İşaret Fişeği Ateşlendi, Sıradaki Aydınlatma Fişeği...

İşaret Fişeği Ateşlendi, Sıradaki Aydınlatma Fişeği...

Erdoğan, Trump görüşmesinden sonra... herkesin merak ettiği bu . İki liderin görüşmesinden sonraki ortaya çıkacak gelişmeler merak ediliyordu ve hala bu merak giderilmiş değil.

Erdoğan, Trump görüşmesinin sonrasındaki gelişmelerin ne yönde illerleyeceği çok önemli. Ancak bu görüşme öncesi ve başlamadan bir saat öncesi bakımından da çok önemliydi.

İki lider arasındaki görüşme ekranlara yansıyan ve otoritelerin değerlendirmelerine bakıldındaki haliyle oldukça olumlu geçti. Nasıl geçmesin ki, Türkiye'nin dışında olduğu hiç bir durum ABD açısından ne stratejik ne finansal ne de diğer yönleriyle tam bir kabus, kaos demektir.

Bu görüşmenin esası hakkındaki tüm gelişmeler çok değil, bbir kaç hafta sonra çok daha net olarak gözler önüne serilecek. Nasıl mı?

Dünya para ve silahın savaşına tanık olacak. bakıldığında biri olmadan diğeri olmaz gibi görünüyor. Her ikisi de en önemli GÜÇ. Ama ne var ki, hangisi hangisini sağlıyor içinden çıkılamayan tek paradoks.

BİLDERBERG bu ismi duyan, bilen çok kişi var. Açmaya, detayına girmek insanları cahil yerine koymak olur. o nedenle ukalalığa gerek yok.

Bilderberg belkide tarihinin en önemli toplantısını önümüzdeki Haziran ayında yapacak. 1 - 4 haziran tarihleri arasında yapılacak bu toplantı... PARANIN VE SİLAHIN DÜELLOSU olacak. her iki adı konmamış, biribirine olan üstünlüklerinin içinden çıkılamamış güç karşı karşıya bir kez daha gelecekler.

Erdoğan, Trump görüşmesi işte bu toplantının aydınlatma fişeği oldu. Türkiye, Beyaz Saray ve Pentagon için olmazsa olmaz müttefiklerin en başında. 1 Haziran'da, Pentagon'a en yakın mesafede gerçekleştirilecek olan BİLDERBERG toplantısı öncesindde ateşlenen bu aydınlatma fişeğinin, atıldığı tarih bu bakımdan çok önemliydi. Erdoğan, Trump görüşmesinin tarihi her iki liderin ggündelik programlarının uygunluğu üüzerinden belirlenmemişti.

Türk Cumhuriyetlerindeki üstleri Obama döneminde birer ikişer kapatılan ABD dolayısyla Pentagon bu açmazdan sıyrılmaya çalışırken elindeki tek dinamik güç CIA  ile bölgesel operasyonlara ağırlık vermeye çalışmakta. Bütçe konusunda rahat davranacağını belirten Trump son dönemde, köprü geçilirken bir anda karar değiştiriyor ve tıpkı Obama'nın yaptığı gibi sınırlı bütçeyi onaylayacağını beyan ediyordu. Eli bir anda sıkışan Pentagon yani CIA şimdi bu durumu kurtarmanın telaşı ve Orta Doğu üstlerinin yeniden aktif hale getirilmesi telaşında.

Bu en önemli detayın paralelinde devam eden uydu sorunlarla da ayrıca mücadelede zorlandığğını hisseden Pentagon 1 - 4 Haziran tarihlerinde burnunun dibindeki toplantıdan hiç hoşnut değil. Ne var ki Pentagon başta olmak üzerre dünya bu süre içinde nefesini tutmuş, masanın başında bir araya gelecek 8 kişinin alacakları kararları bekliyor olacaklar.

Türkite'de iç siyaset ve ''ELİTLER!'' yatırım ve iş dünyası da bu toplantınuun ardını görmeye çalışmak yerine buradan çıkacak sonuçları merk etmekle yetinmek zorunda. 

CHP genel başkanı yaptığı açıklamada bu mesajı açıkça verdi. Gurupta kendisini dinleyenlere gibi olsa da mesajı ELİTLER dediğimiz o kesimeydi. ERDOĞAN'IN TRUMP GÖRÜŞMESİ OLUMLU SONUÇLANIRSA BAŞKA OLUMSUZ GERÇEKLEŞİRSE BAŞKA TEPKİ KOYARIZ. diyerek, aldık kabul ettik poker dili ile ROLANS çektiğini açıkça söyledi. Türkiye'de ana muhalefetin, Erdoğan, Trump görüşmesinden beklediği olumlu, olumsuz diye altını çizdiği ama içini boş bıraktığı neydi? Kime göre olumlu, kime göre olumsuz? Olacak olan neydi? 

Her ne olursa olsun Erdoğan, Trump görüşmesi 1 - 4 Haziran arasında gerçekleşecek BİLDERBERG toplantılarının üzerine ateşlenen İŞARET FİŞEĞİ olarak analiz edilmelidir. Ardından gelecek olan, AYDINLATMA FİŞEĞİ olacaktır. Onu da, Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ateşleyecektir. 

LİDER OLMAK VE LİDER OLARAK KABUL GÖRMEK BU OLSA GEREK.

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI