AK Parti İçinde KURTLARLA DANS Umanlar, Siz TANGO Yapmaya Devam Edin.

AK Parti İçinde KURTLARLA DANS Umanlar, Siz TANGO Yapmaya Devam Edin.

Şimdi ne olacak? Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Gelişmeler hangi yönde ilerleyecek? ...

... Bu soruları kendine ve etrafına soranlar hatta sorduğu bu çaplı sorulara bilir bilmez kendi kendine cevaplar vereneler; DİKKAT! 

Mecburiyetler karşısında takındığı siyasi gereklilik halleri haricinde, ki bu bir kaçı geçmeyecek durumdan ibarettir; Recep Tayyip Erdoğan'ın CEVABINI BİLMEDİĞİ, SONUÇLARINI ÖN GÖRMEDİĞİ, SORULARLA DONATILMAYA MECBUR HİÇ BİR ADIMINI, KARARINI GÖRDÜNÜZ, ŞAHİT OLDUNUZ MU? 

Lokal, taşra zihniyetiyle beklentileri olanların, daha doğrusu parti içinde kelle avcılığına soyunanların kökten hüsrana uğrayacakları, büyük hayal kırıklıkları yaşayacakları bir dönem başladı. 

AK Parti içinde diğer bazı partilerdeki  geleneksel KURTLARLA DANSIN benzeri bir durum bekleyenler; işiniz çoktan bitti. Bu durumu bir an önce fark etmeniz kendiniz adına önemli 

KURTLARLA DANS NEDİR? Film adı olarak bilinir. Ama aslı çok farklıdır.

KURTLAR AÇ KALDIKLARINDA, AV BULAMADIKLARI ZAMAN, SÜRÜ BİR DAİRE OLUŞTURUR. DAİREDE BÜTÜN SÜRÜ YER ALIR. DAİRE OLUŞTURAN SÜRÜ BAŞLAR DÖNMEYE, DURMAKSIZIN KENDİ ETRAFINDA BİR BÜTÜN HALİNDE DÖNER. TA Kİ, İÇLERİNDEN BİR TANESİ YORULUP, GÜCÜ BİTTİĞİNDE, DAYANACAK GÜCÜ KALMAYARAK YERE DÜŞTÜĞÜ ANA KADAR SÜRÜNÜN KENDİ ETRAFINDA DÖNÜŞÜ DEVAM EDER.DÜŞEN KURT SÜRÜDEKİ DİĞER KURTLARIN AVIDIR, YİYECEĞİDİR. ...  İşte KURTLARIN DANSI budur.

Bazıları AK Parti içindeki gelişmeleri kurtların dansı ile karıştıranlar var. Sonucu aynı bekleyenler var. Daha doğrusu bunun böyle olmadığını hala daha kavramakta zorlananlar var demek daha doğru. 

Teşkilatların önemli ölçüde gözden geçirileceği doğrudur ve gereklidir. Parti içi bazı meseleler Türkiye genel rotası doğrultusunda yeniden dizayn edilecektir ve kaçınılmazdır. Taşra teşkilatları bu yılın sonuna dek kongrelerle veya parti içi tüzüğün el verdiği biçimde şekillendirilecektir.

Bunun haricinde beklentiler tümüyle iyi niyetten ve olumlu beklentilerden çok uzaktır. işte o iyi niiyetten ve olumlu beklentilerden uzak olan yapının içindekiler, KURTLARLA DANSI merak edenler. Size tavsiyem, bu beklentilerinizden bir an önce vaz geçmeniz ve gerçeklerle yüzleşmeniz olacaktır. Bu sefer, DOST TATLI SÖYLÜYOR. Bu tavsiyeme bir an önce uymanızda fayda var.

Umduğunuz, beklediğiniz o işler olmayacak. Hal böyle olunca da SİZE GÜN DOĞMAYACAK!.

Diğer taraftan;

İki isim var ki her ikisi de  AK Parti MKYK da yer aldılar. 

Mustafa Şentop ve Mustafa Yel. Her iki isim de TEKİRDAĞLI!

Bunun ne kadar önemli, ne derece gurur verici olduğunu düşünemeyenler veya bunu hazmedemeyenler bu yazıda bu satırlara kadar okuduklarını tümüyle unutsunlar. 

İktidar partisinin en önemli organında iki isim ve her ikisi de TEKİRDAĞLI. Bunun üzerine söylenecek başka bir söz veya yoruma muhtaç bir şey var olabilir. Ama onu ben bilmiyosam bu kusurumun bağışlanmasını arz ederim.

 Tekirdağ için sıradaki ne?

Bana göre, benim gönlümden geçen; TEKİRDAĞLI BİR İSMİN, CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI MAKAMINDA YER ALMASIDIR. Yıllardır beklenen BAKAN hasereti böylelikle giderilmiş olacaktır.Mevcut kabinede beklenen revizyonda Tekirdağ Milletvekili bir ismin bakan olarak yer aldığının haberini yapmanın keyfi de farklı olurdu.

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI