak adlandırılıyor. Bu yargı yanlış değil. hatta bu daire ilgili eleştiriler az bile...

... birkaç dergi hazırlamak, başkanın bir kaç açılışını fotoğraflamak, ordayız, burdayız başlıkları atmak, başkanın sosyal medya hesabına fotoğraf yollamak sıradan bir gazeteci için çocuk oyuncağı işler; bunlar değil basın yayın dairesinin işleri! (emekçileri, çalışanları, görevlileri, talimatlar doğrultusunda görevlerinin en iyisini yerine getiren kardeşlerimi tenzi ediyorum.)

Dün o fotoğrafı paylaştırtmamak, başkan ısrar etse dahi buna engel olabilmek, başkan kendi fotoğrafını sosyal medya üzerinden ÜST GEÇİDE ÇIKMIŞ VE ORADA KENDİ FOTOĞRAFINI PAYLAŞIYOR, PAYLAŞTIRTMAYACAKSINIZ. (( Ekrem Eşkinat bile bunları yapmıyor. ))

Bu gibi şeyleri koordine edebiliyorsanız, yapılacaklara ve yapılamayacaklara muktadir olabiliyorsanız görevinizi yerine getiriyorsunuzdur. Yoksa sizde operasyonlara bilmeden ALET OLUYORSUNUZ derim.

Bilmeden veya liyakatı yetersiz olmaktan dolayı beceremeyenleri biliyoruz. Bile bile lades yapanlar, göz göre göre susanlar veya antin kuntinciler var ki onlara SELİN ÖNÜNDEN KÜTÜK TOPLAYICILAR diyorum...

... bir kaç gün kaldı. Biriken çok şey var ve ben hiç bir şeyi biriktirmeyi sevmem.

UYARIYORUM!

En yakın haşır neşir olduğum kişi dahi olsanıız, geçmişte doğru yaptığınıza inandığım işleri sonuna dek desteklemiş dahi olsam bir kaç gün sonra KIZMACA, DARILMACA, GÜCENMECE YOK.

Mevzubahis olan TEKİRDAĞ ve TEKİRDAĞ'IN İNSANLARININ GELECEĞİ olduğunda, KADİR ALBAYRAK GİBİ VE KADAR NİYETİ HALİS OLAN BİR İNSANIN EMEĞİNİ, BİRİKİMİNİ, ÇABALARINI zedeleyecek, baltalayacak şüpheye gark edecek, onun bu halis niyetini kendi ucuzluklarına veya beceriksizliklerine kurban edecek BABAM OLSA KARŞISINA DİKİLİRİM.

Kraldan fazla kralcımıyım? Hıhı evet. 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI