PAPAZ KİMDE? PAPAZI KİM BULDU? PAPAZ HER ZAMAN PİLAV YER Mİ? FAYDASI OLMAYAN PAPAZI NE YAPMALI?

PAPAZ KİMDE? PAPAZI KİM BULDU? PAPAZ HER ZAMAN PİLAV YER Mİ? FAYDASI OLMAYAN PAPAZI NE YAPMALI?

Neler oluyor neler bitiyor? Buz dağının esas kütlesini görmemizi engelleme adına tezgahlanan  her türlü fırıldağa rağmen biz elimizin erdiği, dilimizin yettiği, bilgimizin sağladığı kadarıyla bunlarla SAVAŞMAKTAN, onların bu cepheden sürdürdükleri saldırılarının öününe geçmekten YILMAYACAĞIZ.

İzmir'de PROTESTAN, DİRİLİŞ KİLİSESİ PASTÖRÜ (papazı) gözaltına alındı haberi basında kısaca yer bulurken, buz dağının altına her nedense inilmiyordu. Biz bu gün kısmende olsa buz dağının altına dikkat çekelim.

Pastör, ABDREW CRAİG BRUNSON 20 yıldır Türkiye'de, İzmir'de bulunuyor. Çevresinde sevilen, hayır sever kişiliği ile tanınan bir din adamı görüntüsünde. DİRİLİŞ KİLİSESİ, bu papaz sayesinde Türkiye'de bir çok ilde yaygınlaşıp çoğalırken, PROTESTAN HIRISTİYAN sayısı gün geçtikçe artmaya aynı orantıda devam ediyor. 

Bu '' papaz '' alalade bir kişilik olmadığı gibi sıradan bir din adamı da değil. Sıradan bir din adamı Türk istihbaratı tarafından, G- 82 kodu ile neden gözaltına alınıp ardından da neden cezaevine konulsun ki? G-82 kodu, MİLLİ GÜVENLİĞİMİZ ALEHİNDE FAALİYET TEHTİDİ anlamını taşıyan özel bir terimdir.

Pastör Andrew konusuna biraz ara vererek, Andrew'in dedeleri neler yapmışlar  bir bakalım. nasılsa BUZ DAĞININ AŞAĞIDAKİ KISMINDAYIZ!

1810 yılı, ABD, Boston şehri... kısa adı BOARD olan ilk Protestan Misyonerlik gurubu kuruluyor. Bunu takip eden daha bir çokları arkadan gelecekler. Ancak günümüzde dahi etkinliğini sürdürebilen en köklü Protestan misyonerlik örgütü BOARD dün olduğu gibi bu günde faal.

Bu oluşumun ajanları ilk olarak1820 tarihinde ANADOLU topraklarına adım attılar. Fisk ve Parson adında iki Protestan Misyoner '' ajanlar '' Osmanlı topraklarındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ederlerken, ekonomik, tarihi ve coğrafi yapı üzerindeki raporlarını zaman geçirmeden ABD, Boston'daki merkeezlerine ulaştırıyorlardı.

Okul, hastane, yetimhane gibi yapılar her geçen gün sayılarını arttırırken 1914'e yani 1.Dünya Savaşı eşiğinde bu kuruluşların sayısı; 426 okul, 17 misyonerlik merkezi ve 9 Amerikan hastanesi olarak resmi kayıtlarda yer allmaktaydı.

Kurulan bu ajan okullarının öncelikli amaçları;

-Faaliyet gösterdikleri bölgedeki halka Hıristiyanlık inancını yaymak

-Mensubu oldukları yabancı ülkenin, Osmanlı Devleti üzerindeki menfaatlerinin takipçisi olmak ve Osmanlı Devletini parçalamak

-Kendi ülkelerinin ihtiyaç duyduğu hammaddeler için yeraltı ve yerüstü kaynaklarını araştırmak ve özellikle bu bölgelerde faaliyetlerini yoğunlaştırmak

-Her türlü siyasi ve ekonomik karışıklıkları desteklemek ve muhtemel çatışmalara zemin hazırlamak

-Osmanlı topraklarını sömürge haline getirecek fikri yapıyı kendi okullarında hazırlamak

-ABD çıkarlarına hizmet edebilecek yönetici zümresini yetiştirmek olmuştur.

Açılan bu okullar, misyoner teşkilatlarının gizli emellerinin hayata geçirilmesi konusunda oldukça başarılı olmuştur. Gayri Müslim tebaanın çocukları bu okullarda eğitime tabi tutulmuş, bu çocuklara devamlı suretle, Türklerin kendilerini sömürdükleri, yıllardır boş yere bu sıkıntılara katlandıkları, eğer bağımsızlık çalışmalarına girerlerse kendilerinin maddi ve manevi her şekilde destek vereceklerini ve buna benzer pek çok çirkin teklifler devamlı surette empoze edilmiştir.

Bütün Osmanlı coğrafyasında iki ajanla yola çıkanlar bu faaliyet için 350’den fazla misyonere ulaşarak, 1000’e yakın okul bu doğrultuda teşkilatlandırılmış, 30000 civarında öğrenci bu okullarda eğitilmiş ve Amerika bu işler için milyonlarca dolar kaynak tahsis etmiştir. Tek bir soru? DİKKAT!; Yıl 1892 , MERZİFON'DA AMERİKAN KOLEJİ ardından gelecek soruyu haydi siz sorun... hemen ardından çıkan Ermeni isyanında bu kolej silah deposudur.

Biz dönelim İzmir'de G-82 kodu ile gözaltına alınan ve ardından cezaevine konan PAPAZ EFENDİYE.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trump başbaşa Beyaz Saray'da görüştükleri sırada  ABD BaşkanıTrump, bu papazı 3 kere hatırlatarak Erdoğan'dan kendilerine teslim edilmesini '' RİCA EDİYOR''!. Trump, Beyaz Saray'a ayak basarbasmaz aldığı ilk brif, Türk istihbaratı tarafıından CIA nın bölgedeki en derin ve etkin ajanının ele geçirilmesi hakkındaki dosyaydı.

Tamam onlar '' BİZİM ONLARDAKİ PAPAZI '' iade etsinler biz de onların bizdeki PAPAZLARINI onlara iade edelim. Bu kadar net.

Buz dağının altı, görünmeyenleri diyoruz biz bunlara.

Eğlenceler, bbg ler, yarışmalar, kimin eli kimin cebinde programları, evlilik, yemek programlarının topluma şırınga ettiği GERÇEKLERDEN UZAK DUR! algıları, saatlerce bir bölümü devam eden diziler... işte bunlar sayesinde BUZ DAĞININ ALTINI GÖRMEKTEN UZAK TUTULUYORUZ.

NOT:  TÜRK İSTİHBARATI, TÜRK EMNİYETİ NEREDE, OLAYLARI NEDEN ÖNCESİNDE HABER ALAMIYOR? GİBİ SORULARI YÖNELTENLER... BU AJANIN ELE GEÇİRİLMESİ KAÇ CANLI BOMBAYI, KAÇ PATLAMAYI, KAÇ SUİKASTI ENGELLEMİŞ OLABİLİR? Basitçe düşünmek, orta düzeydeki bir zekanın dahi yeteceği bir çok cevap açısından yeterli olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor