CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütü Paramparça . . .

CHP Süleymanpaşa İlçe Örgütü Paramparça . . .

Evet, CHP Süleymanpaşa ilçe örgütü parçalanmanın eşiğini atlamış ve parçalanma sürecine girmiş.

Son olarak ilçe kadın kolları seçimlerinin öncesi ve hemen sonrası yaşanılanlarla birlikte sosyal medya üzerinden sürdürülen sevimsiz durum gerçekten ibretlik.

Ortada inandırılmış ve mücadele hırsıyla şevklendirilerek bir arada tutulan bir gurup, diğer tarafta birinci gurubun hasımları olarak hedefe konulmuş bir topluluk. üçüncü bir gurup var ki ayakları yere tam basan, CHP geleneğini çok iyi bilip bu mevcut durumu karşıdan izleyenlerin bir arada olmasalar bile seslerini çıkarmaktan imtina edenler.

Galip kim, Mağlup kim?

Veya, bu işin galibi kim, mağlubu kim olacak?

Sakın ola kazanan CHP olacak hamasetlerine girmeyin. Yaratılmak istenilen forsmajör bir durum var. Komutanların karargahtan burunlarını çıkartmaya cesaret edemedikleri, askerleri savaştırdıkları bir oyun izliyoruz.

İş öylesine tehlikeli bir hal almış ki, yarın bir seçim olsa guruplar arasına sokulan bu nifak yüzünden hangi gurubun adayıysa diğer gurup o isim üzerinden CHP ne oy vermeyecek, verdirmeyecek duruma gelinmiş.

Guruplar basını da manipüle etmeye çalışıyorlar.

Sosyal medyada her gün çarşaf çarşaf yazılar yazanlar, satırlarda ahkam kesenler kendilerini gazeteci zannederek ”toplumun kanayan yaralarına parmak basanlar” işin aslı geldiğinde topu gazetecilere atarak gol sesini bekliyorlar. Kurnazlar ya;

Neymiş efendim?

Kadın kolları seçimi sonrası yayınlanan fotoğraflarda yer alan, kadınların arasında poz vermiş birisi varmış. Bu kişi, kadın tacizinden mahkum olmuş ama cezası paraya çevrilerek hapse girmekten kurtulmuş, cezası ertelenmiş olan biriymiş. Bu kadınların kocaları, babaları, ağabeyleri, yetişkin erkek evlatları bu tacizci dedikleri kişiyle omuz omuza, sırt sırta fotoğraf çektirmelerine, aynı ortamlarda bulunmalarına nasıl olur da izin verirlermiş.

Kendi sosyal medya hesaplarınızdan yazsanıza. pasır pasır ahkam kestiğiniz kendi hesaplarınızdan yazın bunu. Basın hiç kimsenin tetikçisi değildir. İç hesaplaşmanızdan basına ne? Hem kimin haddinedir ki, adamın birine kalkıp; Arkadaş bu kişi askıntılıktan, tacizden her ne halttansa ceza yemiş ama cezası ertelenmiş, sen ne midesiz, sen ne tiğniyetsiz adamsın da karını kızını bu adamın yanına kolveriyorsun? diye hesap soracaksın. Kime ne? Alan razı, veren razı sana ne derler adama.

Her neyse, bu gibi durumların da olduğunu belirtmek için bunu yazdım.

Sözün özü, Süleymanpaşa ilçede CHP için tehlike çanları çalıyor. Bölünme parçalanmayı getirir. Herkes aslında kimin değirmenine su taşıdığının farkına varmalı. Klasik şartlandırmaları iddialar gibi, demokrasi mücadelesi gibi algılayarak vatan millet hamasetlerinin kurbanı olmadan siyaseten çözümlere erişmek en akılcı yol olacaktır.

Siyasetin değişmez bir çok kuralı arasında, seçilmekle ilgili olan en gerçek olanı;

Kazandığın seçim kaybettiğin seçimdir. Kaybettiğin seçim de aslında kazandığın seçimdir. Kronik kaybedenler kulübü üyeleri olmaya son verecek adımlar bu adımlar değil.

Ayrıştıran, bir bölen olmamak gerek. Birleştiren, bir araya getiren zannedilmek sadece zannedilmekte kalır.

Yüz kişiyle yola çıktık, yüz kişiyle falan yere gidiyoruz diyerek kendini aldatmaktan öte bir şey değildir. beni kaç kişiyle yola çıktığınız hiç ilgilendirmez. Gittiğiniz yerde sizi kaç kişinin beklediğine, karşıladığına bakarım.

Muharebe kazanmayı abartmadan, meydan savaşına hazırlanmak gerek. Şayet bu bir savaşsa. İşte CHP de baş komutanların meydan savaşına çok az kaldı.

Düşünebilseler keşke, CHP de il başkanlığı için tüm ilçe delegelerinin oy kullanacağı kurultayda Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy gibi belirleyici unsur olan üç büyük ilçe yer alamayacak. Üzerinde asıl düşünülmesi gereken durum buyken, sen ben davasına girişilmiş.

Yazık. Çok yazık.


DİĞER YAZILAR
İlk Yorumlayan Sen Ol......
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
Trakya Otoyolu 2020'de hizmete girecek
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI
BAŞKAN İNAN TÖRENLE GÖREVE BAŞLADI