Şeffaflık Sözü Verenler Ukalalığı Bırakın. Transparan Oldunuz Farkında Değilsiniz.

Şeffaflık Sözü Verenler Ukalalığı Bırakın. Transparan Oldunuz Farkında Değilsiniz.

Akıl ve zeka kısırı bazıları hala varlar ve var olmaya devam edecekler. Onlar, kıt zekalılar, halk arasındaki tabirleri ile KAZ KAFALILAR olmasa onlar gibi olmayanların kıymeti bilinmezdi. Bir bakıma denge unsuru olarak varlar.

Gazeteci, gazete yöneticisi, haberciler yani bu işi profesyonelce yapanlar adı üzerinde değil mi insanların işleri bu. Haber gelir, duyum gelir ve araştırmkla, incelemekle üzerine gitmekle  sorumludurlar. Elde ettiklerini de haber haline getirerek kamuoyuna sunarlar. KAMU GÖREVİ YÜRÜTMEKTEDİRLER.

Köşe yazarları ne yaparlar? Elde ettiklerini öngörü halinde araştırarak, analiz ederek kendi görüşleri ile birlikte okuyucularıyla bunları paylaşırlar. katılırsınız katılmazsınız, beğenirsiniz beğenmezsiniz. Size kalmış bir şeydir o.

KAZ KAFALILARA bunu bir kez daha kısaca anlatmaya çalışırken zamanını aldığım sizlerden özür diliyorum.

Hangi sağlıklı kafa, hangi sağlıklı beyin, hangi aklı başınada birisi; Gazeteciye, haberciye, haber sitesi yöneten birisine, köşe yazarına( zaman geçirmek adına değil işi bu olan) yaptığı, yapacağı,yazdığı ile ilgili olarak; bunu yazmak, araştırmak sana mı kaldı? diye sorar...

...  Sosyal medya, kalvye bezirganı olmak ayrı bişey. ne güzel memleket oradan sallamak değil mi? 

Armut pi ağızıma düş.

Adamlar kalkmışlar yakın bir arkadaşlarının eşi üzerine kurmuşlar şirketi. Dalmışlar işlere.  Altlarında bir karış pislik sosyal medyadan sözüm ona sevimlilik peşindeler. hani siz şeffatınız, sizinkisi şeffalıktan öte TRANSPARANLIK. Kasaba siyastçileri sizii., su kurnazları. Sonra da facebook üzerinden oranızı buranızı oynatmaya yeltenmeyin. İçinzi dışınızı birileri biliyorlar. Akıllı olun. Uyardım! Orta sahada yaptığınız faullere göz yumuyoruz. Ama artık on sekiz ( ceza sahası) içindesiniz haberiniz olsun.

Girelim mi reklam işlerine, ne dersiniz? Şirketi ne zman kimin üzerine kurdunuz, yeni kurulmuş bu şirket hangi kurumun hangi kaymak işlerini ALIVERMİŞ, şirket kimin üzerine ama tahsilatları yapanlar kimler, banka hesapları falan filan girelim mi? O zman da soracakmısınız; bunları araştırmak sna mı kaldı veya işi veren, parayı veren seni telefonla özel mi  aradı diye? oturun oturduğunuz yerlerinizde, yalayın kemiğinizi. Siz eşeksiniz ama sahibinizin hatrı çok büyük.

gelelim geçen hafta sonu kendi sosyal medya hesabımdan paylaştığım bir yazıya... CHP Genel Başkanı Kemal Kıloçdaroğlu'nun Tekirdağ İl başkanlığı için aklından geçen isim kim? diye yazdım.

Bu yazının altına bir sürü yorum geldi. Pazartesi yani bu gün bu ismi açıklayacağımı da yazdım. Evet araştırdık, haber aldık bir kaç kaynağa sorduk. En son olarak yine bu gün bu isimle bire bir yüz yüze görüşeceğiz. hemde bu yazımı yazarken kendisi ile telefonda görüştük ve az sonra da bir araya geleceğiz.

Tüm bunların ardından; Siyaset bu ne olacağı belli mi olur. Bu günün konusu olan bu isim yarın sayın genel başkanın gündeminden çıkabilir. Ancak, gün itibarı ile evet Kemal Klıçdaroğlu'nun aklındaki isim ilerleyen saatlerde tekirdagvethaber.com da haber olarak kamuoyu ile paylaşışşacak.

Gerisi gazetecinin, habercinin işi değil olamaz da zaten. Parti içi dengeler,  CHP örgütünü ilgilendiren bir konudur. Biz ulaştığımız bir duyumu araştırarak ve taraflarıyla görüşerek kamuoyuna sunmakla işimizin gereğini yerine getiriyoruz.

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI