Eşkinat'tan Umutlarını Yitiren Halk, Ümitlerini İlçe Başkanı ve Yönetime Bağladı...

Eşkinat'tan Umutlarını Yitiren Halk, Ümitlerini İlçe Başkanı ve Yönetime Bağladı...

Bu gün yine DOMESTİC yazalım. 

Yerel siyasette, Tekirdağ siyasetinde hangi parti olursa olsun yerleşk bir kavram vardır. TREN YOLUNUN ÜZERİ VE ALTI olarak tanımlanır. Kısaca; Tekirdağ merkez (Süleymanpaşa), Malkara, Hayrabolu, Şarköy bu ilçeler tran yolunun altı olarak tabir edilen kısımda yer alırlar. Çorlu başta olmak üzere Çerkezköy, Saray ve yeni ilçe olan yerler de tren yolunun üzerindedirler.

Eskiden sıklet merkezi, tren yolunun altındaki ilçelerdeyken son dönemde alınan göçler ve diğer etkenlerle bu ağırlık tran yolunun üzerindeki ilçelerin eline geçmiş oldu. Üye sayılarını doğal olarak arttıran bu ilçeler Çorlu'nun etkinliğinde bir araya gelerek Tekirdağ'da siyasi partilerin iç dengelerini belirler durumdalar. Son bir kaç seçimde Çerkezköy, Çorlu'nun bu ağabeylik karizmasına sekte vuruyor gibi de olsa şimdilik Çorlu hala daha ağabey durumunda olmayı sürdürüyor.

Süleymanpaşa siyasetçilerinin olduğundan biraz daha fazla aktif ve etkin olmalarının gereği tartışılmaz.

Özellikle bu durum CHP ve CHP siyasetçileri için geçerli. Yerel, BELEDİYE yatırımlarına, belediyelerin yaptıkları icraatlarına, büyükşehir veya ilçe belediye meclis faaliyet raporlarına baktığınızda bu gün gibi açık biçimde göze çarpan bir gerçek olarak karşınıza çıkıyor.

Diğer taraftan Milletvekili dağılımlarına da baksanız durum o açıdan da farklı değil. Bu manada Faik Öztrak her ne kadar dengeyi sağlıyor gibi görünse de bazı partililer kendisini GENEL MERKEZİN VEKİLİ olarak gördüklerinden pek bir şey ifade etmiyor.

 

Süleymanpaşa ilçe belediyesi de diğer ilçelerde olduğu gibi, CHP li başkanlar ve CHP li üyelerin çoğunlukta olduğu meclislerce yönetiliyor. Biz öyle olduğu düşüncesine katılmasak dahi, kendileri öyle ZANNEDEBİLİRLER. '' Yönettiklerini ''...

... diğer ilçelerde, ilçe başkanlarının tamamı olmsa dahi önemli bir kısmı belediye başkanları üzerinde oldukça etkinler. belediye başkanlarının ötesinde belediye bürokrasisi üzerinde etkinlikleri oldukça dikkat çekici. 

Süleymanpaşa'da bunu görmek mümkün değil gibi, en azından tam tersi bir durum söz konusu ise dahi belediyecilik anlamında CHP nin parti politikalarının yansıması olanları icraat olarak görmek isteyen ancak göremeyen çok kişi bu düşüncede birleşiyor. Kuvvetler ayrılığı, parti içi meseleler, parti içi o, parti içi bu gibi her tür söylem, açıklama bahane olarak askıda kalır bundan emin olun.

Birleşilen bir tek konu var. Kadir Albayrak'a karşı olan tutum. Kamuoyunun geneli üzerindeki bu kanının aksi bir durum söz konusu ise en azından kamuoyunun bundan da haberdar değil. Eksiklik yine sizde demektir. Görünen köy tam ortada. 

Buradan, CHP ilçe yönetimi, yöneticileri yetersiz kalıyorlar, başarılı değiller, belediye başkanları ile aralarında mesafe var, parti ile başkanların arası açık gibi bir sonuç asla çıkartılmamalı. İlçe yönetimi biliyorum ki son derece gayretliler. Son derce hassaslar. Ama bu kamuoyuna yansımıyor. Hatta kulağımıza gelenlere göre; bazı isimler partililerine sürpriz yaparak, ilçe binası satın alarak partiye mülk olarak bir bina kazandırmanın çabası içindeymişler. Bu saddece bir duyum. Umarız SÜRPRİZİ BOZMAMIŞIZDIR. ( buda mı yalan?! )

Süleymanpaşa için CHP örgütü biraz daha gayretli olmaya mecbur. İlçe yöneticileri olduğundan daha aktif ve etkin olmamlılar. İlçe binasını mallığına bu gün alamadıysanız ilerde mutlaka alırsınız.Konu ilçe binası almak olmamalı. daha aktif ve etkin bir siyasetle, örgütün gücü, irdesi yerel yönetimin ensesinde BOZA PİŞİRMELİ. Kaçmaktan kovalamaya zaman kalmıyor demeyin...

...Süleymanpaşa Belediyesi'nden ümidi kalmayanların umutları sizsiniz. Ekrem Eşkinat'tan umudunu yitiren çok sayıdaki CHP ye oy vermiş Süleymanpaşalı'nın umudu CHP örgütünün belediye üzerindeki etkinliğinin artmasında.

Biz kamuoyunun aynasını tutuyoruz ve sizlere yansıtıyoruz. İşiniz kolay olmadığının farkındayız.

 

 

 

 

 

 

 


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
BAKAN KOCA CORONA VİRÜSTE SON DURUMU AÇIKLADI
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor
Süleymanpaşa Belediyesi Şehir İçi Yolları Yeniliyor