Bunlar Vatan Hainleri. Vatana İhanetten Yargılanmaları Gerekir.

Bunlar Vatan Hainleri. Vatana İhanetten Yargılanmaları Gerekir.

Hafta sonu genellikle yazı yazmam. 

Ama bu gün gel de yazma, Bu gün yazmazsak ne zaman yazarız ki veya diğer günlerde yazdığımız diğer konuların ne önemi kalır ki? 

Bu gün uzun, uzun yazmaya gerek yok. Kısa cümlelerle de olsa anlaşılacağımdan eminim.

Bir, iki ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................, çıkmışlar GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E, ONUN AZİZ HATIRASINA VE ONU DÜNYAYA GETİREN ANASINA DİL UZATMIŞLAR.

O densizleri ifade etmeniz için bıraktığım boşluk yetmedi mi? pek ala biraz daha boşluk ilave ediyorum. Onlaara yakıştırdığınız, onları tarif edeceğiniz diğer tabirler, diğer terimler için bu boşluğu da doldurabilirsiniz.

.................................................................................................................................................................................................................................................................. 

Onlar şimdi yargı önünde hesap verecekler. Tutuklandılar. 

O davanın hakimi olsam kendilerine tek bir soru sorardım.

Soracağım o tek bir soru;

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ANASI ZÜBEYDE HANIM İÇİN ETTİĞİNİZ LAKIRDI HAKKINDAKİ BİLGİNİZİN KAYNAĞI BÜYÜK ANNENİZİN HATIRATINDA MI VARDI?

 Bu tek soru ile celseyi kapatır, cevap vermeleri için bir kaç gün zaman tanır ardından karşıma çıkartıp cevaplarını sormadan...

... zaten onlar duruşma salonuna gelmeden kollarımı sıvamış, saati kolumdan çıkartmış olurum geriye bir tek sırtımdan cübbemi çıkartmak kalırdı. Nasılsa HAKİM benim. Gerisini biliyorsunuz. O davanın yargı heyetine Allah sabır versin.

Düşünce özgürlüğü, gazetecilik, habercilik, araştırmacılık gibi koruma kalkanlarının ardına hiç kimse bu ŞEREFSİZLERİ sığındırmaya kalkmasın.

Vatana ihanetin bin şeklinden birisi de budur. Halkı bölmek, provoke etmek, ayrıştırmak, çatışmaya sürüklemek maksadı güden bu amaç kanunun hangi maddesi ile ifade edilir bilmem bilmek zorunda da değilim. Ama...

... Atatürk'ü koruma kanunu gereği o kanuna muhalefetten yargılanacaklarsa YAZIKLAR OLSUN. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunlar gibi şerefsizlerden kanunla korunmaya muhtaç değildir. Esas bunlar ve bunların maksadında olanlar korunmaya muhtaçtır. 

Tarihi karakterleri tarihsel gerçekliklerle ele almak, tarihsel o dönemin koşullarında tartışmak, o gerçeklerle araştırp ortaya koymak gerekir.

Bu üç beş soytarının yaptıkları gibi hakaretlerle elde edilmek istenen tek bir şey vardır. Vatanın bölünmesine, birlik ve beraberliğin akamete uğratılmasına, halkı kin tohumları ekerek birbirine düşürmeye hizmet etmekten başka amaçları yok.

Bu şerefsizler direk vatana ihanetle yargılanmalıdırlar. 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor