Ekrem Eşkinat, Millet Talkımdan Bıktı. Salkımdan Ne Haber ?

Ekrem Eşkinat, Millet Talkımdan Bıktı. Salkımdan Ne Haber ?

Süleymanpaşa Belediyesinde çalışanlara çay içme sınırlaması  getirilmiş.

Çalışanların öğleye kadar 2 ve öğleden sonra 2 adet olmak üzere, gün boyu toplam 4 çay içme hakları var. Gelen misafirlerine çay ikram etmek falan yok.

Bu sınırlamanın gerekçesi çok manidar;

Masraflarda kısıntıya gidilmek üzere bu uygulama başlatılmış. 200 milyonluk bütçede çay ocağı giderlerinde yapılacak kısıtlama gerçekten önemli bir katkı sağlayacaktır.

2016 bütçesi içerisinden yaklaşık, tahmini başkanın özel kalem giderleri için ayrılan 2,5 milyonluk( trilyonluk) karşılama, ağırlama, seyahatler giderleri v.s akçesi dahi çalışanların çay giderlerinden daha makul demek.

Başkanın makam aracının yanına son model sivil plakalı, direksiyonuna şahsen kendisinin geçtiği ve ” en yakınlarını” şehirde turlattığı, bilmem kaç bin lira aylık kira bedeli ile şahsi kullanımına tahsis edilmiş aracın giderleri de çalışanların çay masraflarının yanında devede kulak olsa gerek.

Eczacı Ekrem Eşkinat, kalkmış, bu şehrin parasını kimseye yedirtmem, şehrin kaynaklarını kimseye heba ettirmem ahkamları kesiyor.

Göreve geldiğiniz günden bu yana;

Bu şehrin esnafına nasıl bir katkınız oldu? Lokantacısından, demircisine, marangozundan kırtasiyecisine, kuru yemişçisinden, pastahanecisine, oto elektrikçisinden, dekorasyoncusuna, el sanatları veya diğer zanaatkarlarına aklınıza gelen gelmeyen, bu şehirde esnaflıkla geçimlerini sağlayan kaç ayrı esnafa ve ticaret erbabına katkınız oldu?

Bu şehir esnafı dışındakileri sakın ne siz sayın, ne de ben sayayım. Etrafınızdakilerin sürekli iş verdiklerini de saymayın. Gerçi hangi birisinden haberiniz var ki? ( bunu da ayrı bir yazıda ele alacağız)

Ekrem Bey, bu şehrin insanlarına ayrılmış olan hizmet maksatlı bütçeden senin ve etrafının dışında hiç kimse zaten faydalanamıyor ki; Bu şehrin parası, kaynakları dediğin o bütçeden bir yıllık karşılama, yedirme, içirtme, ağırlama, yeme, içme konaklama, konaklatma seyahat ve 2. sivil plakalı son model makam aracının gider faturalarının bedellerini açıklarmısın?

Açıklayamazsın demiyorum. Açıklamanı rica ediyorum. Buradan  hadi açıkla da görelim bakalım gibi , seni tahrik ettiğim türünde bir şey yazdığım anlaşılmasın. Zaten seni kolay kolay hiç kimse tahrik edemez. ( bu kısmı yazarken çok güldüğümü ve yazmaya epey bir ara verdiğimi belirtmeden geçemiyecem.) Neyse konuya dönelim.

Talkımı sık sık veren Eşkinat!

Salkım ne olacak, salkım?

Yazılarımın altında NOT diye hiç bir zaman ilavelerim olmamıştır. Aklım sonradan başıma gelmediği için ve şükür aklımın her zaman başımda olduğu için yazıyı bütün halinde yazarım. Ama bu gün özel bir NOTUM olacak;

NOT: Mennan ağabey, sana söz verdiğim gibi ”az” yazdım.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI