Kılıçdaroğlu'nun Masasının Üzerindeki İsimle Tanışmaktan ONUR Duydum.

Kılıçdaroğlu'nun Masasının Üzerindeki İsimle Tanışmaktan ONUR Duydum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresi tarafından bazı isimlerce Edirne ve Tekirdağ merkezli bir araştırmaya giriştikleri haberi bize ulaştı. Önemli bir gelişmeydi. Bakıldığında başarılı saha ve sandık sonuçları alan ve almayı sürdüren iki il için genel merkez neden araştırma yaptırsın ki, hem de bu araştırma genel başkanlık katından gelen üzeri örtülü bir talimat gereği neden olsun? Öncelikle öğrenmemiz gereken, araştırmanın NEDENİ değildi,, KONUSUYDU. nedenine sonra bakardık.

Bize ulaşan bu bilginin ardından tekirdagnethaber.com, araştırmanın KONUSUNU ve gerçekliğini ARAŞTIRDI.

Bazı güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgileri analiz ettiğimizde karşımıza çıkan cevap oldukça ilginçti. Kaldı ki tek bir kaynaktan da değil bir kaç yerden, önemli isimlerden edinilen bilgileri bir araya getirmek kolay olmadı. Zaman kısıtlıydı. Bu önemli bir duyumdu ve  mesleki açıdan haberi atlamak gibi bir riski bulunuyordu.

Kulağımıza her geleni ham haliyle kamuoyuna sunmak gibi bir ciddiyetsizliği asla yapamayacağımız gibi, başarılı iki il başkanlığı hakkında neyin araştırması yapılabilir sorusunun üzerine gitmek hele ki CHP nin kalesi ilan edilen iller için CHP genel merkezi veya genel başkana yakın isimler bu iki il üzerinde neden '' araştırma '' yapma gereği duyabilirlerdi ki?

Elde ettiğimiz bilgiler güvenilir kaynaklara dayanıyor. Bu eriştiğimiz,  bilgilerine baş vurduğumuz kişileri burada birer birer isim olarak yazmamı da hiç kimsenin beklemediğinden eminim.

Yapılan araştırmanın il yönetimini ve örgütünü kapsamayan ancak bazı isimler üzerinden yürütülen bir genel bilgi edinmeyi amaçlayan düzeyde olduğunu anlamamız uzun sürmedi. 

Bizim üzerinde yoğunlaştığımız noktada KONUYU öğrenmiştik. İl veya ilçe yönetimleri ile ilgili olmayan bu araştırma isim üzeriden yürütülmekteydi. Genel Başkan tarafından yakından tanınan ve güvenilen, CHP içinde 1980 öncesinde ve sonrasında aktif siyaset yapmış isimler deverdeler ve ileriye dönük bazı konnularda gayrı resmi, gönüllü olarak destek sunuyorlardı. Ağırlık merkezi CHP li olan bu isimler arasında parti dışından önemli isimlerde var. Bunu özellikle belirtmekte  ve bilinmesinde fayda var. 

KONU gerçekten önemliydi. CHP referandum sonrası kolları sıvamış ve genel başkan düzeyinde olası bir seçimli kongreye hazırlık başlatılmıştı. Saflar belliydi ancak CHP genel merkezinde, genel başkanlık katı konuyu bu sefer oldukça ciddiye alıyor ve stratejilerini uygulamaya başlamıştı...

... Bu sonuca nasıl mı vardık? Onu da başka bir yazımızda okuyucularımızla paylaşmak üzerre asıl konumuuz üzerinden devam edelim.

Genel başkana yakın isimlerce başlatılan çalışma Tekirdağ'da bir isim üzerinden yoğun biçimde sürüryor. Bu isme ulaşmamız hiç kolay olmadı. Tekirdağ dışından, Ankara dahil başka bir kaç yerden daha bilgiye ihtiyacımız vardı, başka yerlerdeki bazı isimler hakkında bilgiler edinmemiz gerekiyordu. Bunlarada ulaştık.

Evet, ama atamayla ama kongre ile orasını bilemeyiz. CHP parti iç meselesideir. Ancak bir isim üzerinde İL BAŞKANLIĞINA GETİRİLMESİ VEYA ADAY GÖSTERİLMESİ ile ilgili yoğun araştırmalar, kapsamlı saha bilgileri toplanmakta.

Tekirdağ'da, genel başkana ismi verilmiş genel başkan tarafından ismi üzerinde durulan, CHP Tekirdağ örgütü tarafından tanınan ve bürokrat geçmişi ile saygın mesleki bilgi birikimi sayesinde önemli görevlerde bulunmuş ismin kim olduğuna ulaşarak kendisi ile önce telefonda daha sonra karşılıklı bir araya geldik.

Gerçekten hakkında edindiğimiz bilgileri doğrular nitelikte ve genel prensipleri üzerinde oldukça net bir kişilikle tanıştık. İlk defa bir araya geliyor ve ilk defa tokalaştığımız bu isim CHP genel başkanına önerilebilecek kadar nitelikli birisi olarak kendisini ortaya koydu.

Önemli bir iş başardığımızı, gazetecilik adına önemli bir çalışma yaptığımızı anlayışla karşıladığını ve takdir ettiğini bazı önemli gelişmelerden kendisinin dahi çok sınırlı ve ölçlü haberi olmasına rağmen bizim ulaştığımız noktaların bazılarını kendisinim dahi bilemediğini söyledi.

Ancak çok önemli bir ricası vardı... '' CHP Tekirdağ örgütü son derece başarılıdır. Başarılı çalışmalar ortaya koymaktadır. Benim ismim bir biçimde gündeme gelmiş ve sayın genel başkanımıza kadar ulaşmış olabilir. Ancak bu gelişme bana şimdilik sadece gurur verir. Bir adım ötesi için bir beyanım olamaz. Temennim dahi olamaz. Olsa da bunu paylaşmam, paylaşamam. Önemli olan parti duruşumuz ve CHP için ülkemizin teminatı olan mensup olduğumuz CHP ne hizmet için varız. Bu aşamada İSMİM LÜTFEN GEÇMESİN VE GEÇİRİLMESİN. şahsi hiç bir endişem olmamakla birlikte zaman ve zemin kollayan durumunda olmak asla istemem. Kaldı ki il örgütümüz başarılıdır. Gelecek güner  ne gösterir bilemeyiz. Tarık bey, sizden ricam lütfen adımı haberde veya yazınızda geçirmemenizdir. Şimdilik bu noktada bırakırsak çok daha faydalı bir iş yapmış olacağımızı düşünüyorum. Sizi ve tekirdagnethaber.com u bir kez daha tebrik etmekle birlikte bana ve partimin bütünlüğü açısından bu anlayışı göstereceğinize güveniyorum. '' diyerek tamamladığı sözleri üzerine görüşmemizi sonlandırdık. Bu görüşme 2,5 saati aşan bir sürede gerçekleşirken size özet kısmını aktarıyorum.

Herşey bir yana böyle ilkeli ve açık sözlü bir isimle bir araya gelmekten ONUR! duyduğumu  özellikle belirtmek isterim.

Bu ricanın ötesinde bize yapabilecek çok bir şey bırakmayan bu ismi açıklamamayı uygun gördüm.

Tanıyanların, dost, arkadaş, yakın olanların da bu isimle dost, arkadaş olmalarından dolayı ONUR! duyduklarından eminim.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor